škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Leon bu fiyata rapid özellikleriyle + far ve yağmur sensör var
Sunroof 3.000 tl
Led farlar 4.500 tl

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Yaklaşık 1 ay kadar önce 1.2 90 ps DSG Rapid Spaceback'imle aranıza katıldım. Lakin forum içerisinde bir kaç arama yapmama rağmen bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Aracımı yokuş aşağı giderken geri vitese aldığımda ayağımı frenden çekince araç öne doğru hamle yapıyor. Bu genel bir sorun mu yoksa aracımın 0 olmasına rağmen bir servis görmesi mi gerekiyor sizce?

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcbtr;577141
Merhabalar,

Yaklaşık 1 ay kadar önce 1.2 90 ps DSG Rapid Spaceback'imle aranıza katıldım. Lakin forum içerisinde bir kaç arama yapmama rağmen bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Aracımı yokuş aşağı giderken geri vitese aldığımda ayağımı frenden çekince araç öne doğru hamle yapıyor. Bu genel bir sorun mu yoksa aracımın 0 olmasına rağmen bir servis görmesi mi gerekiyor sizce?
Yokuş kalkiş desteği (HLA) devreye giriyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;577147
Yokuş kalkiş desteği (HLA) devreye giriyor.

Hocam şöyle diyeyim aslında şimdi ben burnu aşağı doğru bakarken geri geri yokuş çıkmak istediğimde, arabayı R'ye alıp frenden ayağımı çektiğimde araç bayağı bayağı ileri gidiyor, kayma gibi. Bir kaç kişi bunun DSG şanzımanda, şanzımana yüklenmemek için olduğunu söyledi.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok dik olursa uyarı veriyor. Benimki öyle oldu en azından. Ama dediğiniz gibi çok kayma yapmaması lazım diye biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bende rapid almak üzereyim ama karar veremedim. 2014-2015 1.6tdi dsg mi almalıyım 60-61 li rakamlara yoksa sıfırını ama 1.4 ünü 71bine mi almalıyım.
Fena halde arada kaldım biri fikir verebilirse çok sevinirim. 2015-2014 temiz araçlar buldum ama 61 den aşağı inen pek yok ciddi bakımlı olanlarda.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;580759
Arkadaşlar merhaba bende rapid almak üzereyim ama karar veremedim. 2014-2015 1.6tdi dsg mi almalıyım 60-61 li rakamlara yoksa sıfırını ama 1.4 ünü 71bine mi almalıyım.
Fena halde arada kaldım biri fikir verebilirse çok sevinirim. 2015-2014 temiz araçlar buldum ama 61 den aşağı inen pek yok ciddi bakımlı olanlarda.
Zaten 61.000 TL den aşağı beklemek kelepircilik olur. Bence uygun kilometrede  (60 binden az) tdi/dsg bulabiliyorsaniz o fiyata düşünmeyin hiç.  

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
61 yerine 70 verip sıfır almak daha mantıklı

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580770
Zaten 61.000 TL den aşağı beklemek kelepircilik olur. Bence uygun kilometrede  (60 binden az) tdi/dsg bulabiliyorsaniz o fiyata düşünmeyin hiç.  

Teşekkürler cevap için. Bu şartlarda sıfır alma konusunda ne dersiniz. Motoru 1.4 e çekmişler bir kaç ek özellik koyulmuş dokunmatik ekran gibi arka kamera filan. 71 dediler bugün aradım izmir vosmerde.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;580805
Teşekkürler cevap için. Bu şartlarda sıfır alma konusunda ne dersiniz. Motoru 1.4 e çekmişler bir kaç ek özellik koyulmuş dokunmatik ekran gibi arka kamera filan. 71 dediler bugün aradım izmir vosmerde.

1.6 kullanmadım. Ama 1.4 tatmin edici

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi kullanıyorum. Performans konusunda hiç şikayet etmeyeceksiniz, ondan eminim. Kullanılan sert plastikten şikayetciydim baştan ama astra, Corolla, Civic test sürüşlerini yaptım. Gördüm ki rapid e göre gözle görülür kalite farkları yok. Zaten o fiyata o donanimda otomatik dizel de diğer markalarda bulamazsınız.

« Son Düzenleme: 19 Haziran 2016, 00:53:30 Gönderen: Physicist16 »

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580812
1.4 tdi kullanıyorum. Performans konusunda hiç şikayet etmeyeceksiniz, ondan eminim. Kullanılan sert plastikten şikayetciydim baştan ama astra, Corolla, Civic test sürüşlerini yaptım. Gördüm ki rapid e göre gözle görülür kalite farkları yok. Zaten o fiyata o donanimda otomatik dizel de diğer markalarda bulamazsınız.

Evet başka markalarda bu donanım bu fiyata bulamayacağım kesin. Sadece arada kaldım şimdi sıfır mı alsam yoksa 61-62 ikinci el mi ona karar veremiyorum.

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,

bir süre önce rapid sb 1.2 90hp dsg ile aranıza katıldım. fakat yakıt tüketimi konusunda bir sorum olacak. araç 300kmye yakınlaştı. fakat ilk çalıştırdığımda yakıt tüketimi 40l gibi gözüküyor yol bilgisayarında. bu da uzun süre boş yolda kullansam dahi çok da azımsanmayacak seviyelere getiriyor. ayrıca örneğin 20-30km'nin altına neredeyse hiç düşmememe rağmen yol bilgisayarı ortalama hızı 15-16km şeklinde gösterebiliyor. bunlar araç yeni olduğundan mı? yoksa benimle ilgili mi sorun var. İkinci bir sorum ise lastik basıncını set ettikten sonra set edildi gibi bir şey söylemiyor ve tekrar lastik basıncını ayarlamak için set düğmesine basın diyor. bu neden olabilir? son olarak da aracı bluetooth ile android cihazıma bağlayınca, görüşmede sorunum yok fakat örneğin navigasyonun sesi çıkmıyor telefonda. bu normal midir? veya sizin önereceğiniz bir program var mıdır?
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 18:01:40 Gönderen: mcbtr »

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580812

Aldım sedan 1.4 tdi dsg sini cuma teslim alacağım umarım hayal ettiğim gibi olurda 5 yıl kullanırım aracı. Kullandıkça sorularım olabilir umarım sıkılmazsınız. Bu arada ilk aracım olacak :gaz: