škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BDrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.0 mpi lpg aracım ile aranıza katıldım. Atiker sıralı sistem var. 50TL attığımda ibre sadece yeşil oluyor yukarı doğru artmıyor. Bunun kalibrasyonu var mıdır? Daha önce hiç lpgli araç kullanmadım. Dikkat etmem gerekenler neler? Ayrıca yol bilgisayarındaki veriler lpg ile doğru mu?

Çevrimdışı varol59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2019 Model Fabia Combi 1.0 Dsg daha yeni 800 km oldu aracım ilk uzun yol yakıt tüketimi klima hep açık, 1 depo benzinle 700 km yol yaptım nasıl sizce ?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varol59;651566
2019 Model Fabia Combi 1.0 Dsg daha yeni 800 km oldu aracım ilk uzun yol yakıt tüketimi klima hep açık, 1 depo benzinle 700 km yol yaptım nasıl sizce ?

Yol nasıl, yük nasıl bunlar önemli etkenler. Benim araç hb 900-1000 km ler arası gidiyor 110-115 ortalama Samsun-antalya arası 2 kişi az yüklü.

700 km bana biraz az gibi geldi :(

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;651570
Yol nasıl, yük nasıl bunlar önemli etkenler. Benim araç hb 900-1000 km ler arası gidiyor 110-115 ortalama Samsun-antalya arası 2 kişi az yüklü.

700 km bana biraz az gibi geldi :(

Yolun eğimi, lastik basınçları, sürüş profili, deniz seviyesinden yükseklik, aracın yükü, karşı rüzgar direnci... Yokuş yukarı düz yoldaki gibi hızınızı koruyarak çıkarsanız menziliniz kısalır.

Zaten "combi" versiyon olduğunu belirtmiş. Hatchback versiyondan fabrika verilerinde bile 0,2-0,3 lt daha fazla yakıyor. Sizin araç 1165 kg combi ise 1185 kg.

Çevrimdışı mehmetonurkocyigit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 1.2 tsi dsg (2017) normalde Antalya'da şehir içi ortalamam 6,1 - 6,2 litre ancak klima yakıtı aşırı etkiliyor. 8-10 litreleri görüyorum