škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış Lastiği Şimdiden Almalı Mıyım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. Superbimi Nisan ayında aldıktan sonra yaz bitmeden ÖTV indiriminden de faydalanarak şimdiden kış lastiğini almak niyetindeyim. Sizce mantıklı olur mu şimdiden almam yoksa beklememi mi tavsiye edersiniz.

Ayrıca 235/45/18 olan Pirelli lastikleri kullanıyorum. Kış lastiği için 225/45/18 ebatlarını önerdi lastikçi arkadaşım. Hem fiyat açısından hem yol tutuşu açısından daha sağlıklı olacağını söyledi ne kadar doğru bilemiyorum. Sizlerin görüşünü almak istedim.

Son olarak aklımda Nokian ve Continental markaları var. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;622281
Herkese merhaba. Superbimi Nisan ayında aldıktan sonra yaz bitmeden ÖTV indiriminden de faydalanarak şimdiden kış lastiğini almak niyetindeyim. Sizce mantıklı olur mu şimdiden almam yoksa beklememi mi tavsiye edersiniz.

Ayrıca 235/45/18 olan Pirelli lastikleri kullanıyorum. Kış lastiği için 225/45/18 ebatlarını önerdi lastikçi arkadaşım. Hem fiyat açısından hem yol tutuşu açısından daha sağlıklı olacağını söyledi ne kadar doğru bilemiyorum. Sizlerin görüşünü almak istedim.

Son olarak aklımda Nokian ve Continental markaları var. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ebatına yorum yapamam ama nokiandan aslaaa pişman olmazsın.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siz kullanıyor musunuz? Hangi modelini tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ebatta kullabileceğiniz Nokian A4 var. Ben geçen sezon kullandım/kullanacağım. Mucizeler yaratmadığını "friction" tipi tüm lastiklerdeki gibi dönerek tutunduğunu ve ebat ve silika itibarıyla performans türü olduğunu unutmayın. Kış lastiğinden istediğiniz yere yapışsın, ses yakıt önemli değil ise, gidip Kumho alın, Nokian A4 tüketim, sürtünme katsayısı, konfor ve ses açısından avantajlı. Aynı ebatlarda Continental TS8XXP  serisi ise tüm bu isteklerde bir şekilde karşılık veriyor, ama bütçe meselesi.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;622287
O ebatta kullabileceğiniz Nokian A4 var. Ben geçen sezon kullandım/kullanacağım. Mucizeler yaratmadığını "friction" tipi tüm lastiklerdeki gibi dönerek tutunduğunu ve ebat ve silika itibarıyla performans türü olduğunu unutmayın. Kış lastiğinden istediğiniz yere yapışsın, ses yakıt önemli değil ise, gidip Kumho alın, Nokian A4 tüketim, sürtünme katsayısı, konfor ve ses açısından avantajlı. Aynı ebatlarda Continental TS8XXP  serisi ise tüm bu isteklerde bir şekilde karşılık veriyor, ama bütçe meselesi.

Teşekkürler bilgiler için. Çok fazla yere yapışsın deli gibi yol tutsun amacında değilim. Ankarada yaşıyorum ve çok uç noktada yol tutuş gerektiren koşullarda değilim. O yüzden özellikle konfor daha önemli benim için. Ses ve konfor açısından sanırım nokian en mantıklı seçenek. Fiyatı da göz önünde bulundurarak söylüyorum tabi. Yoksa continental daha çok özellik sunuyor galiba.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaz lastiği olarak aracımda 235/45/18 var ancak kışın 215/55/17 ölçülerinde Continental ts830p kış lastiği kullanıyorum, çok üst kalitede bir ürün. Önemli bir artısı ise "Contiseal" yani çivi batması durumunda kendi kendini onarma özelliği. Kış lastiğinin ince olması karda ve buzda kullanımda tercih edilir, kış rallilerine bakarsanız lastiklerin oldukça ince olduğunu görebilirsiniz. Geniş lastik kuru zeminde ne kadar avantajlı ise de kaygan zeminde o kadar dezavantajlıdır.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben petlas kullanıyorum gayet memnunum geçtiğimiz iyi iş çıkardı bana göre F/P lastiği bence tavsiye ederim.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nokıan iyi lastik ama çok pahalı ben sava kullanıyorum gayet uygun ve kaliteli karda güzel tutunuyor dağ bayır gezdim fiyat olarakda uygun tavsiye ederim yada petlasın kış lastiği de iyidir ama yaz lastiği için aynı şeyi söyleyemem

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;622308
Yaz lastiği olarak aracımda 235/45/18 var ancak kışın 215/55/17 ölçülerinde Continental ts830p kış lastiği kullanıyorum, çok üst kalitede bir ürün. Önemli bir artısı ise "Contiseal" yani çivi batması durumunda kendi kendini onarma özelliği. Kış lastiğinin ince olması karda ve buzda kullanımda tercih edilir, kış rallilerine bakarsanız lastiklerin oldukça ince olduğunu görebilirsiniz. Geniş lastik kuru zeminde ne kadar avantajlı ise de kaygan zeminde o kadar dezavantajlıdır.

Aynı şeyi lastikçi arkadaşım da söyledi. Yanak boyutu olarak 235 yerine 225 tavsiye etti bana.
Alıntı yapılan: volkan.e;622314
Ben petlas kullanıyorum gayet memnunum geçtiğimiz iyi iş çıkardı bana göre F/P lastiği bence tavsiye ederim.

Petlasın tek modeli mi var acaba? Sizin kullandığınız hangisi?
Alıntı yapılan: adnan58;622418
Nokıan iyi lastik ama çok pahalı ben sava kullanıyorum gayet uygun ve kaliteli karda güzel tutunuyor dağ bayır gezdim fiyat olarakda uygun tavsiye ederim yada petlasın kış lastiği de iyidir ama yaz lastiği için aynı şeyi söyleyemem

Dediğiniz modele de bakacağım teşekkür ederim.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Taban 225 e düşerse, yanak 50 olur, 45 de çevre ölçüsü düşer... yani 225 50 18 almalısınız.Markalara good year ve dunlop 'u da ekleyin bence

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
235/45/R18 için sorun olmadan kullanılabilecek dar taban kış lastikleri.

225/45R18   -1.1%
215/50R18        +0.8%
225/50R18   +2.3%

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabyacı;622508
Taban 225 e düşerse, yanak 50 olur, 45 de çevre ölçüsü düşer... yani 225 50 18 almalısınız.Markalara good year ve dunlop 'u da ekleyin bence

Dediğiniz ölçüyü de araştıracağım teşekkürler.
Alıntı yapılan: macrostr;622518
235/45/R18 için sorun olmadan kullanılabilecek dar taban kış lastikleri.

225/45R18   -1.1%
215/50R18        +0.8%
225/50R18   +2.3%

Bilgilendirme için teşekkürler. Yüzdelikler ne için acaba? Sizin tavsiyeniz var mı bu ölçüler arasından?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;622526
Dediğiniz ölçüyü de araştıracağım teşekkürler.
Bilgilendirme için teşekkürler. Yüzdelikler ne için acaba? Sizin tavsiyeniz var mı bu ölçüler arasından?

Yüzdeler lastik çevresindeki yüzde değişim. -ler küçülme +lar büyüme. %3 iki yönde de kabul edilebilir değişim olarak görülüyor.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;622422
Aynı şeyi lastikçi arkadaşım da söyledi. Yanak boyutu olarak 235 yerine 225 tavsiye etti bana.

Petlasın tek modeli mi var acaba? Sizin kullandığınız hangisi?

Dediğiniz modele de bakacağım teşekkür ederim.

Tek modeli var Snowmaster adında onu kullanıyorum.