škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG-Mekatronik-iyi niyet

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;657332
Pandemi öncesi 2500 TL idi DSG kavrama özel serviste, mal gelmeyince değerlendi 3500 TL olmuş. 1000 TL de işçilik alınıyor 4500 TL'ye orijinal kavrama halloluyor

Peki sıkıntı halloluyor mu
Araç düzen tutuyor mu acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: man in dark;657337
Peki sıkıntı halloluyor mu
Araç düzen tutuyor mu acaba?

Yetkili ne yapıyorsa aynısı yapılıyor, yazılımına kadar

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tamam irfan bey teşekkür ederim Bilgi için
Yakında kavramayı değiştirirsem burdan paylaşımda bulunurum

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 105bindrki 2011 dizel dsg octaviam ile otoyolda kaldım birden motor kendini korumaya alıp gaz kesti ve birdaha çalışmadı vites p de takılı kaldı mekatronik kartım yanmış diyarbakırda özel bir serviste servis orjinalinin aynısını taktılar işçilik dahil 3800₺ ödedim adaptasyonu vs herşeyiyle birebir yapıyorlar sadece vag grubuna bakıyorlar. Ama çok can sıkıcı bir durummuş . Ayrıca mekatroniğin kavramadan bağımsızlıgı da cabası , hala 2-3 vites geçişlerim sıkıntılı yığılma yapıyor araç 2-3 arasında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Adana’daki aykan Skoda’ya gidip fiyat çıkarmalarını
Sanayide 3/4 bine yapılan işlemi aynı fiyata kendileri yaparsa kendilerine yaptırmak istediğimi belirttim
Bana İstanbul merkezle görüşüp dönüş yaptılar ve Kahramanmaraş yetkili servisin 6500₺ çıkardığı kavrama değişimini 4900₺ ye yapabileceklerini söylediler
Ben de kararsız kaldım?
Extradan volant  da kontrol edilecekmiş
Belki onun da değişmesi gerekirse o da fiyata eklenecekmiş
Yarın son olarak sanayiden fiyat alacağım

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda benim mecbur kaldığım seçenek yetkili servis olmuştu. Dışarıda yaptırmış olsaydım, ikamet ettiğim ile döndüğümde, olası bir arızada muhattap bulamayacaktım. Yetkili servis, Türkiye'nin neresine gidersem gideyim, 2 sene boyunca yetkili servislerden birinde mekatronikten kaynaklı arızalar için garanti vermişti. Şahsen riske giremedim. Belki bulunduğum ilde bu arızayı yaşasaydım koşullar farklı olabilirdi. Ben halen olaya bu açıdan bakmaktayım. Siz de ekonomik düşünürken, arkada olabilecek sorunları da gözardı etmeyin derim. Mekatronik değiştikten sonra sıkıntı yaşamaya devam eden kullanıcılar da var yani.