škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG-Mekatronik-iyi niyet

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makmuh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben resetlemeyi kutup başlığından yaptım garanti olsun diye 1000 km dır bir sıkıntı yoktu takı bu güne kadar. Bugün yine aynı arıza çıktı 3 vites ve 5 vitese geçmiyor yani 2. Vitesten hızı yükselince direk 4 arıyor 4. Vitesten hızı yükselttikten sonra direk 6 atiyor. Mekatronik arızası olduğuna ikna oldum artikta mekatroniginin komple değişmesi saçma geliyor bana mekatronik değiştir meden tamir ettiren  var mi acaba

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: makmuh;651184
Ben resetlemeyi kutup başlığından yaptım garanti olsun diye 1000 km dır bir sıkıntı yoktu takı bu güne kadar. Bugün yine aynı arıza çıktı 3 vites ve 5 vitese geçmiyor yani 2. Vitesten hızı yükselince direk 4 arıyor 4. Vitesten hızı yükselttikten sonra direk 6 atiyor. Mekatronik arızası olduğuna ikna oldum artikta mekatroniginin komple değişmesi saçma geliyor bana mekatronik değiştir meden tamir ettiren  var mi acaba

Mekatronik degisimi diye bir sey yok. Mekanik ve elektronik birlesimi bir kelime o. Mekanik kisimda sorun olur veya elektronik kisimda. Sana mekanik demisler sanirim ama servis ariza tespiti yapmiyor. Koda bakiyor ne arizasiysa o parcayi degistiriyor. Mekanik sorunu var da hangi mekanik parca da var?! Bilmeden mekanik arizali iste....! Parayi ver tum mekanigi degistirek, nasilsa arizali olanda degismis olur. Ha duzelmezse elektrinikte de varmis problem ver parayi onu da degistirelim...!
Iyi bir motor ustasina goturmende fayda var bence disarda.
Bu arada her iki kullanim modunda da sorun yasiyormusun? D drive ve S drive olarak ikisinde de ayni gecis problemi var mi?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Mekatronik, DSG şanzımanı kontrol eden (robotize) birimdir. Elektronik olarak kontrol edilen ve hidrolik basınçla çalışan valflerden oluşan kapalı bir ünitedir. Kapalı sistem olmasına rağmen, bazen hidrolik, bazen de elektronik bölümünden arıza verebiliyor. Tamiri de elbette vardır, ama servislerde parça değiştirmeye odaklı sistem olduğundan, edilmiyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: makmuh;651184

Mekatronik kartı ile alakalı olabilir. Akü durumu nasıl.

Çevrimdışı makmuh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aku durumum iyi otomatik start stop normal şekilde çalışıyor. Sabah çalıştırdıktan sonra 40 mt sonra ışıklar var o isiklarda bile stop devreye giriyor. Aküyü özellikle ölcturmedim. Dediginiz gibi ya elektronik karttan yada mekatronik içerisindeki valften dır diye düşünmeye başladım araç serviste yarın bakacaklar konuyla ilgili yazarım

Çevrimdışı egoist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Geçen aracım "P" konumda kaldı ve çalışmadı. Yarım kontak yapıyor fakat çalışmıyor. Ekranda verilen uyarıda park pilot sistemi çalışmıyor + lastik basınç uyarısı veriyor. Lastik basıncı set yapmak istediğim zamanda çalışmıyor diye uyarı alıyorum. Takviye ile aracı çalıştırdık ve vites P konumdan çıktı. Sonra aküdendir deyip yeni akü aldım. Fakat yeni aküyü takınca da çalışmadı. Daha sonra istanbul sefaköyde ki Altur'a bıraktım aracı. Bugün arayıp mekatronikte arıza var dediler. Servis eksiği olduğu içinde 12.000 tl parça +1000 tl işçilik ücreti çıkardıklarını. Doğuşa yazdıklarını ve cevap beklediklerini söylediler. İyi niyetten bahsettim. Aracın servis eksiği olduğu için doğuşun pek sıcak bakmadığını eğer servis bakımı yetkili de olsaymış parçayı doğuşun değiştiğini + işçilikte de yüzde 50 indirim yaptığını. Yani servis yetkilide olsa sadece 480 tl para ödeyeceğimi söyledi. Bi tavsiyesi olan var mı ? yani filtreyi dışarda değiştirdim diye 12 bin tl vereceğime arabayı satarım daha iyi . Kimde o para var !

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: egoist;652335
Merhaba,
Geçen aracım "P" konumda kaldı ve çalışmadı. Yarım kontak yapıyor fakat çalışmıyor. Ekranda verilen uyarıda park pilot sistemi çalışmıyor + lastik basınç uyarısı veriyor. Lastik basıncı set yapmak istediğim zamanda çalışmıyor diye uyarı alıyorum. Takviye ile aracı çalıştırdık ve vites P konumdan çıktı. Sonra aküdendir deyip yeni akü aldım. Fakat yeni aküyü takınca da çalışmadı. Daha sonra istanbul sefaköyde ki Altur'a bıraktım aracı. Bugün arayıp mekatronikte arıza var dediler. Servis eksiği olduğu içinde 12.000 tl parça +1000 tl işçilik ücreti çıkardıklarını. Doğuşa yazdıklarını ve cevap beklediklerini söylediler. İyi niyetten bahsettim. Aracın servis eksiği olduğu için doğuşun pek sıcak bakmadığını eğer servis bakımı yetkili de olsaymış parçayı doğuşun değiştiğini + işçilikte de yüzde 50 indirim yaptığını. Yani servis yetkilide olsa sadece 480 tl para ödeyeceğimi söyledi. Bi tavsiyesi olan var mı ? yani filtreyi dışarda değiştirdim diye 12 bin tl vereceğime arabayı satarım daha iyi . Kimde o para var !

Şahkan otomotivi arayın, Serkan Ustam ile görüşün. Elinde her türlü kavrama, mekatronik vs. var. Geçen gün oradaydım, parçalar hatasız olan yeni serilerden.

Fiyat almadan başka yere vermeyin aracınızı

532 234 54 98 Serkan Usta

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yuh artık demekten başka bir şey gelmedi aklıma:confused:

Bu arabaların arkasında kimse var mı diye bakmak lazım! Tasarım hatası olduğu aşikâr olan bir durum için istenen paraya bakın!!!

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arızanın hangi parçalarda olduğunu kesin sorup sanayiden de fiyat araştırması yapmakta fayda var. Arıza tespit için belli bir ücret ödemeniz gerekse de çok daha ucuza geleceğin eminim.

Çevrimdışı egoist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç için bugün Altur'dan aradılar. Doğuş parçada %80 işçilikte % 10 indirime gitmiş. Mekatronik komple değişiyor. Şanzuman temizlenip, yağı ve yazılım güncellemesi alıyor. + onarımdan itibaren parçada 2 yıl garanti veriliyor. Bütün bunlar bana 2750 tl'ye patladı. 12 bin tl ve piyasada yaptırmaktan iyidir. Üzüleceğim duruma seviniyorum şu anda.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egoist;652403
Araç için bugün Altur'dan aradılar. Doğuş parçada %80 işçilikte % 10 indirime gitmiş. Mekatronik komple değişiyor. Şanzuman temizlenip, yağı ve yazılım güncellemesi alıyor. + onarımdan itibaren parçada 2 yıl garanti veriliyor. Bütün bunlar bana 2750 tl'ye patladı. 12 bin tl ve piyasada yaptırmaktan iyidir. Üzüleceğim duruma seviniyorum şu anda.

Geçmiş olsun.
Aracınız kaç model ve kaç bakımı serviste yapıldı,  kaç bakım dışarıda? Bilgi fikir olması açısından sormaktayim. Teşekkürler

Çevrimdışı egoist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;652579
Geçmiş olsun.
Aracınız kaç model ve kaç bakımı serviste yapıldı,  kaç bakım dışarıda? Bilgi fikir olması açısından sormaktayim. Teşekkürler

Merhaba,
Teşekkür ederim. Aracım 2016 model 1.2 tsi style paket. 55 bin km de son 2 bakımı dışarıda yapıldı. Son bakımda yağlar ve filtreler ondan önceki bakımda da yağ ve filtrelere ek olarak balatalar değişti. Ama bende şu durum da var. Bu arızadan önce kaza geçirmiştim. Kazada elektrik kabloları hasar görmüş ama kaza için götürdüğüm servis bunları görmemiş. Altur'da mekatronik değişimi yaparken farketmişler ve beni arayıp bilgi verdiler. Ücretsiz onarımlarını yaptılar. Mekatronik arızası bu kabloların kısa devre yapmasından kaynaklı olabilir. Ayrıyetten park pilot ve lastik basınç uyarılarıda buradan kaynaklıymış.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mekatroniğin kartı yanmışsa, bunun o kablolarla bağlantılı olduğunu sanmam. Bu bariz kronik üretim hatası. Benim aracımda ne bir kaza ne bir suya girme ne de o bölgeye dokunma vs var. Upuzun yol boyunca tık demeyen sistem, park ettiğim yerde, anlamsız bir şekilde sıkıntı çıkardı. Saatli bombanın üzerine oturmuşuz. Zaten bekliyordum ben ha bugün ha yarın başıma gelir diye...

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar
Benim aracım da 2013 tdi dsg
Şuan 120000 km de
Kalkışta titreme sorunu artmaya başladı
Servise gittim usta ile test ettik aracı
Titreme yapmadı gavur
Sonra servis dsg adaptasyon yapalım mı dedi
Yapın dedim
200₺ de ücret ödedim
Aracımı almaya gittiğimde kavrama değişimi gerektiğini söylediler ve
6500/7000₺ civarı fiyat çıkardılar
Ben de müşteri hizmetleri ile vs görüştüm
Ama nafile! İyi niyet vs kalmamış adamlarda
Bşr daha servise gelme diyorsunuz bana dedim
Blr daha da servise gelmeyeceğim ve her yerde servise gitmemelerini tavsiye edeceğim dedim. Adamalar arabayı yok satıyor tabi müşterisinin yüzüne bakmaz
Yok yani en azından sanayi ile aşağı yukarı aynı fiyat (3500₺ civarı) fiyat çıkarsalar yine yaptırabilirim ama resmen ölümü gösterip (9000₺ fiyat çıkarıp) sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar. Bu işe çok kafam bozuldu ve arabadan soğumaya başladım şimdi kavramayı değiştirip satmayı düşünüyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: man in dark;657324
Selamlar
Benim aracım da 2013 tdi dsg
Şuan 120000 km de
Kalkışta titreme sorunu artmaya başladı
Servise gittim usta ile test ettik aracı
Titreme yapmadı gavur
Sonra servis dsg adaptasyon yapalım mı dedi
Yapın dedim
200₺ de ücret ödedim
Aracımı almaya gittiğimde kavrama değişimi gerektiğini söylediler ve
6500/7000₺ civarı fiyat çıkardılar
Ben de müşteri hizmetleri ile vs görüştüm
Ama nafile! İyi niyet vs kalmamış adamlarda
Bşr daha servise gelme diyorsunuz bana dedim
Blr daha da servise gelmeyeceğim ve her yerde servise gitmemelerini tavsiye edeceğim dedim. Adamalar arabayı yok satıyor tabi müşterisinin yüzüne bakmaz
Yok yani en azından sanayi ile aşağı yukarı aynı fiyat (3500₺ civarı) fiyat çıkarsalar yine yaptırabilirim ama resmen ölümü gösterip (9000₺ fiyat çıkarıp) sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar. Bu işe çok kafam bozuldu ve arabadan soğumaya başladım şimdi kavramayı değiştirip satmayı düşünüyorum

Pandemi öncesi 2500 TL idi DSG kavrama özel serviste, mal gelmeyince değerlendi 3500 TL olmuş. 1000 TL de işçilik alınıyor 4500 TL'ye orijinal kavrama halloluyor