škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Octavia Boya Dökülmesi ( Vernik Atması)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ömer0618;643249
Aynen süreç belirttiğiniz gibi türkiyede. Vahim bir tablo. Servisler genelde belli bir miktar para verip bakım hediye edip üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Burada garip olan madem boyan hatalı 2017 modelde bile geçtim yeni üretmde bile sorun devam ediyor neden önlem almazsın zaten hatalı diye boyan herkeze para ödüyorsun maliyeti bukadar pahalımıdır anlamış değilim. Yada türkiyeyemi kakalıyolar böyle üretimi hatalı olanı avrupada uygulama nedir onada bakmak lazım boya hatalı diye aracı geri iade etmeye kadar gidiyormu olay.

Konu boya değil, boya problemlerden bir tanesi. Genel olarak hukuk buna "ayıplı mal" diyor. ve garanti süresinde oluşan problemleri tüketiciye seçenek sunarak gidereceksin diyor üreticiye.

Ben kakalama yaptığını pek sanmıyorum Skoda nın, neticede arabaları boyarken bu Türkiye' bu x ülkeye diye ayırmıyordur. Varsayım tabi yorumum.

Ülkemizde maalesef bu gibi problemler genelde sümen altı edilip en kısa yoldan çözüme kavuşturulduğu için tüketici pek uğraşmak istemiyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İngiliz forumda da aynı dertler var, bize özel değil yani

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konu hakkında gelişme var mı? Bende de aynı sorun var. Boyayalım dediler. Yüce otoyla zaten mahkemeye vermiştim başka bir sorun yüzünden. Acaba tüketici heyetinemi dilekçe versem yoksa bu olayıda mahkemeye taşıyım mı?

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üst üste gelince mahkemeye devam demeniz gerekiyor bence. Zaten arabadan soğumuşsunuzdur. Sonuç nereye giderse gitsin

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ankara aydoğanlardan aradılar. Yüce otoyla konuşmuşlar. Sonuç olarak lütfedip ücretsiz boya ve 1 bakım hediye etmişler. Bende kabul etmiyorum yasal yollardan hakkımı arıyacam dedim. Bakalım geri dönüş olacakmı. Bende bu arada çek cumhuriyeti ile yazışma yapıcam bakalım onlardan nasıl bir cevap gelecek.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;643895
ücretsiz boya ve 1 bakım hediye

Şaka gibiler :mad:

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce fabrikaya mail attım. Bakalım ciddiye alıp geri dönüş yapacaklarmı.

Gerçekten şaka gibi 1 bakım ve boyama arabam resmi olarak 4400 tl değer kaybetti ve bunun neden olduğunu satarken açıklamam imkansız kimse inanmaz adamların teklifine bak

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır merak ediyorum genel olarak markanın bu yapılanlardan haberi oluyormu acaba.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Fabrikaya mail attım adamlar topu yine Yüce autoya attı. Orjinal metni şu
Dear Mr.Ladiki,

This is with reference to your mail attached below and addressed to us.
Kindly note, as Turkish operations are directly handled by the Customer Care division of Yüce Auto A.Ş ., we are referring the same to them for a speedy resolution.*

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben mahkemeye vereli 2 ay oldu bir kez dönüş oldu dosyanız kabul edildi. duruşma günü bilgilendirileceksiniz diye. hala bekliyorum ben de. sanırım 1 seneye yakın sürüyormuş bu süreçler.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanyuce;644196
ben mahkemeye vereli 2 ay oldu bir kez dönüş oldu dosyanız kabul edildi. duruşma günü bilgilendirileceksiniz diye. hala bekliyorum ben de. sanırım 1 seneye yakın sürüyormuş bu süreçler.

Öncelikle geçmiş olsun.
Ben aracımda çıkan boya sorunu için mahkemeye verdim. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın 2 sene oldu haladevam ediyor. Geçenki duruşmada hakim sona geldik dedi ama görecez. Tahminim 2 duruşma daha olur. O da yaklaşık 4-5 ay sürer. Bende boya dökülmesi için önce hakem heyetine gidecem. Zaten bayi bu durumu kabullendiği için farklı nir yaklaşım sergileyebilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı serkanxerdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracımdada benzer bir problem var  ne yapmalıyım
https://drive.google.com/file/d/1MYkBBEy8LYNmkw1blwYNnIN8DQAbQuz1/view
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 23:23:13 Gönderen: serkanxerdogan »

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2018 eylülde dava açmıştım. 2019 mayısta ilk duruşma oldu hakim bey sadece dilekçelerimizi okudu itirazı olan var mı soruldu. sulh olma durumu var mı soruldu. iki soruya da bizim tarafımızdan ve karşı tarafın avukatı tarafından hayır cevabı verildi. hakim beyde davayı 2019 eylül ayına erteledi ve 2. duruşma tarihinden itibaren 1 ay içerisinde de bilirkişi incelemesi olacağını dolayısıyla da aracı 2. duruşma tarihinden itibaren 1 ay ikametgah bölgesinde tutmamı gerektiği söylendi. sonuç olarak hala beklemedeyiz. bu arada şikayetvar sitesindeki şikayetlerde ciddi bir artış söz konusu bu konuyla ilgili. gerekli güncellemeleri süreç ilerledikçe yapacağım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonrakilere de emsal teşkil eder  :ok: Bu kadar uzamaz muhtemelen

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun size de. Aracım rapid 2016(kasım) model. Aracımda 3 ayrı parçada max. yarım parmak kadar yerde buna benzer bir vernik atması vardı. Gerekli yazışmaları Yüce Oto ile yaptım. Sonuçta 4 bakım+3 yıl içerisinde istersem isterdiğim parçayı boyatacağım şeklinde anlaştım. Bir kağıt imzaladım, tek bağlayıcılığı aracı satarken bu durumu sattığım kişiye söyleyeceğim şeklinde. Henüz bu bölgelerde büyüme de olmadı Allah'a şükür. Mahkeme süreci uzun ve yorucu diye o işlere girmedim. Umarım istediğinizi alabilirsiniz. Başka bir arkadaş mahkemeden para + boya almıştı diye hatırlıyorum forum içerisinden.