škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

AVANS Sesi

mşah · 58 · 28743

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Konuyu tekrar hortlatmış olmayayım ancak, benim 1.2 TSİ DSG Rapid (15000 km de) özellikle yokuş yukarı ve 3 vitese geçtikten sonra metal bir şırıltıya benzer bir ses yapmaya başladı, bir süredir vardı ancak son zamanlarda arttı. Bazen düz yolda da özellikle 3 -4 arası bu sesi duyuyorum. Önce kavramadan şüphelendim. Bugün yetkili servise gittim test sürüşüne çıktık. Abi avans sesi gibi dedi. Yakıttan olabilir dedi. Yakıtı değiştir ses kesilmezse getir triger kısmına bakacağım, egantrik milinin orda bir parça var ona bakacağım vs dedi.  Bir seferinde 1 nolu pistonda hata vermişti ilk zamanlar. Aracı 0 almıştım, daha 15000 de çok can sıkıcı bir durum. Bende çok takarım böyle şeylere aracı dinlerim , çok pimpirikliyim , ancak duyduğum seslerle ilgili bir sıkıntı çıkıyor ilerde:( Yakıtı altunizade deki opetten alıyorum genelde. Yakıt ve istasyon olarak tavsiyeniz var mıdır? Bu tür durumla karşılaşan oldu mu acaba? Çözüm önerisi olan var mıdır?
İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14048]law23[/MENTION]

Benim motor soğuk iken yapmıyor ısınınca ses geliyor özellikle yazın daha çok hızlanırken hissediliyor. Yakıt olarak çoğu markayı kullandım sonuç aynı şu an PO kullanıyorum daha iyi bir netice aldım pek duymuyorum yada ben alıştım.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;631283

Benim motor soğuk iken yapmıyor ısınınca ses geliyor özellikle yazın daha çok hızlanırken hissediliyor. Yakıt olarak çoğu markayı kullandım sonuç aynı şu an PO kullanıyorum daha iyi bir netice aldım pek duymuyorum yada ben alıştım.

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim araçta da motor soğukken gelmiyor sanki. Yakıt değiştirmekle çözüm olacağına pek inanmasam da mecburen bi ümit deneyeceğiz. Yada radyonun sesini açıp öyle kullanacağız aracı:( Araç her ne kadar garantili de olsa orasını burasını kurcalamaları pek iyi değil.Soğudum resmen arabadan satmayı düşünüyorum:(

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İlk başta bende çok taktım, katkı olsun benzin olsun Carbon Claen olsun hepsini yaptım sonuç değişmedi ama bu olay yağ bakımından sonra başladı sanki, ilk bakımda Mobil ikinci bakımda Motul kullandım şimdi Petronas kullanıyorum belki zamanla düzelir eğer elektronik yada mekanik bir problem yoksa, başka forumlarda okumuştum bu avans problemini konumlandırıcı yada değişken sübap zamanlayıcısından kaynaklandığını söylüyorlar değişimden sonra çözülüyormuş ama sıfır motoru kurcalatmak istemediğim için hiç o tarafı düşünmedim, önceki aracımda ilk marşta sübap sesi geliyordu onu şimdi kullanmış olduğum yağ ile halletim. Bence araçtan soğumaya gerek yok hangi markayı yada aracı alsanız bir sıkıntısı oluyor o yüzden gittiği yere kadar devam.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=14048]law23[/MENTION] [MENTION=8414]mşah[/MENTION]

ultrasonik enjektör temizliğini denedinizmi?

aşağıdaki mesajın bulunduğu konuda, enjektör temizliğinin avans sesini/sarsıntılı çalışma vb. giderdiği belirtilmiş. konu, dizel araçla ilgili olsa da, enjektör kirliliğinin sonuçları aynıdır diye düşündüm.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/293999-jetta-enjekt%C3%B6r-bobini-ar%C4%B1zas%C4%B1/?do=findComment&comment=3244575

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;631298

İlk başta bende çok taktım, katkı olsun benzin olsun Carbon Claen olsun hepsini yaptım sonuç değişmedi ama bu olay yağ bakımından sonra başladı sanki, ilk bakımda Mobil ikinci bakımda Motul kullandım şimdi Petronas kullanıyorum belki zamanla düzelir eğer elektronik yada mekanik bir problem yoksa, başka forumlarda okumuştum bu avans problemini konumlandırıcı yada değişken sübap zamanlayıcısından kaynaklandığını söylüyorlar değişimden sonra çözülüyormuş ama sıfır motoru kurcalatmak istemediğim için hiç o tarafı düşünmedim, önceki aracımda ilk marşta sübap sesi geliyordu onu şimdi kullanmış olduğum yağ ile halletim. Bence araçtan soğumaya gerek yok hangi markayı yada aracı alsanız bir sıkıntısı oluyor o yüzden gittiği yere kadar devam.

Üstad cevabınız için teşekkür ederim.Acıkçası benim soruna daha teşhis konulmadı, ustanınki tahmin sadece.Ama doğru teşhis konulmaz ise aracın her yerini sökmelerini de istemiyorum açıkçası. Yakıtla düzeleceğinide zannetmiyorum.Sorun yaşamamak için 0 aldığım araçta problem yaşamak can sıkıyor biraz.VW grubu bu Skoda gibi alt gruplarda aynı kaliteyi kullanmıyor sanki.Nasılsa satıyorum diye mi bilmiyorum.1.0 modeli 95 bin olmuş , sanruflu Honda Civic ile aynı para, sonrası ...satalımda sonrasını serviste hallederiz.Adam 2 yıl garanti veriyor arabasına 2 yıl garanti nedir. Geçen okumuştum çinde satacağı arabaya neredeyse 10 yıl garanti verecekmiş.Daldan dala oldu ama kusura bakmayın,çok doluyum biraz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;631300
[MENTION=14048]law23[/MENTION] [MENTION=8414]mşah[/MENTION]

ultrasonik enjektör temizliğini denedinizmi?

aşağıdaki mesajın bulunduğu konuda, enjektör temizliğinin avans sesini/sarsıntılı çalışma vb. giderdiği belirtilmiş. konu, dizel araçla ilgili olsa da, enjektör kirliliğinin sonuçları aynıdır diye düşündüm.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/293999-jetta-enjekt%C3%B6r-bobini-ar%C4%B1zas%C4%B1/?do=findComment&comment=3244575

Hocam ilginize teşekkür ederim.
Yanlış biliyor olabilirim kusura bakmayın ama benzinli araçta enjektör yok diye biliyorum.Carbon clean yapabiliyorlar ama araç daha 15 binde.Katkı veya bu tür temizliği pek sevmiyorum.Km yüksek bir araç için belki yapılabilir.Bence arızalı bir parça var ama hangisi ,asıl sıkıntı onu bulmak.Sonuçta eğer su katılmadı ise benzinli araçta bu tür problemlerin olmaması gerekiyor.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/

Dizellere göre çalışma basınçları çok daha düşük olsa da, benzinli araçlarda da enjektör kullanılıyor.

"Carbon Clean", yanma odası (ve onun bağlı olduğu bazı kısımlardaki) kurum ve pasın temizlenmesi ile ilgili iken, ultrasonic enjektör temizliği, direkt olarak enjektörlere uygulanıyor.

Belirttiğiniz gibi, aracınızın km si oldukça az. Ancak, ülkemizde yakıt temizliğinde standartların ne kadar düşük olabildiği düşünülürse, enjektörlerde sıkıntı olma durumu, ihtimal dışı olmayabilir.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Enjektör ile ilgili sıkıntı olsa rölanti ve yüksek devirde düzensizlik yada tekleme olurdu diye düşünüyorum, 2,3 sefer enjektör temizleyici kullandım yinede bir etkisini göremedim ama yakıt fark ediyor mesela BP ve Shell den alınca ses daha fazla oluyor.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;631353
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Enjektör ile ilgili sıkıntı olsa rölanti ve yüksek devirde düzensizlik yada tekleme olurdu diye düşünüyorum, 2,3 sefer enjektör temizleyici kullandım yinede bir etkisini göremedim ama yakıt fark ediyor mesela BP ve Shell den alınca ses daha fazla oluyor.

Bende aynı kanaatteyim.Özellike 3. vitesten sonra biraz zorlayınca veya zorlanınca yapıyor.Bu da aklıma şanzuman veya güç aktarımı vs ile ilgili hareketli parça veya dişli , kayış vs akla getiriyor.Onun dışında düşük devirde homurtulu çalışma veya rölantide dizel gibi homurtulu hırıltılı çalışmasına alıştım. 1.2 motor zayıf kalıyor , sonra turbo vs. ile gücü arttırmaya çalışıyorlar.Otomatiği 90 Hp manueli 110 Hp anlamadım gitti. Öyle yakıtta az yakmıyor araba  

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sorun devam ediyor mu? Uzun süredir benzini PO dan alıyorum avans sesi gelmiyordu, Shell de kampanya var diye son yakıtı oradan aldım ve bu soğuk havada bile yine ses hafiften duyulmaya başladı hem motorun sesi değişti. Sanırım benim motora PO dan başka yakıt iyi gelmiyor.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;633700

Sorun devam ediyor mu? Uzun süredir benzini PO dan alıyorum avans sesi gelmiyordu, Shell de kampanya var diye son yakıtı oradan aldım ve bu soğuk havada bile yine ses hafiften duyulmaya başladı hem motorun sesi değişti. Sanırım benim motora PO dan başka yakıt iyi gelmiyor.

Maalesef devam ediyor, yakıt sesi biraz değiştirsede sorunun yakıttan kaynaklanmadığını düşünüyorum.Bilmediğiniz veya çok kötü bir yerden almadınız sürece benzinden dolayı sıkıntı çıkarmaması lazım.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konu hortlatmiş olacağım ancak burada bahsedilenlerin çoğu vanus dişlisi denilen parçadan kaynaklanan ses.. kam mili eksantrik mili gibi telaffuz da ediyor ustalar..
Araştırırsanız vw golf lerde 1.2 motorda bu hata yüzünden çoğu araç servise çağrılıp parça değişimi yapılmış.. 15E7 servis aksiyonu diye geçiyor..