škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 131676

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] , güzel gözüküyor. Lastiği sökmeden yapıyorsunu değil mi?

birde aldığınız ürünlerin linki falan var mı?

kaplama yapmadan önce keşke telefondan desibel ölçümü yapsaydınız.
Sonrasında yine aynı yol aynı hız aynı ağırlıkla denerdiniz.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=64]MURATE[/MENTION] elegance son üretimlerden olduğu için teybiniz yetinin sahip olduğu en gelişmiş sistem. Makyajlı kasada ilk bundan yoktu, sonradan değiştirip bunu eklediler. Baya güzel bir sistem kıymetini bilin :) Kamera takması ve aktif etmesi çokta zor olmamıştır. Bizdeki 5'' swing sisteme bağlanmıyor sanırım olsa keşke bende hemen bağlardım kamera.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;635883
Lastiği sökmeden olmaz çünkü davlumbazı sökmek ve çıkarmak zor, pütürü uygulamak da zor olur. Desibel ölçümü araç durur vaziyette yapmıştım hareket halinde yapacaktım ama hep unuttum.

https://urun.n11.com/boya-tabancasi/mxs-putur-tabancasi-P118320256
https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/henkel-teroson-rb2010-putur-gri-1-kg-335204222
https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/btm-bituself-izolasyon-banti-10-cmx10-mt-aliminyum-339346216

haklısınız olmaz, benim için yakın zamanda pütür işleri zor ama bitüself ile bazı bölgelerin yalıtımını güçlendirebilirim. Size kolay gelsin sonuçları bekliyoruz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]

Teşekkürler. Bitüself'i bagaja uygulamayı düşünüyorum ama benimde Pütür işi bayağı sürecek 2-3 günde sadece tek çamurluk yapabildim. 1 gün sökme, yıkama. 2 gün Pütür. 3 gün montaj :) anca sabahtan bir kaç saat vaktim oluyor o arada yapıyorum, nasıl olsa acelesi yok.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;635892

Teşekkürler. Bitüself'i bagaja uygulamayı düşünüyorum ama benimde Pütür işi bayağı sürecek 2-3 günde sadece tek çamurluk yapabildim. 1 gün sökme, yıkama. 2 gün Pütür. 3 gün montaj :) anca sabahtan bir kaç saat vaktim oluyor o arada yapıyorum, nasıl olsa acelesi yok.

Epey vakit isteyen bir iş ne mutlu vaktiniz var benim o kadar vaktimde yok malesef. Bitüselfi bende bagaja uygulayacağım. Stepneyi söküp bagajı 1 kat aşağıya indirmiştim. Bitüself yapıp üstüne greenline için olan bagaj havuzunu koyacağım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ön iki çamurluk bitmiş oldu, ilk izlenim olarak biraz ses farkı var gibi belki Psikolojik de olabilir. Otobanda 80 km hızla ölçümde desibel eskiden  70 db civarıydı bugün 60 çıktı. Arka çamurluklar bitince bakalım fark olacak mı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çamurluktan çok bagajın iç kısmını stepne yerini vs yalıtmaya çalışın o kısımlardan çok fazla ses alır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;635997
Çamurluktan çok bagajın iç kısmını stepne yerini vs yalıtmaya çalışın o kısımlardan çok fazla ses alır.

Oraya malzemesini aldım ama daha uygulama fırsatım olmadı.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] aynı yolda aynı asfalt bölgesinde telefonu aracın aynı noktasına koyarak mı ölçüm yaptınız acaba? 60-70 arası ciddi bir fark var. Bu kadar büyük bir düşüşü çok ciddi anlamda farkedersiniz. Sadece ön iki çamurluk ile 10db düşüş çok mümkün değil gibi gözüküyor.

Ne kadar doğru bir kaynak bilemiyorum ama yeti 1.4 makyajsız kasa için 80km'deki ses seviyesi 63db olarak verilmiş. Yetiler arasında 80km için en sessiz araç ise 59,5 ile makyajlı kasa 1.2

http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bayagı hızlı ilerliyorsun. Benim oktavia yada yapalım

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;636029
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] aynı yolda aynı asfalt bölgesinde telefonu aracın aynı noktasına koyarak mı ölçüm yaptınız acaba? 60-70 arası ciddi bir fark var. Bu kadar büyük bir düşüşü çok ciddi anlamda farkedersiniz. Sadece ön iki çamurluk ile 10db düşüş çok mümkün değil gibi gözüküyor.

Ne kadar doğru bir kaynak bilemiyorum ama yeti 1.4 makyajsız kasa için 80km'deki ses seviyesi 63db olarak verilmiş. Yetiler arasında 80km için en sessiz araç ise 59,5 ile makyajlı kasa 1.2

http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

Ölçüm yapmış olduğum yer Narlıdere, Üçkuyular arası daha önceki ölçümü nerede yaptığımı tam hatırlamıyorum ama 69-70 db bir değerdi sanırım. Şimdiki değerin bu kadar belirleyici olması imkansız belki aynı şartlarda bir daha geçsem farklı çıkar ama yinede fark olduğu anlaşılıyor biraz da olsa faydası oldu, şimdi sanki ses arka taraftan daha çok geliyor yada bana öyle geliyor. Tamamen bitsin bakalım yine bir ölçüm yaparız.

Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;636035
Mehmet bayagı hızlı ilerliyorsun. Benim oktavia yada yapalım

Abi yaparız derim yalan olur :D ben bile arka çamurlukları nasıl yapacağım diye düşünüyorum :(. Aslında zamanın olsa bir günlük iş, olmayınca taksit taksit yapıyoruz. Abi sen gel ben parçalarım sen Pütür'ü atarsın akşama da toplarım :gut: hallederiz.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;636037
Ölçüm yapmış olduğum yer Narlıdere, Üçkuyular arası daha önceki ölçümü nerede yaptığımı tam hatırlamıyorum ama 69-70 db bir değerdi sanırım. Şimdiki değerin bu kadar belirleyici olması imkansız belki aynı şartlarda bir daha geçsem farklı çıkar ama yinede fark olduğu anlaşılıyor biraz da olsa faydası oldu, şimdi sanki ses arka taraftan daha çok geliyor yada bana öyle geliyor. Tamamen bitsin bakalım yine bir ölçüm yaparız.

Abi yaparız derim yalan olur :D ben bile arka çamurlukları nasıl yapacağım diye düşünüyorum :(. Aslında zamanın olsa bir günlük iş, olmayınca taksit taksit yapıyoruz. Abi sen gel ben parçalarım sen Pütür'ü atarsın akşama da toplarım :gut: hallederiz.

Cumartesi bornovaya dönerken yeşildere yolundan geçtim. Yolun bir kısmı yeni  asfaltlanmış öyle sessiz öyle güzel anlatamam. Yolun geri kalan kısmı eski asfalt. Yeni asfalttan eskisine geçerken inanın ses 2-3 katına çıktı. Öyle keskin bir geçiş oldu ki fark etmemek mümkün değil. Aslında arabalar bu kadar sesli değil yollar berbat İzmir'de. Bir asfalt diğerini tutmadığı için o yüzden sormuştum, arka lastikleri yapmadan en azından aynı yolu aynı hızda alarak arka koltuktan ölçüm alın, çok daha güzel bir kıyas olur.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Asfaltın yapısına göre muhakkak ses çok değişiyor hele bir kaç yıl önce  Menderes çıkışında atılan yeni asfalt öyle bir uğultu yapıyordu ki araba titriyordu resmen, şimdi artık kullandıkça düzelmiş. Farklı güzergahlarda yine deneme yaparım kıyas açısından arkalar bitince hangisine denk gelirse deneriz bari.