škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG Yarım Debriyaj Durumu Zararlı mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mert1411

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam yanlış anlamadım sıkıntı yok ama işte maalesef ezilen taraf ne yapılıp edilip tüketici oluyor. Dediğiniz gibi taslakta 1 yıl diyor ama yürürlüğe giren yönetmelikte bu kaldırılmış. Neden kaldırılmış böyle tüketicinin yararına olan bir şey ben anlayamadım. Herhalde yönetmeliği yapanlar benden zeki olmalı ki anlamışlar ve öyle yapmışlar. Hocam dediğim gibi durum yönetmelikle vs. ile tamamen önü kapatılmış olmasa hakem heyeti inisiyatif kullanır fakat göründüğü üzere devletimiz yolu kapamış. Ha derseniz ki ben hakkımı arayacağım yargı yoluna gideceğim, gidersiniz en doğal hakkınız ama sonucun çıkması için geçen sürede iki kere olması gereken ama olmayan o garanti süresi geçer herhalde ve ürün tedavülden kalkar :)

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert1411;625981
Hocam bende öyle sanıyordum ama öyle değilmiş. Parası ile yaptırdığınız değişimlerde bu durum geçerli yani bağımsız 2 yıl garantisi oluyor ama garantiden değişen parçalarda aracın garantisi kadar garantisi oluyor. Bu konuyu hem garanti koşullarından okumuştum hem de arayıp sormuştum. Daha açık olması amacıyla örnekle açıklayayım. Kavrama 23. ayda değişti diyelim normal de parası ile değişmiş olsa idi aracın garantisi 1 ay sonra bittiğinde kavramanın daha 23 ay garantisi olacaktı ama garantiden değiştiği için 1 ay sonra araç garantisi bittiğinde kavramanın da garantisi bitiyor. Saygılar.

http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/garanti

f maddesinde açıkça yazıyor. "f. Garanti işlemleri sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır."

Tüketici olarak bu soruyu üreticiye değil kanunlara sormak lazım :) Bu konuda farklılık olmasada bazı konularda lehlerine cevap verebilirler

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu konuda iyi niyet garantisi önemli bir noktada yer alıyor. Eğer iyi niyet garantisi yoksa 5000k bedelleri ödemek gerekiyor. Eğer iyi niyet garantisi varsa ufak meblada 500tl gibi iş halloluyor. Bende garanti bitmeden kavramayı degistirdim garanti uzatma eğilimine gitmeyeceğim iyi niyet garantisi üzerinden sorun olursa halledeceğim :)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı 2.5 senedir kullanıyorum. şuan bi sorun yok. 1.5 yıl daha garantisi var. yoksa bunu bildiğinden mi bozulmuyor bu melet:)