škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Webasto Dizel Harici Park Isıtıcı

macrostr · 114 · 30999

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mmisirli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;601243
Hocam merhaba eğer yaptırmadıysanız daha ucuza süper bir sistem ile  bu sorunu yine orjinal klima sistemi ile  çözebilirsiniz. Hemde kışın aracı ısıtma yazın ise soğutma siz daha araca binmeden hazır olacak :)

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam biraz daha açarmısın mevzuyu [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mmisirli;601247
Hocam biraz daha açarmısın mevzuyu [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Öncelikle Özür dileyerek söylüyorum bunu ve günahından korktuğum için araç içinde sırf soğuk ve sıcaktan etkilenmemek üzere uzaktan çalıştırmak bana zul geliyor. Yani doğaya fazla karbon salınımından da Allah a sığınırım. Lakin mevcut kapitalist ve emperyalist düzen beni araçlarda hep akılcı ucuz ve yüksek konfor tasarruflara yöneltmiştir. Kısa keseyim.

Piyasada güvenli keyless entry ve remote start sistemleri var.

Özellikle sustalı anahtarı olan araçlara orjinallik bozulmadan bu sistem takılabiliyor. Ankarada bunu satan ve montajlatan biri var. Görüşmenizi dilerim.

Max 700 tl civarına aracınızı evden çalıştırıp akşamki klima düzeninizde aracı ısıtıp veya soğutabilirsiniz. Karbon salınımı kısmını düşünmez isek sistem harika. Satıcıyla ticari bir bağım yoktur. Faydalanın rahat edin selamlar.. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-keyless-go-anahtarsiz-giris-ve-calistirma-uzaktan-calistirma-371151823/detay

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı alper4043

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam ben de yaptırmak istiyordum ne zamandır aklımdaki bir konu, detaylar hakkında irtibata geçebilir miyiz?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;601254

Piyasada güvenli keyless entry ve remote start sistemleri var.

Özellikle sustalı anahtarı olan araçlara orjinallik bozulmadan bu sistem takılabiliyor. Ankarada bunu satan ve montajlatan biri var. Görüşmenizi dilerim.

Max 700 tl civarına aracınızı evden çalıştırıp akşamki klima düzeninizde aracı ısıtıp veya soğutabilirsiniz.

Webasto taktırmadan önce bu sistemi de değerlendirdim. Öncelikle elektronik sisteme müdehale olduğu için puan kaybetti. Sonra immobilizerı iptal ettiklerini söylediler biraz kafam karıştı. Bir test yaptım , araca inip 20 dakika rölantide çalıştırdım ve araç halen soğuk üflüyordu. bir miktar faydası oldu, 6-7 kmde değil de 3-4 km içinde sıcağa döndü. O yüzden uzaktan kumanda derdime çare olmadı. Benzinlilerde veya motoru daha az aşındırmak için dizellerde güzel bir çözüm olabilir.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper4043;601259
Hocam ben de yaptırmak istiyordum ne zamandır aklımdaki bir konu, detaylar hakkında irtibata geçebilir miyiz?

Hocam buradan sorarsan cevaplayabilirim.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hortumu baya kalınmış. Çapı 8-10 cm var fotoğrafa göre. Aracı kullanmadığınız halde kendi sıcaklığa göre otomatik devreye girip, yakıt ve elektrik çekerek çalışıyor anladığım bu oldu. Zamanlayıcı ekletmişsiniz, zamanlayıcının kendi bir saati var örneğin sabah 07.00' olunca otomatik bu makineyi çalıştırıyor doğru mu anladım Onur bey

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;601279
Hortumu baya kalınmış. Çapı 8-10 cm var fotoğrafa göre. Aracı kullanmadığınız halde kendi sıcaklığa göre otomatik devreye girip, yakıt ve elektrik çekerek çalışıyor anladığım bu oldu. Zamanlayıcı ekletmişsiniz, zamanlayıcının kendi bir saati var örneğin sabah 07.00' olunca otomatik bu makineyi çalıştırıyor doğru mu anladım Onur bey

Evet doğru, termostatı var, ona göre devreye girip çıkıyor. Zamanlayıcıyı eklemedim, bir iki hafta kullanacağım memnun kalırsam zamanlayıcı veya kumanda ekleyeceğim. Onlar da ek maliyet çünkü. Orjinal pakette termostatik ayar düğmesi var. Şu çevirilen tiplerden.

Zamanlayıcı için iki farklı şey okudum biri her gün kurduğunuz saatte devreye giriyor diye örnek her gün 8de evden çıkan biri 7:40'a ayarlıyor araba 20 dk ısınıyor.  Bir diğeri de siz arabaya bineceğiniz saati giriyosunuz yani saati 8 olarak seçiyorsunuz, alet dış sıcaklığa göre kendi uygun zamanda devreye giriyormuş. Dışarısı -15 ise 7:20'de -3 ise 7:40da açıyor.  

Bu zamanlayıcıların eski ve yeni nesil olanları var, sanırım fark buradan kaynaklanıyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper4043;601259
1.Sistem zamanlamanıza göre kendisi mi çalışıyor yoksa uzaktan kumanda ile mi?
2. Araca binmeden ne kadar önce çalıştırıyorsunuz?
3. Toplam ne kadara mal oldu?
4. Firmanın yeri ne tarafta bir de telefon verebilir misiniz?

1. İki seçenekte mevcut ben daha bunları taktırmadım, Manuel olarak açılıp kapatıyorum.

2. Hava -3 iken 20 dakika önce çalıştırdım fazlasıyla yetti youtube eklediğim videoda görebilirsin.

3. 1750 ödedim webasto AT 2000 STC modeli için, zamanlayıcı ve kumanda eklemedim onların fiyatları da 85EUR ve 225EUR

4. Gönül ısı diye bir yere yaptırdım, birçok usta çalışıyor, binek olduğu için özellikle Arif Ustaya yaptırdılar. İşin başında duran Kenan Usta var. Ankara Şaşmaz'da yerleri. Googleda aradığınızda iletişim ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Sonradan öğrendiğim Türkiye'de bu işi yapan büyük bayilerden bir tanesiymiş.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Onceki comnectte  orjinal fab. Cikisi vardi 1 il kullandim sattigim arkadasta hala sorunsuz kullaniyor  benimki suyu ve icwigi isitiuordu zamanlamsi vardi su saatler arasi calis soguksa su derece olana kadar isit diyordum yakiti iyiydi sabah aracin camlari bugulanmis oluyordu akuyede hic zarari yok

Webesto harika bir icat

Tapatakla gönderildi

Çevrimdışı alper4043

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;601308
1. İki seçenekte mevcut ben daha bunları taktırmadım, Manuel olarak açılıp kapatıyorum.

2. Hava -3 iken 20 dakika önce çalıştırdım fazlasıyla yetti youtube eklediğim videoda görebilirsin.

3. 1750 ödedim webasto AT 2000 STC modeli için, zamanlayıcı ve kumanda eklemedim onların fiyatları da 85EUR ve 225EUR

4. Gönül ısı diye bir yere yaptırdım, birçok usta çalışıyor, binek olduğu için özellikle Arif Ustaya yaptırdılar. İşin başında duran Kenan Usta var. Ankara Şaşmaz'da yerleri. Googleda aradığınızda iletişim ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Sonradan öğrendiğim Türkiye'de bu işi yapan büyük bayilerden bir tanesiymiş.

Çok teşekkürler

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;601310
Onceki comnectte  orjinal fab. Cikisi vardi 1 il kullandim sattigim arkadasta hala sorunsuz kullaniyor  benimki suyu ve icwigi isitiuordu zamanlamsi vardi su saatler arasi calis soguksa su derece olana kadar isit diyordum yakiti iyiydi sabah aracin camlari bugulanmis oluyordu akuyede hic zarari yok

Webesto harika bir icat

Tapatakla gönderildi

Orjinal olanları sulu sistem oluyor 2016 haziran sonrası skoda'da türkiye opsiyon listesine eklemiş. Bir sonraki aracımda kısmet olursa orjinal olarak almaya çalışıcam. Şuana kadar memnunum.

Birkaç resim daha ekleyeyim

İç Döner başlıklı menfez

Egzoz çıkışı

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun, menfezi mümkün olduğunca tavana en uzak şekilde çevirin, çünkü tavan döşemenizde bir süre sonra ısı vurmayan yerle ısı vuran yer arasında renk ve doku deformesi olma ihtimali var

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Doruk Han;601448
hayırlı olsun, menfezi mümkün olduğunca tavana en uzak şekilde çevirin, çünkü tavan döşemenizde bir süre sonra ısı vurmayan yerle ısı vuran yer arasında renk ve doku deformesi olma ihtimali var

Bugün park ettiğimde elimle menfezi yokladım, el değmeyecek kadar değil ama yine de çok sıcaktı. Koltuğun ve başlığın kenarları ılıktı, aşırı ısınma yoktu ama tavanı kontrol etmek aklıma gelmedi. Haklı olabilirsiniz. :ok: Teşekkürler

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses ve gürültü endişe ettiğim konulardan bir tanesiydi, STC olan yeni model ses konusnda eski nesillere göre sanırım daha iyi. Video çıkan ses konusunda bir fikir verebilir.

[YOUTUBEHD]OXbsyps_YqE[/YOUTUBEHD]

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerinize sağlık Allah güzel güzel kullanmayı nasip etsin takip ediyorum çalışmalarınızı maşaALLAH