škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 131683

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;636042
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]

Asfaltın yapısına göre muhakkak ses çok değişiyor hele bir kaç yıl önce  Menderes çıkışında atılan yeni asfalt öyle bir uğultu yapıyordu ki araba titriyordu resmen, şimdi artık kullandıkça düzelmiş. Farklı güzergahlarda yine deneme yaparım kıyas açısından arkalar bitince hangisine denk gelirse deneriz bari.

Şimdiden arkalar için kolay gelsin. kolay değil bu islere girişmek

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;636038
...aslında arabalar bu kadar sesli değil yollar berbat İzmir'de. Bir asfalt diğerini tutmadığı için o yüzden sormuştum...

Katılmamak mümkün mü? 2-3 yıl önce Ilgaz(Çankırı)-Gerede(Bolu) güzergâhına girmiştim. Kaymak gibi bir asfalttı. Yeti'nin sessizliğine inanamadım. Üstelik mevsimden ötürü araçta kışlık lastikler vardı :ok::gaz:

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çinden aldığım led gündüz farları pw24w geldi ama elim sığmadığı için takamadım. Becerebilirsem bu hafta sonu yeniden deneyip takmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;636057
çinden aldığım led gündüz farları pw24w geldi ama elim sığmadığı için takamadım. Becerebilirsem bu hafta sonu yeniden deneyip takmayı düşünüyorum.

Farı sökmek mi gerekiyor acaba.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;636057

Bizim arabaların gündüz farları P13W değil mi? Ben de zar zor değiştirmiştim. Ampul yuvasını tutturacak bir kol, aparat gibi bir şey olsa ancak sökülüp takılabilir. Hatta akü tarafı daha zor, ufaklığa eli daha küçük diye tarif ederek taktırmıştım.

https://tr.aliexpress.com/item/P13W-30W-LED-Fog-Light-High-Power-LED-Car-Light-Bulb-Lamp-White-Cars-Led-Auto/32429378088.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PGgJ7L

Bu arada arka sinyallerle birlikte ön sinyalleri de led ile değiştirmek istiyorum da bakınıp durdum far sökülmeden imkansız görünüyor. Belki alttan davlumbaz sökülerek olabilir, bir de oraya bakacağım.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;636061
Farı sökmek mi gerekiyor acaba.

Farın arkasında 2 kapak var biri uzun diğer kısa far için, kısa farın altında olan gündüz farı parmaklarıma uzak kalıyor farı sökmek istemiyorum ama başka çare kalmazsa sökeceğiz gibi.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;636064
Bizim arabaların gündüz farları P13W değil mi? Ben de zar zor değiştirmiştim. Ampul yuvasını tutturacak bir kol, aparat gibi bir şey olsa ancak sökülüp takılabilir. Hatta akü tarafı daha zor, ufaklığa eli daha küçük diye tarif ederek taktırmıştım.

https://tr.aliexpress.com/item/P13W-30W-LED-Fog-Light-High-Power-LED-Car-Light-Bulb-Lamp-White-Cars-Led-Auto/32429378088.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PGgJ7L

Bu arada arka sinyallerle birlikte ön sinyalleri de led ile değiştirmek istiyorum da bakınıp durdum far sökülmeden imkansız görünüyor. Belki alttan davlumbaz sökülerek olabilir, bir de oraya bakacağım.

P13w olan makyajsız kasanın gündüz farı sis farının orada olan bizim makyajlı kasalarda orjinal ampül kodu N 10776301 yani pw24w ampül.

Ruslar yapmış demekki elleri benimkinden küçük :)

https://www.drive2.ru/l/7745250/

Yorumlarda yetiye takıp arıza ışığı almayanlar var. Çoğunluk golf 7'ye takmış. Yeni kasa tiguandede aynı ampül kullanılıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-33-SMD-White-Fog-Light-Lamp-PW24W-LED-Bulbs-for-HID-Fog-DRL-Daytime-Light/32822259977.html

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;636080
Ben 1.2 leri eski kasa diye biliyordum.

her ikisindede 1.2 mevcut, 2009-2013 arası 1.2 105hp
2014-2017 arası 1.2 110hp euro6 olarak satılmıştı. Makyajlı kasada 1.2 sadece active donanım ile geldi, makyajsız kasada ise 1.2 farklı donanımlarda bulmak mümkün.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu da arka çamurluğun temizlik yapılmadan önceki hali. Davlumbaz plastik olmayınca halının iç kısımları küf yapmaya başlamış, köşeler komple çamur dolu pek fazla koruyucu özelliği yok galiba. Acaba Davlumbaza da Pütür atsam kimyasal olduğu için özelliğini bozar mı.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]
Araç kapalı garaj gibi ortamlarda, davlumbaz keçeleri ıslakken, uzun süre bekliyor ise, küf yapmıış olabilir.
Küflenen yerler ile ilgili, daha detaylı fotoğraf var mı?
Pütür atmadan önce, küfü yok etmelisiniz. Bunun için uygun olan bir kimyasal yok ise, sulandırılmış çamaşır suyu spreylemeyi deneyin.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] pütürün davlumbaza zarar vereceğini düşünmüyorum ama [MENTION=13655]miyop[/MENTION]un dediği gibi iyice temizleyip küften arındırmakta fayda olabilir. Bu kadar küf yapmasına şaşırdım. Islak kalmış olma ihtimaline bende katılıyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION], [MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]

Akşam küflü gibi görünen yer herhalde arada biriken kalıntılarda dolayı öyle gözüküyordu iyice temizleyince bir şey kalmadı hala sıfır gibi duruyor. Pütür'ü davlumbazın her iki tarafına uygulasam sıkıntı olur mu, eğer ıslanırsa kuruyamadığı için çürüme yapar mı, yada sadece dış kısmına atıp kuruması daha kolay mı olur. Temizlenmiş hali kısmetse yarın Pütür'ü atarım.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Tavsiyem, ön kısımdaki gibi, pütürü saclara atın.

Davlumbaz kaplaması olan keçe, pütür ile ağırlaşacağından, ileride sarkma/kopma yapabilir.

Davlumbaz kaplamasına pütür atacaksanız da, iç kısmına (sac ile temas edecek olan kısım) yapın. Dış kısım, ıslandığında kurur, ama iç kısım, hemen kuruyamadığından küfe müsait ortam oluşur. Bu yüzden, iç kısmına atılan pütür, suyu oradan uzak tutacaktır.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] bencede davlumbaza hiç dokunmayın. Islanması, kuruması, dayanıklılığı hepsi gereğine göre hesaplanmıştır. Pütürü saca atmanız zaten sesi daha iyi izole edecektir.