škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt aldıkdan sonraki şehir içi tüketimim
http://m.imgur.com/jH8wR79
http://m.imgur.com/kULjmMB,jH8wR79

Ekleme(enoktakenokta, tarafından): Konu sabitlenmiştir

Fabia III yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 10:55:12 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın ortalama ne yaktığını anlamak için herhalde son yakıttan sonraki değerlere baqkmak gerekiyor eğer öyleyse ben 7 nin altına indiremedim daha

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Öncelikle 2000 km ye yaklaşan 1.2tsi Dsg aracımın toplam bu km de ortalama yakıt tüketimi 7.4 gözüküyor şu an. Yani aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadığım km ortalama 7.4 litre. Fotoğraftaki değer ise, 55 Km lik şehirlerarası sayılabilecek, aşağı yönlü rampaların olduğu bir yoldu ve anca bu değerleri görebildim. Bundan aşağı görebileceğimi hiç sanmıyorum.

Aracımın rodaj süresi geçtikten sonra, karışık yakıt tüketiminin 6 litre olmasını diliyorum açıkçası. Karışık ta o rakamları görmem benim için yeterli. Sizce o rakamları görebilir miyim?

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;521565
yakıt aldıkdan sonraki şehir içi tüketimim
http://m.imgur.com/jH8wR79
http://m.imgur.com/kULjmMB,jH8wR79

Dostum, yakıt aldıktan sonra 405 km yol yaptın ve bu yoldaki ortalama hızın 21km/h miydi?

Eğer o kadar düşük hızda 4,9 litreleri görebiliyorsan bence çok ama çok müthiş bir rakam..

Birde aracın şu an toplam km de oldu?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;521604
Dostum, yakıt aldıktan sonra 405 km yol yaptın ve bu yoldaki ortalama hızın 21km/h miydi?

Eğer o kadar düşük hızda 4,9 litreleri görebiliyorsan bence çok ama çok müthiş bir rakam..

Birde aracın şu an toplam km de oldu?

Aynen, 21 km hızla nasıl 4,9 gördün kardeş?, herhalde inişli yolları vardı diye düşünüyorum

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;521603

Öncelikle 2000 km ye yaklaşan 1.2tsi Dsg aracımın toplam bu km de ortalama yakıt tüketimi 7.4 gözüküyor şu an. Yani aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadığım km ortalama 7.4 litre. Fotoğraftaki değer ise, 55 Km lik şehirlerarası sayılabilecek, aşağı yönlü rampaların olduğu bir yoldu ve anca bu değerleri görebildim. Bundan aşağı görebileceğimi hiç sanmıyorum.

Aracımın rodaj süresi geçtikten sonra, karışık yakıt tüketiminin 6 litre olmasını diliyorum açıkçası. Karışık ta o rakamları görmem benim için yeterli. Sizce o rakamları görebilir miyim?

Dsg lerde bir tık daha yüksek tüketim(110 bg farkı olabilir), benim dsg li araçlara tahminim (rodajdan sonra) 6,5 lt, manuel 90 bg lerde 6-6,5 arası çünkü aracım 1600 km de ve şehiriçi 6-6,5 arası dolaşıyorum(normal kullanım)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki şu an 2700 Km de Şehir içi istanbul 1.2 tsi 110 dsg araç 6.5 Litre uzun yol 3.8 Lt

Bu da geçen 4.9 Lt yakaladım.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dsg nin 7 ileri olması uzun yolda 5 vites manuellere göre daha avantajlı olacak muhakkak ancak 3,8 lt'yi gördün mü gerçekten süleyman kardeş

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;521666
dsg nin 7 ileri olması uzun yolda 5 vites manuellere göre daha avantajlı olacak muhakkak ancak 3,8 lt'yi gördün mü gerçekten süleyman kardeş

Gördüm abi adapazarı gişelerden sonra eskişehir e kadar yollarda radar var hep 90 na limitörü koydum klima kapalıydı 3.8 leri gördü sonra bozüyükten sonra yollar müsait oradan sonra 110 lara çıktım orada 4.5 lara çıktı hemen.

Ama TSİ esnek motor çok ekonomik kullanırsan 5 te yakıyor basarsan afsız 15 te yakıyor turbonun üst limiti yok hiç otoyolda dönüşte 190 bastım 15 leri gösteriyordu.

dipnot : araçta tek kişiydim bu arada.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521667
Gördüm abi adapazarı gişelerden sonra eskişehir e kadar yollarda radar var hep 90 na limitörü koydum klima kapalıydı 3.8 leri gördü sonra bozüyükten sonra yollar müsait oradan sonra 110 lara çıktım orada 4.5 lara çıktı hemen.

Ama TSİ esnek motor çok ekonomik kullanırsan 5 te yakıyor basarsan afsız 15 te yakıyor turbonun üst limiti yok hiç otoyolda dönüşte 190 bastım 15 leri gösteriyordu.

dipnot : araçta tek kişiydim bu arada.

ben 90 sabit gidince 4,5 civarı görüyorum, dsg bu konuda avantajlı.

TSI esnek ama 10 lt üzeri görmedim. tam nedeni nedir bilmiyorum ama 6000-7000 devir bandında aşırı sportif sürdüm yinede tüketim 8-9 lt civarı gösterdi belki fren enerjisi geri kazanımının etkisi olabilir.

190 civarı hızda yolda sallanma, tutuş, içeri ses alma nasıldı? ben 150 üstünde yan rüzgarların aracı çok rahatsız ettiğini gördüm, sende de oldu mu?

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin yakıt değerleri gayet iyiymis. Benim 1.2 tsi 110 DGS uzun süreli 8.5 lt civarı. Araç 700km de.. her sabah 10km kısa mesafe işe gidiyorum ve 1-2 tane dik yokuş çıkıyorum motor sogukken. Kısa süreli de 5lt ile 10lt arası geziyor. Az mı yakıyor çok mu yakıyor anlayamadim. =).. Heralde kısa mesafeden kaynaklanıyor bu yakıt tuketimi. Daha 80km hızı geçmek nasip olmadı. 1 ay sonra 1000km lik bir uzun yola cıkıcam o zaman gorecez ne yakacak. İşten güçten fırsat bulup gezemedim daha araba ile =). Uzun yolda beklentim 90 100 km hızla 5lt civari olursa razıyım..

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;521646
Aynen, 21 km hızla nasıl 4,9 gördün kardeş?, herhalde inişli yolları vardı diye düşünüyorum
http://m.imgur.com/zgRGVsY
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2015, 02:59:53 Gönderen: mehmetniyazi61 »

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;521671
Sizin yakıt değerleri gayet iyiymis. Benim 1.2 tsi 110 DGS uzun süreli 8.5 lt civarı. Araç 700km de.. her sabah 10km kısa mesafe işe gidiyorum ve 1-2 tane dik yokuş çıkıyorum motor sogukken. Kısa süreli de 5lt ile 10lt arası geziyor. Az mı yakıyor çok mu yakıyor anlayamadim. =).. Heralde kısa mesafeden kaynaklanıyor bu yakıt tuketimi. Daha 80km hızı geçmek nasip olmadı. 1 ay sonra 1000km lik bir uzun yola cıkıcam o zaman gorecez ne yakacak. İşten güçten fırsat bulup gezemedim daha araba ile =). Uzun yolda beklentim 90 100 km hızla 5lt civari olursa razıyım..

şuan ki tüketim sizi yanıltır(motor soğuk, yokuş var, motor 150 görmemiş vs.)
uzun yolda 90-100 hızla 5 lt yi görürsünüz bence rahat olun. benimde uzun süreli(1400 km civarı) 7.6 lt idi ama aldatıcı bir rakam, motor yeni ve açılsın diye sportif kullandım biraz. şuan 1600 km de ve şehiriçi 6-6,5 lt'yi(istanbulda) rahat yakalıyorum, hatta dikkatli kullandımı şehiriçi 5-5,5 ile bile gezebiliyorum. :gut:

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;521674
evet kardeşim inişli çıkışlı zaten çıkarken inerken yakacağımıda yakıyorum malum zigana dağı ne benzeri 3 tane dağa tırmanıp iniyorum  erzincan teabzon arası ama yolun çoğu kısmı düz ve az eğimli
Valla çok iyi bir rakam, o kadar düşük hızlarda. Aracınız kaç km de?