škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mrtyldrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Bugün dikkatimi çekti yol bilgisayarında uzun süreli yakıt tuketimim sifirlanmis. Bu bir sorun mudur bilginiz var mı? Teşekkürler.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir seferinde ben de yanlışlıkla silmiştim gösterge ekranındaki tuşa basarak bu olabilir,aracın aküsü söküldüyse dediğiniz hafıza sıfırlanıyor diye biliyorum ve emin olmamakla birlikte 10.000kmden sonra sıfırlıyor olabilir.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: incselcuk;585974
resİm yÜkleme
Çanakkale Çan ilçesi ile Bursa arası

Ortaya SD kartmı taktınız ? Sorunsuz görüyormu müzikleri SD karttan ?

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Onur22;587175
Bir seferinde ben de yanlışlıkla silmiştim gösterge ekranındaki tuşa basarak bu olabilir,aracın aküsü söküldüyse dediğiniz hafıza sıfırlanıyor diye biliyorum ve emin olmamakla birlikte 10.000kmden sonra sıfırlıyor olabilir.

Bende sıfırlamak istiyorum nasıl yapıcam Uzun Süreli Tüketimi sıfırlamayı ?

0/0 SET tuşu sıfırlarmı ?

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587187
Ortaya SD kartmı taktınız ? Sorunsuz görüyormu müzikleri SD karttan ?

evet sorunsuz bir şekilde eksiksiz tüm şarkıları görebiliyorum.
Hatta klasörler yaptım müzikleri eski yeni pop diyte onlar arasında dahi gezebiliyorum teyp üzerinden

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587410
Bende sıfırlamak istiyorum nasıl yapıcam Uzun Süreli Tüketimi sıfırlamayı ?

0/0 SET tuşu sıfırlarmı ?

Aynen dostum basılı tutunca sıfırlaması lazım

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: incselcuk;587622
evet sorunsuz bir şekilde eksiksiz tüm şarkıları görebiliyorum.
Hatta klasörler yaptım müzikleri eski yeni pop diyte onlar arasında dahi gezebiliyorum teyp üzerinden

teşekkürler :ok:

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar alalı 1 hafta oldu arabayı 160 km yaptım ama ort. 10 litre yakıyor 50 tl ye 110 km gittim. Ne zaman düşer acaba ?

Bende birde ibiza var 1.2 tsı dsg onuda geçen sene sıfır aldım 10-15 gün sonra 8-9 seviyesine geldi. Fabia düşmedi daha.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Corvette.;588600
Selam arkadaşlar alalı 1 hafta oldu arabayı 160 km yaptım ama ort. 10 litre yakıyor 50 tl ye 110 km gittim. Ne zaman düşer acaba ?

Bende birde ibiza var 1.2 tsı dsg onuda geçen sene sıfır aldım 10-15 gün sonra 8-9 seviyesine geldi. Fabia düşmedi daha.

Yakıtı düzgün yerlerden alın. Ben 50tl bildiğim bir OPET'den aldım ekranda hemen 190km dedi  ve 180-190 arası gitti hakkaten.

öncelikle benzini kaliteli alın
ikinci olarak ani gaz patlaması yapmayın ayağınla gaz pedalını yavaşca ezerek gaz ver.
üçüncü olarak devirinin düşmesine izin verme aracın çünkü tekrar o devri yakalamak için basman gerekir önündeki yavaşsa soldan sol doluysa sağdan geç yavaş aracı.
son olarak motor yağını ve filitrelerini kontrol et yakıt çok yakıyorsa eğer.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;588620
Yakıtı düzgün yerlerden alın. Ben 50tl bildiğim bir OPET'den aldım ekranda hemen 190km dedi  ve 180-190 arası gitti hakkaten.

öncelikle benzini kaliteli alın
ikinci olarak ani gaz patlaması yapmayın ayağınla gaz pedalını yavaşca ezerek gaz ver.
üçüncü olarak devirinin düşmesine izin verme aracın çünkü tekrar o devri yakalamak için basman gerekir önündeki yavaşsa soldan sol doluysa sağdan geç yavaş aracı.
son olarak motor yağını ve filitrelerini kontrol et yakıt çok yakıyorsa eğer.

Bende opetten alıyorum, Normal kullandım 9.8 den aşağı düşmedi biraz hırçın kullandım 2 gün 10 litre şuan.

Birde EPC ışığı niçin yanar, 2 kere gözüme çarptı yandı ama seyir halindeyken devamlı yanmıyor ?

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;588600

500 km den sonra normale döner, ilk başlarda öyle yakması normal..

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hknardru;588629
500 km den sonra normale döner, ilk başlarda öyle yakması normal..

Ha arabası yenimi arkadaşın ? o zaman normal abi daha alışamamıştırki motor.

Rodajdasın zaten çok basma dikkat et ilk 1000 km

Çevrimdışı ozkanyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 3 1.2 TSI 90 HP Manuel Style versiyon aracımı 1 Temmuz 2016 da aldım. Tam 2 ay oldu bugün. 2 ayda 6700 km yol yaptım.

En son 30-31 Ağustos tarihleri arasında İzmir'den Gebze'ye gidip döndüm. Gidiş geliş 900 Km Yol yaptım. Araçta yalnızca ben vardım, bagaj boş, klima hep kapalı.
Hız limitleyici 109 KM'ye ayarladım. Bütün yol boyunca 109'u hiç geçmedim. Sürekli sakin kullandım.

Gidişte 5 lt, dönüşte 4.9 lt ortalama gösterdi yol bilgisayarı.

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Eskişehir-Ankara gidiş dönüş yaptım arkadaşlar. Giderken tek kişi bagaj boş, dönüşte iki kişi bagajda büyük valiz vardı. Klima gidişte kapalı gelirken %70 açık.  Hızımı 90, 95, 100 ve 110 olarak hız limitleyici ile sürekli duruma göre ayarladım. Sürekli hız değişiminden kaçındım. Sonuçlar aşağıdaki gibidir. Hesabıma göre yeni ötv zammına rağmen 0.21 kuruş/km. Gayet iyi bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 22:56:45 Gönderen: mrkaragoz »

Çevrimdışı burak_erat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abicim saygılar aracınız hayırlı uğurlu olsun bende aynı aractan almayı düşünüyorum ama şehir yakıt durumu nedir aracınızdan memnun musun acaba? söylemek istediğin artı eksileri nelerdir acaba?