škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel

jacckal · 180 · 46174

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vw sitesindeki tanımı aynen şu şekilde;

"Manevra Frenleme Fonksiyonu
Manevra Frenleme Fonksiyonu, ön ve arka park sensörü bulunan modellerde park manevrası esnasında oluşabilecek hasarların önüne geçilmesini sağlar.

Geriye doğru yapılan manevralarda 1,5 km/s ile 10 km/s hız aralığında, öne doğru yapılan manevralarda ise 2,5 km/s ile 10 km/s arasında devrede olan sistem herhangi bir engel algıladığında otomatik olarak aracı durdurur.

Sistemin devreye girmesi için ayrıca sürücü emniyet kemerinin takılı olması gerekmektedir.

Manevra Frenleme Fonksiyonu, Bilgi ve Eğlence Sistemi ekranındaki araç ayarları menüsünden istenildiğinde devre dışı bırakılabilir."

Alıntı: https://binekarac.vw.com.tr/tr/volkswagen-dunyasi-teknolojisi/volkswagen-sozluk/m-r/m.html#:~:text=Manevra%20Frenleme%20Fonksiyonu%2C%20%C3%B6n%20ve,olu%C5%9Fabilecek%20hasarlar%C4%B1n%20%C3%B6n%C3%BCne%20ge%C3%A7ilmesini%20sa%C4%9Flar.&text=Manevra%20Frenleme%20Fonksiyonu%2C%20Bilgi%20ve,men%C3%BCs%C3%BCnden%20istenildi%C4%9Finde%20devre%20d%C4%B1%C5%9F%C4%B1%20b%C4%B1rak%C4%B1labilir.

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bir süredir arka bagaj kapağından mıdır pandizottan mıdır bilemiyorum ama hafif bi tıkırtı geliyor. Başına böyle bir durum gelen var mı acaba?

Merhabalar,
Daha 500 km civarında bende de bagajdan ses gelmeye  başladı. 1000 km olduğunda artık ses çok arttı ve servise gitme ihtiyacı hissettim. Sesin kaynağı bagaj kapağı takozlarıymış. Silikon sprey sıkmışlar ve ses geçti. Daha arabanın yeni olduğunu, bunun kabul edilebilir olmadığını, sürekli sprey sıkarak vs. ile mi uğraşacağımızı sordum. Şimdilik başka çözümü veya parça değişim şansı olmadığını söylediler.
İyi günler.

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Manevra frenleme sistemini ben hem ön hem de arka için tecrübe ettim. Hatta ilk seferinde bilmiyordum, öne giderken kavşakta oldu, sıkışık olduğu için hızlı dönüp kavşaktan çıkayım derken sistem beni tabiri caizse yere çiviledi. Kaza yaptığımı zannedip arabadan inip arabanın altına motorlu mu girdi diye kontrol ettim.

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim karşılaştığım ve çözdüğüm bir problem ile ilgili sizlere de bilgi vereyim. Arabayı ilk aldığımda farketmedim ancak sonradan sürücü paspasının bombe yaptığını farkettim. Arabanın tabanındaki erkek kısımlar arasındaki mesafe paspastaki dişi kısımlar yani delikler arasındaki mesafeden kısa olduğu için bombe yaptığını tespit ettim. Benim , kardeşimin ve yolda görüp çevirdiğim Octavia’sı olan yabancı bir adamın paspaslarında aynı problem vardı. Servise gidip anlattığımda “ Hybrid olmayan modelin paspasını takmışlar, biz sipariş ettik değiştireceğiz ve distribütöre fatura edeceğiz, kardeşininkini de çok geçmeden getir yoksa sonra aynı şekilde fatura edemeyebiliriz” dediler. Bilginiz olsun aynı sorun varsa geciktirmeden servisten talepte bulunmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İki kere farklı zamanlarda arabayı ilk çalıştırırken  “ Tahrik sistemi arızası, servise gidin’ arızası aldım. Kapatıp bir daha çalıştırınca arıza yazısı bir daha çıkmadı. Yaşayan var mıdır? Servise gittiğimde  bilgisayar bağladılar ama loglarda geçmişe baktıklarında göremediler. Sıkıntı olmadığını söylediler.

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni gördüm forumu ve yeni üye oldum, o yüzden arka arkaya sıraladım konuları kusura bakmayın.

Yine aklıma gelen bir kaç şeyden bahçedeyim.
İlk çalıştırmada %80 ilk bir iki dakika radyo kanalını değiştiremiyorum.

SOS butonu kırmızı yandığı için aktif sanıyordum, servis aktive edilmemiş dedi ve bilgisayar bağlayıp aktive etti. Yeşil yanarsa aktif oluyormuş. Bu arada çalışıyor mu diye denemeye çekinmeyin, bastıktan sonra acil durum aramasını ekrandan 10 sn içinde iptal edebiliyorsunuz.

Bir de klima güncellemesi gelmiş bilginiz olsun.

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İki kere farklı zamanlarda arabayı ilk çalıştırırken  “ Tahrik sistemi arızası, servise gidin’ arızası aldım. Kapatıp bir daha çalıştırınca arıza yazısı bir daha çıkmadı. Yaşayan var mıdır? Servise gittiğimde  bilgisayar bağladılar ama loglarda geçmişe baktıklarında göremediler. Sıkıntı olmadığını söylediler.

Ben servise gittiğimde aracı bilgisayara da bağladılar. Ben dediğiniz hatayı ondan sonra bir kere yaşadım sabah ilk çalıştırmada. Kontağı açıp kapatınca düzeldi. Bir kere airbag hatası bir kere de 48 v akü hatası yazdı. Ama hepsi de kontak aç kapa ertesi gitti. Servise girene kadar herhangi bit hatası yoktu 😊

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni gördüm forumu ve yeni üye oldum, o yüzden arka arkaya sıraladım konuları kusura bakmayın.

SOS butonu kırmızı yandığı için aktif sanıyordum, servis aktive edilmemiş dedi ve bilgisayar bağlayıp aktive etti. Yeşil yanarsa aktif oluyormuş. Bu arada çalışıyor mu diye denemeye çekinmeyin, bastıktan sonra acil durum aramasını ekrandan 10 sn içinde iptal edebiliyorsunuz.

Klima güncellemesi ile neler değişmiş?

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bir de klima güncellemesi gelmiş bilginiz olsun ne eklenmiş?

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima güncellemesi ile neler değişmiş?

Sormuştum yaparlarken ama yapan arkadaş ‘Bilmiyorum’ demişti.

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim karşılaştığım ve çözdüğüm bir problem ile ilgili sizlere de bilgi vereyim. Arabayı ilk aldığımda farketmedim ancak sonradan sürücü paspasının bombe yaptığını farkettim. Arabanın tabanındaki erkek kısımlar arasındaki mesafe paspastaki dişi kısımlar yani delikler arasındaki mesafeden kısa olduğu için bombe yaptığını tespit ettim. Benim , kardeşimin ve yolda görüp çevirdiğim Octavia’sı olan yabancı bir adamın paspaslarında aynı problem vardı. Servise gidip anlattığımda “ Hybrid olmayan modelin paspasını takmışlar, biz sipariş ettik değiştireceğiz ve distribütöre fatura edeceğiz, kardeşininkini de çok geçmeden getir yoksa sonra aynı şekilde fatura edemeyebiliriz” dediler. Bilginiz olsun aynı sorun varsa geciktirmeden servisten talepte bulunmanızı tavsiye ederim.

Hocam halı mı kauçuk mu paspaslardan bahsediyorsunuz ?

Çevrimdışı Egok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam halı mı kauçuk mu paspaslardan bahsediyorsunuz ?

Kauçuk paspas

Çevrimdışı onurcetinkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Ben de Mart sonunda 1.0 Premium modelini aldım. 1000 km oldu, şimdilik bir problem yaşamadım.

Şunu merak ediyorum. Bir kaç farklı bayide araçlar üzerinde farklı lastikler görmüştüm. Benim aldığımın üzerinde Pirelli Cinturato P7 205/55 R17 91V bulunuyor.  Sizlerde durum nasıl arkadaşlar?

Çevrimdışı jackiec

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Ben de Mart sonunda 1.0 Premium modelini aldım. 1000 km oldu, şimdilik bir problem yaşamadım.

Şunu merak ediyorum. Bir kaç farklı bayide araçlar üzerinde farklı lastikler görmüştüm. Benim aldığımın üzerinde Pirelli Cinturato P7 205/55 R17 91V bulunuyor.  Sizlerde durum nasıl arkadaşlar?

Benim araçta da Pirelli mevcut. Bacanağım da aynı araçtan aldı onun araçta good year vardı. Servisteki çalışana sorduğumda fabrikada sıradan ne gelirse onu takıyorlar demişti.