škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Paçalık

Erkki · 33 · 10398

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: sensoy;613304
Bende gerekli gördüğüm için yıllık bakım yaptırırken paçalıkları 122 TL den satın aldım, takmasına 90 TL istenince kendim taktım, gayet de güzel oldu.

Yarım saat bile sürmeyen montaj işi için, şuursuzca fiyat çekmişler. Kendiniz monte etmekle iyi etmişsiniz, güle güle kullanın.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]

Bende en yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2017, 11:15:36 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde yeni asfalt dökülmekte olan, vıcık vıcık ziftli bir yola girmiş bulundum. Aklıma gelen tek çare oldukça yavaş(20-40 km gibi) sürüş yapmaktı. Öyle de yaptım ama, 3-4 km sonra aşağı inip baktığımda Yeti'ciğimin zifte bulanmış olduğunu gördüm!!!! Aynı yoldan geçen diğer araçların neredeyse tertemiz olduklarını görünce fıttıracaktım :mad::mad:!!!!

Neyse... Arabayı temizlettiğim oto yıkamacı yavaş sürmekle doğru yaptığımı ancak, Yeti'nin yerden yüksek yapısı ve çamurlukların tasarımı gibi nedenlerden ötürü başıma bunların geldiğini söyledi. Konuyla dolaylı ilgisi olduğu ve diğer Yeti'ci arkadaşları uyarmak için yazayım dedim.

not: Benzer bir durumla karşılaşıp Yeti'sini zifte batırmadan kurtulmayı başaran Yeti'ciler varsa, uyguladıkları yöntemi anlatmalarını rica ediyorum :)

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;617558
Geçenlerde yeni asfalt dökülmekte olan, vıcık vıcık ziftli bir yola girmiş bulundum. Aklıma gelen tek çare oldukça yavaş(20-40 km gibi) sürüş yapmaktı. Öyle de yaptım ama, 3-4 km sonra aşağı inip baktığımda Yeti'ciğimin zifte bulanmış olduğunu gördüm!!!! Aynı yoldan geçen diğer araçların neredeyse tertemiz olduklarını görünce fıttıracaktım :mad::mad:!!!!

Neyse... Arabayı temizlettiğim oto yıkamacı yavaş sürmekle doğru yaptığımı ancak, Yeti'nin yerden yüksek yapısı ve çamurlukların tasarımı gibi nedenlerden ötürü başıma bunların geldiğini söyledi. Konuyla dolaylı ilgisi olduğu ve diğer Yeti'ci arkadaşları uyarmak için yazayım dedim.

not: Benzer bir durumla karşılaşıp Yeti'sini zifte batırmadan kurtulmayı başaran Yeti'ciler varsa, uyguladıkları yöntemi anlatmalarını rica ediyorum :)

hocam çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun, henüz böyle bir şey yaşamadım yaşamakta istemem  :)
 düşük hız olmasına rağmen zift nereye kadar sıçramıştı

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali aracında önlerde ve arkada paçalık var mı bir seferinde bende yeni zift dökülmüş bir yolda 15 km kadar çok da yavaş sürmeden yol aldım ama sonra baktığımda çok az nokta nokta zift sıçramıştı bunların da çözümü ve temizliği çok basit biraz gazyağı pırıl pırıl yapar hatta aracı komple gazyağlı bez ile silebilirsiniz. Paçalıklar gayet iyi iş görüyor marşpiyeli ve çamurlukları vs koruyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;617624
hocam çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun, henüz böyle bir şey yaşamadım yaşamakta istemem  :)
 düşük hız olmasına rağmen zift nereye kadar sıçramıştı

İyi dileklerin için sağolasın kardeşim:ok:. Ya araç komple simsiyah olmadı ama yine de lekeler çok yoğundu. Ziftin ulaştığı en üst nokta hususunda ise kapı tokmaklarına kadar diyebilirim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION]

Merhaba! Önler ve arkalarda paçalık var. Zift temizliği en yakın oto  yıkamacıda gazyağıyla yapıldı(ben de yapabilirdim ancak şehir  dışındaydım ve acelem vardı). Sizin 15 km gidip çok az zift lekesiyle  kurtulmanız da çok ilginç Zafer Abi...  Netekim, benzer durumlarda  n'apılması gerektiğini çözemedim gitti. Bir dahaki sefere ziftli  bölgeden tam gaz geçiş yapmayı düşünüyom :D:D:kiki:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  
Ali paçalıklar varmış sende de ama belki lastiklerden kaynaklı bu kadar sıçratmış olabilir ki kapı tutamaklarına kadar zift olmuş aracın ama neyseki çözümü çok basit. Bende orijinal fabrika çıkışlı Michelin Energy Saver lastik var benim aracıma çok sıçramamasına belki lastik desenleri etkili olmuştur.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]
Ali geçmiş olsun, acaba geri geri gitsen faydası olur mu :D

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION]

Bende de aynı lastikler var abi :confused::(

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Onu bilmem ama aynı şeyle tekrar karşılaşırsam arabayı çekirge gibi zıplata zıplata sürmeyi denicem :adm:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;617784
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Onu bilmem ama aynı şeyle tekrar karşılaşırsam arabayı çekirge gibi zıplata zıplata sürmeyi denicem :adm:

Ali şaka bir yana benim aklıma gelen geniş kağıt bantla çamurluğun yanlarına çıkıntı olacak şekilde bantlamak ( ekstra paçalık gibi ).

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En iyisi aracı zift olan yola gelince uygun bir yere park et zifte girme yoldaki zift kuruyunca gel al:D:D:D İlginç bir durum ben çamurlu yollarda da aracımın kaportaya çok çamur sıçrattığına şahit olmadım tabiki paçalıklar tamamen koruyamıyor ama sadece marşpiyere çok az bir sıçrama oluyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] & [MENTION=9325]rocky62[/MENTION]

Gızdırıyonuz beni!! Resimleri yüklemem haaaaaa :mad::mad::hh::hh:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;617876
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] & [MENTION=9325]rocky62[/MENTION]

Gızdırıyonuz beni!! Resimleri yüklemem haaaaaa :mad::mad::hh::hh:

Biz yinede görelim, ona göre tedbir alalım :).