škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
200 bin km fluence 1.5 dci 110 edc kullandım.evet rölantide çok sesliydi ancak hareket halinde rahatsız edici değildi.ancak çok net söyleyebilriim rapid in ses yalıtımı fluence a göre bir gömlek üstün.bu arada fluence aracım privilege idi.yol sesini michelin energy saver W  grubu lastik alarak çözmüştüm.şimdi en kısa zamanda 195 55 16 rapid e alıcam.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gozlemlemedigim hiç bir şeyi yazmadim buraya. Rapid Spaceback ses yönünden olumsuz puan alacak bir araç değil. Belki ilk uretimlerden gelen donutlerle bir çok problem giderilmiş de olabilir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenbey16;567044
Gozlemlemedigim hiç bir şeyi yazmadim buraya. Rapid Spaceback ses yönünden olumsuz puan alacak bir araç değil. Belki ilk uretimlerden gelen donutlerle bir çok problem giderilmiş de olabilir.

Yol sesine ve 71 db lik nexenlere rağmen bu yorumunuz ilginç acaba style, ambition yalıtım farkı falan mı var. Tdi dan aklıma kalan 2008 fabia nın dizel sesiydi o yüzden tdi benim aklımda hep sesli bir motor olarak kaldı.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiiki ses var. Ama makul sınırlar içinde geldi bana. Hep benzinli araç binenler için rahatsız edici olabilir. Clio dan Egea dan daha sesli değil. Bunlarin test suruslerini yakin zamanda yaptım.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
TDI motorlar rölantideyken sesli çalışıyor fakat devrini yakalayınca gayet sessiz 1.6 tdi rapid sedan kullanıyorum

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120-130 km hız ile yapılan yolculuklarda 6,5 litre civarı yakıyor normal mi bu durum. Trafikte bile bu değerleri bulmuyor araç neredeyse. Ki 160-180 bastığımda max 7,5 yakıyor. 100 civarında ise nerdeyse 5 litrenin altında tüketim yapıyor. Değerler biraz orantısız değil mi?

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;567184
TDI motorlar rölantideyken sesli çalışıyor fakat devrini yakalayınca gayet sessiz 1.6 tdi rapid sedan kullanıyorum

1,6tdi,  hem 4 silindirli olduğu hem de cr olduğu için daha sesesizdir, 1,4 tdi pd ise şimdiki yeni nesil 1,4 tdi cr den daha gürültülüdür, her ikisi de 3 silindirli ama yakıt besleme sistemleri farklıdır. Cr teknolojisi, motoru daha sessiz çalıştırır.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;566884
"................................. Alacak varsa 185 60 15 4 adet 3000 km kullanılmış lastiklerimi 250 tl ye verebilirim.

Bursa'da olsam kaçırmazdım...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;570186
Bursa'da olsam kaçırmazdım...

Artık bit lastikçiye vereceğiz sanırım. Sınavlarım bitsin değiştireceğim. Fakat forumdan birine önerebileceğim bir lastik değil.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizim araçların kontrol bakımları bakımları 1000 km miydi 2000 km miydi aracın kitapçığında bulamadım da cevaplarsanız memnun olurum

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2016, 22:36:29 Gönderen: Physicist16 »

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geri viteste alındığında da klima "iç hava sirkülasyon" modunda çalışıyor, bunu aracı ilk aldığım zamanlarda anlamıştım. Sonra yağmurlu bir günde silecekler çalışırken geri vitese aldığımda arka silecek (arka silecek açık değil iken) 1 kez silme yapmıştı bu en sevdiğim özellik.
Geçen gün ise; kullanma kılavuzunu okumuş olmama ve 2,5 yıldır kullanmama rağmen yine yeni bir özellik keşfettim. Müzik sesi kısık olduğu için farkına vardım. Ön silecekleri su ile birlikte çalıştırdığınızda klima yaklaşık 15sn kadar "iç hava sirkülasyon" modunda çalışıyor. Sonra tekrar normal moda dönüyor. Bütün vag larda vardır herhalde. Ben yeni keşfettim.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;573305
Arkadaşlar bizim araçların kontrol bakımları bakımları 1000 km miydi 2000 km miydi aracın kitapçığında bulamadım da cevaplarsanız memnun olurum

cevap verecek arkadaş yok mu acaba

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kontrol kilometresi yok diye biliyorum. Bakım peryodu 1 yil veya 15 bin km dir.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;573401
cevap verecek arkadaş yok mu acaba

ben ilk aldığımda servise bunu sormuştum ama olumsuz yanıt almıştım, bakım periyodu için yıllık veya 15000 km demişlerdi hocam