škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 131691

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün araç ile biraz zaman geçirdim.

Sırası ile, iç-dış temizlik, motor temizliği, ve amortisör kulelerinin yağlaması yapıldı.

İstanbul' a son bir haftadır yağmurla birlikte düşen çöl kumları, aracın en ücra yerlerine kadar sızdığından, temizlik işi biraz yorucu oldu. Kapı/kapak menteşe bölgeleri ve kaputun altında, detaylı temizlik yaptım.

Hazır kaputu açmışken, plastik parçalarda biriken tozları da temizledim. Önce fırça, sonra bez ile, sadece su kullanarak temizlik yapıldı. Ön cam tarafındaki kauçuk ve sert plastik aksam, ayrıca solüsyonlandı.

Hazır ön cam tarafına girmişken, korozyona uğrayan amortisör cıvataları temizlenip, sprey gres ile yağlandı. Aracı aldığımdan beri, bu işlemi ikinci yapışım oldu. Birinci işlemin yağı, halen kulelerden bir tanesinin üzerindeydi. Diğer kulenin neden yağsız hale geldiğini anlayamadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]

Recep Bey, temizliği herkes kendi meşrebince yapıyordur mutlaka, ama, özenmek deyince, bütün Yeticilerin kanında dolaşan bir virüs geliyor benim aklıma :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi ki, fakat biraz da zaman, mekan ve imkan meselesi..

Benim sloganım; en iyi araba sahip olduğun arabadır.. bu araba bir de Yeti ise;)

Gerçi pahalı yakıt, arabayı temizleyip, paklayıp, sarıp sarmalayıp bir kenara koydurası getiriyor insanı ya:o
Nasılsa dünyaya bir daha gelecek değiliz, imkanın keyfini çıkarmak, niğmetin şükrünü yapmak gerek!:)

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabaya pazar banyosu yaptırdık, bu kadar çöl tozundan sonra yordu temizlik ama sonuç muazzam.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti acayip bağımlılık yaratan bir araç, yetisi olup özenmeyen çok azdır.

Çevrimdışı Sinanergun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben aracıma bugün değil ama önümüzdeki birgün yetim'e multimedya takmak istiyorum. Ve marka model konusunda sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=64]MURATE[/MENTION]

Hocam lastik kılıflarını nerden ve kaça aldınız? Uzun zamandır almak istiyordum da...

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinanergun;635618
Merhaba ben aracıma bugün değil ama önümüzdeki birgün yetim'e multimedya takmak istiyorum. Ve marka model konusunda sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. :)

[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] arkadaşımızda var, kendisi fikir verecektir.

Nacizane tavsiyem taktırmış iken geri görüş kamerası ile taktırmanız. Sonradan taktırmanın en büyük avantajı uygun fiyata kolaylıkla geri görüş kamerası entegre edilmesi.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;635620

Hocam lastik kılıflarını nerden ve kaça aldınız? Uzun zamandır almak istiyordum da...

Evet arkadaşım kaça aldınız

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinanergun;635618

Forumda daha önce konusu ve izlenimler hem daha önce taktıranlar hem tarafımdan yapılmıştı. Fiyatına göre iyi bir cihaz. Daha iyisine bir kaç bin TL vermektense, hem o haliyle sokakta bırakma da zamanımızda çok tekin bir durum değil! Dokunmatiğinin çok iyi olduğu söylenemez. Tırnakla ya da kalem ucuyla daha iyi çalışıyor. Arabada orjinal Blues teyp vardı. Onun yerine bir süre RCD510 taktım. Fakat çerçevesini temin edemeyince, satıp Navix 9609 u aldım. Çerçeve sorunu da olmadı. Bir sene önce analog TV, geri görüş kamerası montaj dahil anteni bin TL civarına mal oldu. Cihaz eski tip WinCE işletim sistemli olunca şu an aynı yerde indirimde, ayrıca ön kayıt kamerası hediye. İstanbul Ümraniyede Atakan Tuning. Çift kamera ile 550 + montaj bence iyi fiyat. Android cihazlara göre biraz pabucu dama atılsa da ses kalitesi güzel,  çalışması gayet perfomanslı. Şu sıralar WinCE'yi çözme aşamasında wifi bağlantı, usb internet paylaşımı, smartlink gibi özellikler kazandırabilir miyin onun çalışması içindeyim.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16754]by_slmrkl[/MENTION]

Alıntı yapılan: Toygar;635620

2 sene önce 120 tl almıştım. skoda çakıroğlu yetkili servisinden. ;)

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
haftasonu havayı güzel görünce iç dış yıkamamızı tamamladık, Sonax'ın hızlı cilası ile üzerinden geçtik, Cam cilası ile camları parlattık.
 Sunroof başta olmak üzere tüm lastik fitillere Würth'ün lastik bakımını uyguladım.
 Yeti'nin kapı fitillerini ve kapıyı kavramasını çok beğeniyorum biraz daha üzerine düşeyim dedim ve kapıların açıkta kalan kısımlarına da fitil uygulaması yaptım kapı kapanma sesi değişti :)

zaman yetmedi yapılacaklar arasında  geri vites lambasını ve ön/arka sinyalleri LED ile değiştireceğim. :)

benzer ürün linki: https://tr.aliexpress.com/item/Car-Door-Seal-Strip-Rubber-Big-D-Small-D-Z-P-Type-Waterproof-Trim-Sound-Insulation/32784631256.html?spm=a2g10.search0104.3.3.335257002BfOgf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_10084_5722520_10083_10618_10307_10059_5722620_5722920_10534_5722720_5722820_100031_10103_441_10624_10623_10622_10621_10620-5722720,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=6599089c-ee29-4a0e-ab68-e2e014f6f436-0&algo_pvid=6599089c-ee29-4a0e-ab68-e2e014f6f436&priceBeautifyAB=0

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
doğum gününüz kutlu olsun bu arada nice mutlu yaşlara  [MENTION=64]MURATE[/MENTION]

[MENTION=15038]Erkki[/MENTION] ellerinize sağlık, led aldıktan sonra arıza lambası durumu ve satın alma linkini paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;635653
doğum gününüz kutlu olsun bu arada nice mutlu yaşlara @MURATE

@Erkki ellerinize sağlık, led aldıktan sonra arıza lambası durumu ve satın alma linkini paylaşırsanız sevinirim.

[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION] üstat henüz siparişi vermedim ama sepete eklediğim ürün budur:
 https://tr.aliexpress.com/item/New-1156-BA15S-LED-Light-bulbs-Lamp-Turn-Signal-Backup-Reverse-7-colors-12-24v/32585151538.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.QeF1hd