škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

AVANS Sesi

mşah · 58 · 28745

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu Avans sesinden bir türlü kurtulamadım havalar biraz ısınınca hemen ortaya çıkıyor, şu an Total kullanıyorum önceden BP kullandım yine aynı, Schell de kullandım o da yapıyordu birde katkılı kullandığım halde, acaba oktan arttırıcı tablet mi kullansam. Diğer TSİ lerde var mı bu tarz bir sıkıntı

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;560269
Şu Avans sesinden bir türlü kurtulamadım havalar biraz ısınınca hemen ortaya çıkıyor, şu an Total kullanıyorum önceden BP kullandım yine aynı, Schell de kullandım o da yapıyordu birde katkılı kullandığım halde, acaba oktan arttırıcı tablet mi kullansam. Diğer TSİ lerde var mı bu tarz bir sıkıntı

Düşük devir yüksek viteslerde avans vuruyor TSI,özellikle sokak aralarında duyuluyor. Ben Total alıyorum avans sesi önemli ölçüde azaldı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;560273
Düşük devir yüksek viteslerde avans vuruyor TSI,özellikle sokak aralarında duyuluyor. Ben Total alıyorum avans sesi önemli ölçüde azaldı.

Düşük devirde vurması normalde 2000 - 3000 dev bandında bile ses gelmeye devam ediyor, önceki aracım'da çok benzin seçiyordu buda, ya da ben yanlış yerlerden alıyorum, Totalin Excelium alıyordum bu sefer normalini deneyeceğim

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;560275
Düşük devirde vurması normalde 2000 - 3000 dev bandında bile ses gelmeye devam ediyor, önceki aracım'da çok benzin seçiyordu buda, ya da ben yanlış yerlerden alıyorum, Totalin Excelium alıyordum bu sefer normalini deneyeceğim

O zaman anormal bir durum. Yakıtı değiştirmeyin,aldığınız yeri değiştirin..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;560280
O zaman anormal bir durum. Yakıtı değiştirmeyin,aldığınız yeri değiştirin..

Bana yakın total istasyonu yok yolum düşerse alıyorum, ama deneme amaçlı farklı istasyonlardan alıcam.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu nasıl bir ses ? Arabayı dinleme huyum yoktur benim ama dikkat edeceğim bu yazılanlar üzerine.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;560380
Bu nasıl bir ses ? Arabayı dinleme huyum yoktur benim ama dikkat edeceğim bu yazılanlar üzerine.

Özellikle  sokak içinde motor sesinin yankı yaptığı durumlarda daha net duyuluyor. Düşük devir yüksek viteste gaza basinca çıkır çıkır diye ses geliyor. Benim bu olay nerdeyse her viteste ve devirde oluyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;560459
Özellikle  sokak içinde motor sesinin yankı yaptığı durumlarda daha net duyuluyor. Düşük devir yüksek viteste gaza basinca çıkır çıkır diye ses geliyor. Benim bu olay nerdeyse her viteste ve devirde oluyor.
Sizin araç manuel miydi DSG miydi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;560599
Sizin araç manuel miydi DSG miydi?

Araç DSG li

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorun herhalde tüm direk enjeksiyon sistemli motorlarda var, çözüm için yüksek oktanlı benzin öneriyorlar. Sorun oktanı nasıl arttıracağız (en ucuz yol ile).

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;560609
Araç DSG li
Sizin avans sesi olarak tarif ettiğiniz ses bu olmasın?
https://youtu.be/BcNe9SYs5eY
[YOUTUBE]BcNe9SYs5eY[/YOUTUBE]
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;560644

https://youtu.be/BcNe9SYs5eY

Bu abimiz dsg konusunda yetkili bir abiye benziyor?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;560642
Bu sorun herhalde tüm direk enjeksiyon sistemli motorlarda var, çözüm için yüksek oktanlı benzin öneriyorlar. Sorun oktanı nasıl arttıracağız (en ucuz yol ile).

oktan arttırıcı haplar yada katkılar var ama ne kadar etkili bilmiyorum denemek lazım, her zaman aldığım yerden alıp katkılı deniycem bakalım

Alıntı yapılan: Uğur Akar;560644

DSG nin klanç sesini biliyorum kesinlikle o değil normal pürüzsüz yolda yapıyor avans olduğu kesin ama benzin kaynaklı mı yoksa genelde düşük devirde kullandığım için kurum bağlama yaptıysa ondan mı kaynaklanıyor anlamadım. Biraz yüksek devir kullanıp silindirleri temizlemek gerekiyor galiba.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;560688
oktan arttırıcı haplar yada katkılar var ama ne kadar etkili bilmiyorum denemek lazım, her zaman aldığım yerden alıp katkılı deniycem bakalım

DSG nin klanç sesini biliyorum kesinlikle o değil normal pürüzsüz yolda yapıyor avans olduğu kesin ama benzin kaynaklı mı yoksa genelde düşük devirde kullandığım için kurum bağlama yaptıysa ondan mı kaynaklanıyor anlamadım. Biraz yüksek devir kullanıp silindirleri temizlemek gerekiyor galiba.
D2' de sonuna kadar zorluyor bizim 1.2TSI ama hiç avans vurma sesi duymadım. Gerçi supaplar hidrolik iticili ama yine de "supap sesi mi acaba" diye de aklıma geldi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;560703
D2' de sonuna kadar zorluyor bizim 1.2TSI ama hiç avans vurma sesi duymadım. Gerçi supaplar hidrolik iticili ama yine de "supap sesi mi acaba" diye de aklıma geldi.

Kesinlikle avans sübap sesi olsa sürekli her devirde gelir bu neredeyse 3000 ne kadar yapıyor ondan sonra kesiyor, bugün videosunu çekmeye çalıştım ama olmadı iyice sinir olmaya başladım, çok kısa mesafeli kullanıyorum günde 2-3 sefer 1,5 km lik git gel yapıyorum acaba ondan mı kaynaklanıyor aşırı kurum bağlamış'da olabilir.