škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren Balataları hk.

Erkki · 28 · 7389

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15294]Ercan87[/MENTION]

Benzin filtresi artık değişmiyor kendim özellikle Vosmer'i telefonla arayarak teyit etmişimdir, servis değiştirelim diyebilir sizde artık değişmediğini söyleyin yada istemiyorum deyin sorun olmaz. Standart bujilerin bile 25-30.000 km ömürleri varken bizim araçlarda kullanılan Platinyum bujilerin iki kat ömrü var, servis para kazanmak için değiştirmek isteyecek ama siz mecbur değilsiniz, ben 30K bakımda değiştirmedim iki ay sonra iyi niyet uygulandı yani sıkıntı olmaz :).
Motor yağını kendiniz götürün bakım daha uyguna gelir.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;614994

Benzin filtresi artık değişmiyor kendim özellikle Vosmer'i telefonla arayarak teyit etmişimdir, servis değiştirelim diyebilir sizde artık değişmediğini söyleyin yada istemiyorum deyin sorun olmaz. Standart bujilerin bile 25-30.000 km ömürleri varken bizim araçlarda kullanılan Platinyum bujilerin iki kat ömrü var, servis para kazanmak için değiştirmek isteyecek ama siz mecbur değilsiniz, ben 30K bakımda değiştirmedim iki ay sonra iyi niyet uygulandı yani sıkıntı olmaz :).
Motor yağını kendiniz götürün bakım daha uyguna gelir.

Tesekkur ederim abi ilginiz icin.
En iyisi servise gitmeden telefonla sorup oyle gideyim. Istanbulda gidebilecegim 3-4 tane servis var. Bitanesi istedigimiz gibi yapar heralde.   Yag olarak servis her marka yagi kabul ediyor mu? Motorda bir problem olursa sonra yagdan oldu demesinler. Paranoyak olduk iyice valla☺ Hangi marka yag tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ben yağ olarak Petronas 5W-40 3000AV kullanıyorum aynı yağı sende kullanabilirsin ama tercih senin bu yağı pek bilen olmadığı için kimse güvenemiyor o yüzden Mobil tercih edebilirsin. Serviste yağın markasını servis kağıdına yazdırmayı unutma.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;614707
150 bindeyim daha fren balatalarım değişmedi,bu hafta bakıma girecek ama eminim değişmeyecek

km yi doğru yazdınız değilmi?150 000 km de orjinal balata.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Km referans değil bence de, sürüş tarzına bağlı. Lastik değil ki km ye bağlı yıpransın, zamanla sertleşip özelliğini kaybetsin. 150k da doğru ise abartılı bir yol!

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;616104
km yi doğru yazdınız değilmi?150 000 km de orjinal balata.
153 bindeyim orjinal balata disk üzerinde servis yarı ömür dedi son bakımda yani 200k rahat gider

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;616109
Km referans değil bence de, sürüş tarzına bağlı. Lastik değil ki km ye bağlı yıpransın, zamanla sertleşip özelliğini kaybetsin. 150k da doğru ise abartılı bir yol!
120 bine kadar yetkili servise girdi onlar bile ellemediler hatta sen bunu değişmişsin diyen usta çıktı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az aşınma; az yakıt ve sakin sürüş demek! Gerçekten tebrik ederim sizi.:gut:

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yazmayı atladım şimdi farkettim,
 ön arka balataları Brembo ile değiştirdim, şuan bir sıkıntı yok, toz atma görmedim.
 biraz daha kullandıktan sonra yorum yapacağım

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;617796
yazmayı atladım şimdi farkettim,
 ön arka balataları Brembo ile değiştirdim, şuan bir sıkıntı yok, toz atma görmedim.
 biraz daha kullandıktan sonra yorum yapacağım

Bende brembo dusunuyorum. Nerden aldiniz, fiyatlar nasil?  Internetten almayi dusunuyorum ama araca uymaz diye korkuyorum.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;618260
Bende brembo dusunuyorum. Nerden aldiniz, fiyatlar nasil?  Internetten almayi dusunuyorum ama araca uymaz diye korkuyorum.
Evet brembo rapid için varmış sanırım polo ile aynı

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;618260
Bende brembo dusunuyorum. Nerden aldiniz, fiyatlar nasil? Internetten almayi dusunuyorum ama araca uymaz diye korkuyorum.

Otosupermarket.com isimli bir siteden sipariş verip almıştım. fiyatlar makul gelmişti hatta bir önceki Leon aracım için TRW marka balataları da buradan aldım.
 şimdilik bir sıkıntı görmedim balatalarda.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bostanci oto sanayiden vag grubu araclar icin orjinal yedek parca satan bir firmadan 140tl ye  hella pagid on arka fren balata  seti aldim. 80tl ye disarda montajini yaptirdim. 240tl ye on arka balata degismis oldu.