škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;573401
cevap verecek arkadaş yok mu acaba

Servise göre değişiyor. Ben Adana'dan aldım 2500 de komple kontrol edilsin dendi. GAZİANTEP gerek olmadığı söyledi ama benim isteğim üzerine kontrol edildi.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler hocam diger arabanin kitapciginda yaziyordu bunda yazmiyor da sorayim dedim

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2016 style donanım ile gelen araçlarda hangi marka lastik mevcut? Birde davlumbazların içinde keçe tarzı bir madde ile kaplı mı yoksa plastik bir davlumbaz mı mevcut?

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nexen blue hd geliyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;575296
Nexen blue hd geliyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olcu hala 215 45 16 mi? Birede sedan ile spaceback kullanilan lastiklerde fark var mi?

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba  ,

1.4 dsg stye sedan dsg aracım var bazen rampada aracı park ederken özellikle d de iken rampada ileri hafif gazla ileri giderken araç stop ediyor.  İlk bakıma sokarken durumu servise bildirdim motor yazılımı güncellenecek düzelecek dendi ancak halen aynı problem devam ediyor aynı problem yaşayan hiç oluyormu sadece bana özel bir durummu acaba ? otomatik aracın stop ettigini sadece bu araçta gördüm. Start stop devre dısı ikende aktif kende bu problem yasanıyor.  Sonra motoru manuel çalıştırmak gerekiyor.

Çevrimdışı mtlich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;575281
2016 style donanım ile gelen araçlarda hangi marka lastik mevcut? Birde davlumbazların içinde keçe tarzı bir madde ile kaplı mı yoksa plastik bir davlumbaz mı mevcut?

2016 Rapid Spaceback 1.2 TSI DSG aracımı yeni aldım. Üzerinde Bridgestone lastikler var. Davlumbaz içi de yanılmıyorsam keçe/köpük gibi bir madde ile kaplı.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;575315
Merhaba  ,

1.4 dsg stye sedan dsg aracım var bazen rampada aracı park ederken özellikle d de iken rampada ileri hafif gazla ileri giderken araç stop ediyor.  İlk bakıma sokarken durumu servise bildirdim motor yazılımı güncellenecek düzelecek dendi ancak halen aynı problem devam ediyor aynı problem yaşayan hiç oluyormu sadece bana özel bir durummu acaba ? otomatik aracın stop ettigini sadece bu araçta gördüm. Start stop devre dısı ikende aktif kende bu problem yasanıyor.  Sonra motoru manuel çalıştırmak gerekiyor.

Yeni güncelleme yükleniyor düzeliyor

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;575398
Yeni güncelleme yükleniyor düzeliyor

İlk bakımda motor yazılımı güncellendi ancak problem aynen devam ediyor avek i aradım tekrar çağırdılar aracı umarım kalıcı olarak çözüm bulurlar.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;575510
İlk bakımda motor yazılımı güncellendi ancak problem aynen devam ediyor avek i aradım tekrar çağırdılar aracı umarım kalıcı olarak çözüm bulurlar.

Bende Antep'teyim. Buranın da haberi yoktu. Kocaeli servisinde soruna çözüm bulundu diye öğrendim.  Aradım ordan buraya güncelleme için irtibat kuruldu burda işlem yapıldı sorun ortadan kalktı şuan.

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;575513
Bende Antep'teyim. Buranın da haberi yoktu. Kocaeli servisinde soruna çözüm bulundu diye öğrendim.  Aradım ordan buraya güncelleme için irtibat kuruldu burda işlem yapıldı sorun ortadan kalktı şuan.

Çok sağolun bilgi için peki motor yazılımı güncellendikten sonra yakıt tüketiminde artış oldumu sizde de ?  Ben ilk bakıma sokmadan önce uzun yol ortalamalarım basmadan 3.5 ile 4.5  arası idi genellikle ancak bakımdan sonra 4.6 nın altını 15 gündür göremedim. genelde 5- 5.5 civarı oldu aynı güzergah aynı bos yol aynı hız limiti.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;575518
Çok sağolun bilgi için peki motor yazılımı güncellendikten sonra yakıt tüketiminde artış oldumu sizde de ?  Ben ilk bakıma sokmadan önce uzun yol ortalamalarım basmadan 3.5 ile 4.5  arası idi genellikle ancak bakımdan sonra 4.6 nın altını 15 gündür göremedim. genelde 5- 5.5 civarı oldu aynı güzergah aynı bos yol aynı hız limiti.

Daha ilk bakıma da girmediği için bakımdan sonra ne olur bilemem. Ama o güncelleme de herhangi bir sorun veya değişiklik olmadı.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid 1.2 tsi dsg sedan ya da 1.4 tsi dsg sedan düşünüyorum da geçen yine bi bayiye uğradım biraz detayli konuşma fırsatı buldum satıcı daha önceki müşterilerle aralarında ki diyaloglardan falan bahsetti de corolla civic gibi modelleri kıyaslamaya çalışan müşterilerine rapidi o sınıfa sokmayalim aynı düzeyde değil octavia ile kıyaslayalim o modelleri falan diye bişeyler söylemiş de müşterisine satıcı, benim de bazı sorularımda işte fiyatına göre bu kadar o zaman octavia bakalım falan diye yorumlar yapınca sanki araci çok da övmedi gibi bi his uyandı bende kafam cidden karıştı yani.
Rapid parasını hakeden bir araç mı pişman olur muyuz yoksa maddi anlamda bi süre daha erteleyip octavia mı düşünmeli bekledikce de zam yiyor en son 10 mayıs da bütün modeller 500 zam yemiş bile
Sizler ne düşünuyosunuz arkadaşlar rapid tatmin edici bi araç mı ben vw bora 2003 1.6 pasific sahibiyim onla kıyaslama falan bile dedi satıcı. Rapidin kaputu açtığım da kaput bi çubukla açık durması sağlandigini gördüm bu bile biraz beni sanki düsundurdu. Başka neler görürüm acaba dedim kendi kendime. Bora da bile piston var yani ne bileyim çok mu ince detay düşünüyorum

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;575565
Rapid 1.2 tsi dsg sedan ya da 1.4 tsi dsg sedan düşünüyorum da geçen yine bi bayiye uğradım biraz detayli konuşma fırsatı buldum satıcı daha önceki müşterilerle aralarında ki diyaloglardan falan bahsetti de corolla civic gibi modelleri kıyaslamaya çalışan müşterilerine rapidi o sınıfa sokmayalim aynı düzeyde değil octavia ile kıyaslayalim o modelleri falan diye bişeyler söylemiş de müşterisine satıcı, benim de bazı sorularımda işte fiyatına göre bu kadar o zaman octavia bakalım falan diye yorumlar yapınca sanki araci çok da övmedi gibi bi his uyandı bende kafam cidden karıştı yani.
Rapid parasını hakeden bir araç mı pişman olur muyuz yoksa maddi anlamda bi süre daha erteleyip octavia mı düşünmeli bekledikce de zam yiyor en son 10 mayıs da bütün modeller 500 zam yemiş bile
Sizler ne düşünuyosunuz arkadaşlar rapid tatmin edici bi araç mı ben vw bora 2003 1.6 pasific sahibiyim onla kıyaslama falan bile dedi satıcı. Rapidin kaputu açtığım da kaput bi çubukla açık durması sağlandigini gördüm bu bile biraz beni sanki düsundurdu. Başka neler görürüm acaba dedim kendi kendime. Bora da bile piston var yani ne bileyim çok mu ince detay düşünüyorum

O kadar düşünüyorsanız almanız gereken araba Mercedes benz e serisi 2016 ve üstü modeller. Bence dedikleriniz ayrıntı. Ben kaliteye bakarım. Vag grubunda da tatmin edici şeyleri bulabilirsiniz ki bu bile çoğu kez karat vermenizi sağlar. Borada piston var triger bakımı 90 bin. Rapid de yok triger bakımı 210 bin veya 4 yıl. Bence kıyas yapacaksanız yakıt ekonomi Hacim vb galan olmalı.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar forumda araştırdım tam bilgi göremedim. aracım sıfır rapid 1.4 tdi. köşe dönüş farları aktif değil. maltepede ender elektronik varmış. ordan köşe dönüş farını aktifleştirsem garantisi bozulur mu. servis garanti bozulur dedi ama internette garanti bozulmaz diye bir kaç bilgi okudum.