škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Havalandırma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Klimadan gelen kötü bir kokuyla başım dertte,
 havalandırmayı soğuk üfleyecek şekilde ilk çalıştırmada çok kötü bir koku geliyor bu koku yaklaşık 1 dk sonra yok oluyor. klimayı devreye almadan sadece fan çalıştırdığımda koku zayıf geliyor fakat klimayı devreye aldığımda koku çok şiddetli.
 sıcak üfleme de klima devrede yada devre dışı denemelerimde sorun görmedim fakat soğuk üflemeye alınca bu koku geliyor ve sonra kayboluyor.
 aklıma polen filtresi geliyor fakat ondan kaynaklansa sıcak üflemede de koku gelir diye düşünüyorum.
 sizce neden olabilir.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima kullanıyorsanız; varacağız yere ulaşmadan 1-2 dk önce kapatın, öyle durdurun arabayı. Yoksa koku yapıyor bir daha ki çalıştırmada.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klimayı açınca nem oluştuğu için koku yapar polen filtresini kontrol etmekte fayda var. Eğer temizse petek dezenfekte edilmesi gerekiyor mantar yapmıştır

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaputun altına kedi girip parçalanmış olamaz mı?

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;617766
Klimayı açınca nem oluştuğu için koku yapar polen filtresini kontrol etmekte fayda var. Eğer temizse petek dezenfekte edilmesi gerekiyor mantar yapmıştır

Alıntı yapılan: Toygar;617786
Kaputun altına kedi girip parçalanmış olamaz mı?
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] bende ondan şüpheleniyorum çünkü tuhaf bir koku var ekşi kokuyor. polen filtresine bakacağım peteklere nasıl ulaşacağım?

@Toygar hocam pek sanmıyorum öyle olsa sürekli koku gelirdi bu çalıştıktan 1 dk sonra koku kesiliyor.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]
Koku var ise, küf olusumu var muhtemelen.. Eğer böyle ise, filtre degisimi ile kokuyu engelleyemezsiniz. Kanallara dezenfektan enjekte edilmesi gerekir. Egitim videolari basliginda, bir ornek uygulama vardi. Sonaks ve benzeri markalarin daha basitce uygulanabilen urunleri de var. Son secenek olarak, yetkili servislerin klima temizlik hizmetine de basvurabilirsiniz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]
Klima temizleme spreyi ile polen filtresinin oradan peteğe kadar hortumu sokup temizlemek mümkün olabilir belki.