škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış Lastiği Şimdiden Almalı Mıyım?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İstanbulda olanlar için internetten lastik alınmasını tavsiye etmiyorum,Burada ana bayiiler var bizzat gidip lastiğin üretim tarihine bakarak alıp aynı anda ücretsiz balans yaptırarak taktırmak en makul olanı.Her iki yakada da ana bayiiler mevcut.Özellikle nakit alımlarda inanılmaz indirim uygulanıyor

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cayma hakkı bile kullanılsa para iadesi yapmadan ürünün kendilerine ulaşması ve incelenmesi için bekletiyorlar. Tabi arada ibikli kümes hayvanı logolu lojistik firmaları olunca bu süreç ekstra uzayabiliyor. Ben bankaya "kredi kartı ile yaptığım alışverişin karşılığında mal veya hizmet alamadım" diye şikayette bulundum ve sanırım bu şikayet ciddi bir soruşturma süreci başlatıyor olmalı ki her aşamada bankadan şahsıma zarf içinde durum bilgisi yazısı gönderildi. 1 ay boyunca oyalayan firma banka inceleme başlatınca beni aradı "sorunu anlatır mısınız?" diye; açtığım iade ticket'ındaki yazışmalarımın okunmadığı gün gibi ortada. Bankaya şikayetimden 12 iş günü sonra paramı iade ettiler.

Artık n11 gibi puanlamalı aracı siteler daha güvenilir geliyor, özellikle çok büyük satış hacmi olmayan satıcılar düzgün iş yapmaya özen gösteriyor. Benim sipariş verdiğim meşhur firma bahsettiğim lastikleri (Nokian) kendisi satıyor. (n11 diyince şunu yazmasam olmaz; n11'in süpermarket anlaşması olan ismini vermek istemediğim satıcı çoklu siparişlerde eksik ürün gönderiyor ve hiç bir müşterinin bu konudaki şikayetini çözmüyorlar; yalnızca şu numarayı arayın diyorlar ve o numarayı arayıp da telefonun açıldığını duymadım. Kimse de 5-10 lira için savcılığa gitmediği için satış hacmi sayesinde büyük vurgun yapmış oluyorlar. Konuyu merak edenler ilgili satıcının sayfasındaki yüzlerce benzer yorumu ve soru-cevap başlığı altında insanlarla nasıl dalga geçtiklerini kendi gözleri ile görebilirler. Bu konunun üzerine gidecektim ama günlük koşturmacadan uykuya bile vakit bulamadığımdan uğraşamıyorum.)

Neyse konu çok dağılmış gibi oldu. Ben bundan sonra lastik alırken cebimden 100-200 lira fazla çıkmasına razı olup gerçek dükkandan almayı düşünüyorum. Yanlış gelen koca koca lastikleri koyacak yer bulmak da problem, oraya buraya taşımak da problem :)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 11:47:43 Gönderen: dawn »