škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Paçalık

Erkki · 33 · 10357

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

aracımı şehiriçinden çok şehirdışında ve hafif arazide kullanmayı seviyorum, işten-güçten fırsat kalırsa hem gezmek için hemde fotoğraf çekimleri için Yeti'yle uzaklaşmaya çalışıyorum şehirden...
 fakat bir şey dikkatimi çekti arkaya çok fazla çamur sıçratıyor hem önden hemde arkadan baya çamur sıçramaları oldu. bende buna istinaden paçalık araştırmalarına başladım internette, ön ve arka olmaz üzere ister takım ister ayrı ayrı alabiliyorsunuz. ETKA'dan parça kodlarını buldum KEA630001 kodu ön için, 5L0075101A ise arka için...
 yan sanayi yada internet sitelerinde bulamadım bende bana en yakın olan İstanbul'da SKoda Özaydın bayiisini aradım ellerinde olmadığını fakat 2-3 gün içinde temin edebileceklerini söylediler ön ve arka için 122 TL fiyatı vardı. Sipariş ettim ve geçtiğimiz haftasonu taktırdım en kısa sürede fotoğrafları paylaşacağım haftasonu çamurlu yolda deneme yaptığımda ciddi anlamda çamur sıçratmaları azaldı...

düşünen varsa verdiğim parça kodlarıyla bayiilere başvurabilir.

sırada almak istediğim çamurlukarın etrafını şerit gibi saran siyah plastik parçalar fakat fiyatı 1.250 TL dediler :(

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Aynı amaçla, ben de tozluk taktırdım.

Uyumluluk ve dayanıklılık düşünerek, orjinal tozlukta karar kıldım.

Parçaları Tekirdağ Yüncüler servisden, temin ettim. İstanbul' a birgün içerisinde sorunsuz geliyor.

Aşağıdaki yazının "Ön/arka Tozluk" bölümünde, konu ile ilgili deneyimlerimi yazmıştım, konu ile ilgisi olanlar faydalanabilir:
https://docs.google.com/document/d/1VBQRc3cXed1DgI55fPQd8SaTpTcCXeMsKxnlgFOcyJk/edit?usp=sharing

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]   Paçalıkları iyi düşünmüşsünüz ben sadece önlere taktım. Birde madem sizde gezmeyi seviyorsunuz o zaman bu konuya katkıda bulunursunuz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31478

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;612144
@Erkki Paçalıkları iyi düşünmüşsünüz ben sadece önlere taktım. Birde madem sizde gezmeyi seviyorsunuz o zaman bu konuya katkıda bulunursunuz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31478

yönlendirme için teşekkürler [MENTION=8414]mşah[/MENTION] en kısa zamanda Yeti'li fotoğrafları paylaşacağım :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;612143
Aynı amaçla, ben de tozluk taktırdım.

Uyumluluk ve dayanıklılık düşünerek, orjinal tozlukta karar kıldım.

Parçaları Tekirdağ Yüncüler servisden, temin ettim. İstanbul' a birgün içerisinde sorunsuz geliyor.

Aşağıdaki yazının "Ön/arka Tozluk" bölümünde, konu ile ilgili deneyimlerimi yazmıştım, konu ile ilgisi olanlar faydalanabilir:
https://docs.google.com/document/d/1VBQRc3cXed1DgI55fPQd8SaTpTcCXeMsKxnlgFOcyJk/edit?usp=sharing

Merhabalar, güzel bilgiler paylaşmışsınız. Ben de N11.com üzerinden Yeti uyumlu yazan hatta uyar mı diye ısrarla sorup sipariş ettiğim ön arka yan sanayi paçalıkları satın aldım fakat hiç alakası olmayınca iade etmek zorunda kaldım. Takım olarak 46 TL + kargo şeklindeydi iade edince ilk kargo benden gitmiş oldu. Servisten orjinalini almayı düşünüyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;612169
Merhabalar, güzel bilgiler paylaşmışsınız. Ben de N11.com üzerinden Yeti uyumlu yazan hatta uyar mı diye ısrarla sorup sipariş ettiğim ön arka yan sanayi paçalıkları satın aldım fakat hiç alakası olmayınca iade etmek zorunda kaldım. Takım olarak 46 TL + kargo şeklindeydi iade edince ilk kargo benden gitmiş oldu. Servisten orjinalini almayı düşünüyorum.

Recep Bey merhaba,

Orjinaller, esnek yapıları ve tam uyumlu olmaları nedeniyle, montajda başınızı fazla ağrıtmaz.

Ancak, boyları kısa olduğundan, araca pek fazla fayda sağlamıyorlar. Aldığım geri bildirimlere göre, seyir halindeyken daha çok arkadan gelen araçlara fayda sağlıyorlarmış :)

Yine de, aracı tamamlayan bir aksesuar olarak görüp, almak mümkün.. tercih sizindir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaki araçlara faydası olması da bir şeydir. Belki biraz da gösterişe etkisi olur.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yetiyi bilmiyorum ama  boylarinin uzun olmasi durumumda yuksek yerlerden inerken surtme ihtimali de var..
On tekerin kaldirima dik geri geri cikarken ve inerken surtme deforme olabilir.. esnek te olsa geri.cikarken kaldirimla lastik arasinda kalabilir..
Arka biraz daha yuksek ama uzun olursa onda da geri geri park edildigine, yulsek bordur var ise dayandiginda risk oluyor..  sirf bu yuzden sadece on kullananlar da var..

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;612177
Arkadaki araçlara faydası olması da bir şeydir. Belki biraz da gösterişe etkisi olur.

Fayda bahsini ederken, mesajımın biraz eksik kaldığını fark ettim.

Tozluklar, arkada seyreden araçlara giden suyu engellemeleri nedeniyle, onlara fayda sağlıyorlar demek istemiştim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ingiltere ve bazi ulkelerde mecburi idi, 4 lastikte pacalik olacak..
hala.oyle mi bilmiyorum, simdiki tasarimlar ile eski araclar cok farkli lastikler camurluk disina da cikamazdi..
Belki duzenleme gelmistir.. sakul sarkitip kontrol ediyorlardi..
Bazi markalar genis lastik modellerinde  ilave plastik parca ile camurlugu genisletti, bu yuzden mi bilmiyorum,
 Ve sonradan takilabilen ilave plastik camurluk kenar parcasi da  denk gelmisti..
« Son Düzenleme: 29 Mart 2017, 20:27:22 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;612134
Merhabalar,

aracımı şehiriçinden çok şehirdışında ve hafif arazide kullanmayı seviyorum, işten-güçten fırsat kalırsa hem gezmek için hemde fotoğraf çekimleri için Yeti'yle uzaklaşmaya çalışıyorum şehirden...
 fakat bir şey dikkatimi çekti arkaya çok fazla çamur sıçratıyor hem önden hemde arkadan baya çamur sıçramaları oldu. bende buna istinaden paçalık araştırmalarına başladım internette, ön ve arka olmaz üzere ister takım ister ayrı ayrı alabiliyorsunuz. ETKA'dan parça kodlarını buldum KEA630001 kodu ön için, 5L0075101A ise arka için...
 yan sanayi yada internet sitelerinde bulamadım bende bana en yakın olan İstanbul'da SKoda Özaydın bayiisini aradım ellerinde olmadığını fakat 2-3 gün içinde temin edebileceklerini söylediler ön ve arka için 122 TL fiyatı vardı. Sipariş ettim ve geçtiğimiz haftasonu taktırdım en kısa sürede fotoğrafları paylaşacağım haftasonu çamurlu yolda deneme yaptığımda ciddi anlamda çamur sıçratmaları azaldı...

düşünen varsa verdiğim parça kodlarıyla bayiilere başvurabilir.

sırada almak istediğim çamurlukarın etrafını şerit gibi saran siyah plastik parçalar fakat fiyatı 1.250 TL dediler :(

122 TL çok para .ben İzmir serviste sadece önlerde 49 TL ye taktırdım arkalara da ,ovaya gittiğim için istedim bu defa İstanbul kartal da elif Tuning de  takma dahil 25 TL ye taktırdım %100 uyumlu. 45 TL ye cam rüzgarlık ları takıldı bilginize.
Ayrıca kapı köşelerini çarpmaları da hasar olmasın diye 1 cm link en de şeffaf filmi 10 TL ye aldım kendim yapıştırdım.

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;612307
122 TL çok para .ben İzmir serviste sadece önlerde 49 TL ye taktırdım arkalara da ,ovaya gittiğim için istedim bu defa İstanbul kartal da elif Tuning de takma dahil 25 TL ye taktırdım %100 uyumlu. 45 TL ye cam rüzgarlık ları takıldı bilginize.
Ayrıca kapı köşelerini çarpmaları da hasar olmasın diye 1 cm link en de şeffaf filmi 10 TL ye aldım kendim yapıştırdım.

gayet iyi fiyata almışsınız güle güle kullanın...
 kapı köşeleri için film ve cam rüzgarlıkları araştıracağım

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.eliftuning.com/Elf-Skoda-Yeti-Mugen-Cam-R%C3%BCzgarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1_71265.html#.WN55ZSc8W2c

Benimkiler bunlar üstelik o araç da benim yani sattığım ilk yeti'm yeni yeti dede aynısını taktırdım. Onlar takıyorlar zaten ancak ısıtarak tanımalarını isteyin kapı için de film şeridi onlarda var.

http://www.hepsiburada.com/jsv-kapi-darbe-koruyucu-seffaf-5-mt-p-OTSV2500000197703?magaza=AksesuarBurada
Buda örnek olarak.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 18:55:53 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende gerekli gördüğüm için yıllık bakım yaptırırken paçalıkları 122 TL den satın aldım, takmasına 90 TL istenince kendim taktım, gayet de güzel oldu.