škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 131706

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;635654
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION] üstat henüz siparişi vermedim ama sepete eklediğim ürün budur:
 https://tr.aliexpress.com/item/New-1156-BA15S-LED-Light-bulbs-Lamp-Turn-Signal-Backup-Reverse-7-colors-12-24v/32585151538.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.QeF1hd

sinyalden pek anlamıyorum [MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] arkadaşımızda almıştı ama ışığı çok parlak diyordu. Sinyal için iyi bir ürün olursa bende alacağım sizlerin geri bildirimine göre. Şuan led plakalık taktım sadece, led gündüz farı'da yolda.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;635655
sinyalden pek anlamıyorum @rsimsek arkadaşımızda almıştı ama ışığı çok parlak diyordu. Sinyal için iyi bir ürün olursa bende alacağım sizlerin geri bildirimine göre. Şuan led plakalık taktım sadece, led gündüz farı'da yolda.

Bendeki plakalıklar fabrika çıkışlı LED fakat iç aydınlatmaları yapmamışlar onları da aslında LED'e çevirmeyi düşünüyorum.
 Geri vites lambalarında arıza ışığı yakacağını pek sanmıyorum.. asıl düşündüren sinyaller :confused:

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;635653
doğum gününüz kutlu olsun bu arada nice mutlu yaşlara  [MENTION=64]MURATE[/MENTION]

[MENTION=15038]Erkki[/MENTION] ellerinize sağlık, led aldıktan sonra arıza lambası durumu ve satın alma linkini paylaşırsanız sevinirim.

teşekkür ederim.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;635656
Bendeki plakalıklar fabrika çıkışlı LED fakat iç aydınlatmaları yapmamışlar onları da aslında LED'e çevirmeyi düşünüyorum.
 Geri vites lambalarında arıza ışığı yakacağını pek sanmıyorum.. asıl düşündüren sinyaller :confused:

iç aydınlatma için abartılı olmayan hoş bir led bulmak lazım. Bazıları rahatsız edecek kadar güçlü ve homojen olmayan bir ışık yayıyor. Beyazdan öte maviye kaçan renkleride hiç sevmiyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Geçen hafta, lastik diş derinliklerini kontrol ettim. Önler 6.7, arkalar 6.3 mm civarı çıktılar.
Aracın kitabını kontrol ettim, 10,000 km de ön-arka değişim önerisini buldum.

Nihayetinde, bugün, 13,833 km de, ön ve arka lastikler yer değiştirdiler.

Lastikler değişirken, balataları da kontrol ettim.
Daha uzun süre beraber olabileceğiz gibi geldi bana..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Motor Yağ, Pütür ve tabancasını sipariş verdim, kısmetse hafta içi parça parça uygulama yaparız. Bakalım ne kadar etkili olacak.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde würth silikon spreyim geldi. Tüm plastik birleşim yerlerini göstergeden gelen çıtırtıyı ve kemerleri silikonlayacağım hafta sonu.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;635729
Bugün Motor Yağ, Pütür ve tabancasını sipariş verdim, kısmetse hafta içi parça parça uygulama yaparız. Bakalım ne kadar etkili olacak.
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] üstat pütür uygulamasını çamurluk davlumbazlarına mı uygulayacaksınız? uygulama tecrübelerinizi bekliyoruz merakla :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;635754
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] üstat pütür uygulamasını çamurluk davlumbazlarına mı uygulayacaksınız? uygulama tecrübelerinizi bekliyoruz merakla :)

Sadece çamurluk içlerine yapmayı düşünüyorum, davlumbazlar'a yapsam etkisi olur mu bilmem, plastik olduğu için yol sesini zaten absorbe  ediyor ama yinede belli olmaz belki yaparım, salıncaklara da yapmak istiyorum lastik titreşimini alması için. Bende merak ediyorum nasıl bir şey olacak, umarım değer.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]

Kapı fitillerini nereye uyguladınız görsel varsa ve hangi desen. Marşpiyel üst kısmına boydan boya bende uygulasam diyorum. Birde Bitüself bant aldım onu da bagaja uygulamak istiyorum.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;635764
@Erkki

Kapı fitillerini nereye uyguladınız görsel varsa ve hangi desen. Marşpiyel üst kısmına boydan boya bende uygulasam diyorum. Birde Bitüself bant aldım onu da bagaja uygulamak istiyorum.
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]  kapı fitili ilk denemem oldu 4 metrelik küçük boy D tipi almıştım. sürücü kapısında denedim kapının alt kısmına çektim (marşpiyel üstü ile kapının buluştuğu yer) ve orta direğe çektim.. orta direkte kapı fitillerinin geçtiği yerde de boşluk var orada denedim. yaklaşık 1metrelik kısmı ziyan ettim o nedenle her yeri kaplayamadım :( yetmedi :(
 ilk denemede fena sayılmaz şimdi yeni sipariş verdim 10 metre büyük boy D tipi alacağım tahminim bu tam olacaktır. Görseli ilk fırsatta paylaşacağım.
 yeni sipariş verdiğim ürün bu:  https://tr.aliexpress.com/item/10-Meter-1000CM-Car-Seal-Strip-Edge-Trim-Weatherstrip-Rubber-Sealing-Strip-Sound-Insulation-Self-Adhesive/32794533696.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.R3JsUt

bir önceki aracım Leon'du onda bagajda kötü bir işçilikle bitüself kaplama yapmıştım fakat o kötülüğe rağmen seste ciddi azalma fark ettim.
 Yeti'nin ses yalıtımını beğeniyorum aslında şuana kadar düşünmedim bitüself kaplamayı ama uygulansa çok iyi sonuç verecektir hatta bitüself üstüne birde firex benzeri bir kaplama yapılsa araçta çıt çıkmaz :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün, arka cam sileceğinin süpürge+lastiğini değiştirdim.

Geçen haftasonu silecek lastiklerini kontrol ederken, arka cam silecek lastiğinin ucundan yırtılmaya başladığını görerek, yenisini aramaya başladım.

Kargo dahil 20 TL olan fiyatı ile şu ürünü buldum ve aldım. Orjinal süpürgeye yakın  kalitede, uygun fiyatlı (Boş un ürünleri, kargo hariç 30 TL üzeri fiyatla satılıyor) bir parça.

Satıcı, sorulara cevap verme ve kargolama konusunda hızlı çalışıyor. Salı günü verdiğim sipariş bugün ulaştı ve takıldı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ufaktan başladım, kaba pisliği yıkandı kısmetse yarın pütür atılacak.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;635149
Aracı alırken üzerinde aldım.Kamera ve park sensörü. Çok kullanışlı.Dar yerlere park çok kolay.

Resim.