škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Octavia Boya Dökülmesi ( Vernik Atması)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  merhaba aracım 2017 model octavia. Skoda Servisinin ikame aracını 7200km iken satın aldım. Aldığımda bana verilen raporda araç sol ön çamurluktan duvara vurmuş ve sonucunda sol ön çamurluk değişmiş bir de ön tamponun sol ön kısmında bir miktar boya yapılmış. Bunun haricinde başka da bir şey yoktu. Dün farkettiğim üzere bu boyanan kısımlarda boya atması var. Ben de önemsemedim nasıl olsa boyalı parçaydı, muhtemelen boya hatası vardır tekrar boyanır dedim. Ancak şimdi tekrar baktım ki aracın ön kaputunda da aynı olay başlamış ve bu kısım daha önce boyalı vs. değildi. Şimdi muhtemelen ön kaputu da boyamak veya değiştirmek isteyecekler ancak ben buna razı değilim önerileriniz nelerdir?

http://i.hizliresim.com/3zYbM0.jpg
http://i.hizliresim.com/GDo8Nr.jpg
http://i.hizliresim.com/Az5RNv.jpg
http://i.hizliresim.com/r1Zlp3.jpg
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2018, 15:25:34 Gönderen: gokhanyuce »

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanyuce;639812
Arkadaşlar  merhaba aracım 2017 model octavia. Skoda Servisinin ikame aracını 7200km iken satın aldım. Aldığımda bana verilen raporda araç sol ön çamurluktan duvara vurmuş ve sonucunda sol ön çamurluk değişmiş bir de ön tamponun sol ön kısmında bir miktar boya yapılmış. Bunun haricinde başka da bir şey yoktu. Dün farkettiğim üzere bu boyanan kısımlarda boya atması var. Ben de önemsemedim nasıl olsa boyalı parçaydı, muhtemelen boya hatası vardır tekrar boyanır dedim. Ancak şimdi tekrar baktım ki aracın ön kaputunda da aynı olay başlamış ve bu kısım daha önce boyalı vs. değildi. Şimdi muhtemelen ön kaputu da boyamak veya değiştirmek isteyecekler ancak ben buna razı değilim önerileriniz nelerdir?

http://i.hizliresim.com/3zYbM0.jpg
http://i.hizliresim.com/GDo8Nr.jpg
http://i.hizliresim.com/Az5RNv.jpg
http://i.hizliresim.com/r1Zlp3.jpg

Boya atması benim aracımdada mevcuttu falan görünmesi zor bi noktada. Garantiden vites Topuz'u ve direksiyon değişim talebinde bulundum fakat bakıma biraz geç götürdüm km olarak. Garantinin bitmesine 2 ay kalmıştı. Bakım aralıgıbı aştığım için Red verdiler. Bende avukatımla görüşüp boya dökülmesi ile ilgili yüce auto'ya mail attım. Boya garantisinin 3 yıl olduğunu paslanmazlok garantisinin 10 yıl olduğunu söylediler. Ama konunun üzerine gidince boya dökülmesi olan yeri boyamayı önerdiler kabul etmedim. Buna karşılık direksiyon ve vites Topuz'u değişimi istedim. Zorlada olsa kabul ettiler onayladılar. Bugün yarın doğuş otodan haber beklıyorum çağırmaları için. Sizin garantiniz bitmediğine göre boyamak isteyecekler kabul etmeyip boyanan parçadan değer kaybı yaşayacağınızı belirtin bakım aksesuar yada bir miktar para teklif edebilirler ayıplı maldan dolayı elinizden geldiğince üstüne gidin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim hocam cevap için. ben de boyama ve bir miktar deger kaybı teklif ederler diye bekliyorum ancak onların teklifi güncel ikinci el araç piyasasına göre çok düşük kalır diye düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı.

Çevrimdışı akademiko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu konu ile ilgili sonuç ne oldu acaba ?

Benim aracımda da aynı sorun var bilgilendirirseniz sevinirim

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam klasik kabul etmeme politikası. bizim boyamız vernikli oldugu için vernik atmış taş vurursa vernik atar normaldir ama biz müsteri için boyarız ücretsiz vs. gibi laflar. aracımın ön tampon sol kısmında serviste yapılan boya mevcuttu burası için yeniden boyamaya karar verdik zaten boyalı oldugunu bilerek almıştım. ancak yeniden de boyasak yine en ufak taş vurmasında atacaktır diyolar. çünkü fabrika boyası 180 derecede fırınlanıyormuş tamir boyası ise 60 derecede dolayısıyla hiç bir zmn eskisi gibi olmaz dedi. kaput içinse cuma günü tespit yapılacak ve genel merkeze aorulacakmış. muhtemelen deger kaybı önerirler dediler ama bizim kabul edeceğimiz bir şey gelecekmi bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skodanın bu durum karşısında teklifi kaputun onarılması ve 2000 tl değer kaybı olmuştur ve bu teklif tarafımızca kabul edilmemiştir. Gelişmeler herkesin faydalanabilmesi adına buradan yazılacaktır.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanyuce;639959
hocam klasik kabul etmeme politikası. bizim boyamız vernikli oldugu için vernik atmış taş vurursa vernik atar normaldir ama biz müsteri için boyarız ücretsiz vs. gibi laflar. aracımın ön tampon sol kısmında serviste yapılan boya mevcuttu burası için yeniden boyamaya karar verdik zaten boyalı oldugunu bilerek almıştım. ancak yeniden de boyasak yine en ufak taş vurmasında atacaktır diyolar. çünkü fabrika boyası 180 derecede fırınlanıyormuş tamir boyası ise 60 derecede dolayısıyla hiç bir zmn eskisi gibi olmaz dedi. kaput içinse cuma günü tespit yapılacak ve genel merkeze aorulacakmış. muhtemelen deger kaybı önerirler dediler ama bizim kabul edeceğimiz bir şey gelecekmi bekleyip göreceğiz.

otomotivde ilk astar boyası kataforezdir. 180 c civarı 45 dk pişer, top coat ve clear coat 60-80 c arası 30 dk pişer. iyi bir yüzey hazırlama ile boyanın yapışması sağlanabilir. tampon, ayna v.b. plastik parçaların flamaj ile yüzey hazırlıklarının yapılıp öyle boyanması gerekir. aksi taktirde yüzey geriliminden dolayı boya kabuk kabuk atar. plastikte pişirme sıcaklığı 60 c yi geçmez.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;640415
otomotivde ilk astar boyası kataforezdir. 180 c civarı 45 dk pişer, top coat ve clear coat 60-80 c arası 30 dk pişer. iyi bir yüzey hazırlama ile boyanın yapışması sağlanabilir. tampon, ayna v.b. plastik parçaların flamaj ile yüzey hazırlıklarının yapılıp öyle boyanması gerekir. aksi taktirde yüzey geriliminden dolayı boya kabuk kabuk atar. plastikte pişirme sıcaklığı 60 c yi geçmez.

teşekkürler hocam aydınlatman için

Çevrimdışı Nathanel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanyuce;640316
skodanın bu durum karşısında teklifi kaputun onarılması ve 2000 tl değer kaybı olmuştur ve bu teklif tarafımızca kabul edilmemiştir. Gelişmeler herkesin faydalanabilmesi adına buradan yazılacaktır.

Gecmis olsun hocam.bende sifir aldigim octavia 2015 model elegance aracimda kaput sag on kapi sag arka kapida vernik atmasi problemini yasiyorum.moralim cok bozuk durumda.Verecekleri komik rakamlari kabul etmeyip mahkemeye gitsekmi acaba diye dusunuyorum?

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nathanel;640724
Gecmis olsun hocam.bende sifir aldigim octavia 2015 model elegance aracimda kaput sag on kapi sag arka kapida vernik atmasi problemini yasiyorum.moralim cok bozuk durumda.Verecekleri komik rakamlari kabul etmeyip mahkemeye gitsekmi acaba diye dusunuyorum?

teşekkür ederim hocam. bana en son 2500 tl önerdiler ben kabul etmedim. şu an şehir dışındayım haftaya kısmetse tüketici mahkemesine başvuru yapacağım

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar olayı mahkemeye taşıdım. Mahkeme davayı kabul etti yakında duruşma olacak, durumları buradan benzer sorunları yaşayanlar için gelişme oldukça aktaracağım

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
Aynı durumu yaşıyorum kaputta başladı atmalar. İş çıkışı gidip kalınlık ölçtüreceğim. Bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Yarın arabanın başka yerlerinde çıkmayacağının garantisi yok.
Saygılar.

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Günaydın,
Aracımı ekspertize götürdüm. Kaput orjinal, boya sıkıntılı. vernik atmaya başladı. Aracımı yetkili servise götürüp problemin üretimden kaynaklandığı ile ilgili yazı belge vs. alabilmeyi umuyorum. Çözüm önerilerini de dinleyeceğim. Yeterli olmaz ise Yüce oto ile görüşeceğim. Onlarda yeterli olmaz ise hukuksal süreç başlatacağım.

saygılar.

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eeggee35;643242
Arkadaşlar Günaydın,
Aracımı ekspertize götürdüm. Kaput orjinal, boya sıkıntılı. vernik atmaya başladı. Aracımı yetkili servise götürüp problemin üretimden kaynaklandığı ile ilgili yazı belge vs. alabilmeyi umuyorum. Çözüm önerilerini de dinleyeceğim. Yeterli olmaz ise Yüce oto ile görüşeceğim. Onlarda yeterli olmaz ise hukuksal süreç başlatacağım.

saygılar.

Aynen süreç belirttiğiniz gibi türkiyede. Vahim bir tablo. Servisler genelde belli bir miktar para verip bakım hediye edip üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Burada garip olan madem boyan hatalı 2017 modelde bile geçtim yeni üretmde bile sorun devam ediyor neden önlem almazsın zaten hatalı diye boyan herkeze para ödüyorsun maliyeti bukadar pahalımıdır anlamış değilim. Yada türkiyeyemi kakalıyolar böyle üretimi hatalı olanı avrupada uygulama nedir onada bakmak lazım boya hatalı diye aracı geri iade etmeye kadar gidiyormu olay.