škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

AVANS Sesi

mşah · 58 · 28739

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu avans olayını bir türlü çözemedim. Servise gittim cihaza bağlandı sorun yok, benzini değiştirdim olmadı, oktan arttırıcı attım o da olmadı, motor yağını değiştirdim 5-40 koydum o da olmadı, en son karbon clean yaptırmayı düşünüyorum çok kısa mesafe kullandığım için karbon birikimi olmuş olabilir diye tahmin ediyorum başka bir şey aklıma gelmiyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toluen katmayi deneyebilirsiniz depoya. Oyle sorun cozuluyorsa sorununuz kotu yakit demektir. Yakit aldiginiz yeri degistirirsiniz

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;568511
Toluen katmayi deneyebilirsiniz depoya. Oyle sorun cozuluyorsa sorununuz kotu yakit demektir. Yakit aldiginiz yeri degistirirsiniz

Hep tavsiye ettikleri yerlerden aldım benzini, BP denedim,Total, şimdi Shell sonuç aynı, yalnız koymuş olduğum WÜRTH'ün oktan arttırıcısı hemen etki eder mi yoksa biraz zaman geçmesi gerekiyor mu. Bahsetmiş olduğunuz Toluen'i nereden bulurum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;568514
Hep tavsiye ettikleri yerlerden aldım benzini, BP denedim,Total, şimdi Shell sonuç aynı, yalnız koymuş olduğum WÜRTH'ün oktan arttırıcısı hemen etki eder mi yoksa biraz zaman geçmesi gerekiyor mu. Bahsetmiş olduğunuz Toluen'i nereden bulurum.

Hemen etki etmesi lazim ama kaca kac oraninda koydunhz ne kadar oktan oldu gibi soru isaretleri var.

Boosterperformance da var. alip bir depoya deneyebilirsiniz. Yakittan olup olmadigina dair icjnizi rahatlatir hic degilse ;)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;568519
Hemen etki etmesi lazim ama kaca kac oraninda koydunhz ne kadar oktan oldu gibi soru isaretleri var.

Boosterperformance da var. alip bir depoya deneyebilirsiniz. Yakittan olup olmadigina dair icjnizi rahatlatir hic degilse ;)

Aşağı yukarı 40-45 lt ye koydum normalde 50-60 lt ye yeterli geliyormuş ve 5-7 sayı arası oktanda artış sağlıyormuş. Dediğiniz doğru benzinden olduğunu bilsem kafam biraz daha rahat olacak gerekirse sırf oktan katkısı doldururum netice almak için, motorda sıkıntı yaratır diye korkuyorum bu gidişle yataklara zarar verecek.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya da sesi iyi bir ustaya dinletin derim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avans sesi hala devam ettiği için bugün yine servise gittim teste çıktık usta'da avansın vurduğuna kanaat getirdi ama çözüm bulamadı, herhangi bir elektronik hata yok, sensör ikazı yok, yazılım araştırdık o da yok,diğer illerdeki servisleri aradık onlarda yardımcı olamadı, eksantrik konumlandırıcısından olabilir dediler ama onuda kontrol etmek bayağı zahmetli ve masraflı, VW servisine sorduk onlarda da bazen geliyormuş ama herhangi bir çözümü yokmuş. Sonuç olarak önce Carbon Clean yaptırıp eğer yine devam ederse bujileri değiştirip DSG ye yöneleceğiz belki onunla ilişkisi olabilir, şimdi niye yapmıyorum derseniz fazla kurcalatmak istemiyorum temizlikle çözülmez ise son çare.
Carbon temizliğinide BOSCH Car serviste yaptırmayı düşünüyorum yetkili servisler yapmıyormuş 140 tl civarı bir fiyatı var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun carbon clean yaptırdım 125 tl, sonuç değişmedi avans hala vuruyor, sorun şanzımanda olabilir diye düşünüyorum.temizlik sırasında eksozdan bayağı siyah duman attı demekki motor yeni de olsa kurum bağlamış

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avansın kaynağı belli oldu sayılır, ses aslında şanzımandan geliyormuş bende o şekilde en son olarak kanaat getirmiştim. WV servisinde bu sesi biliyorlarmış ve sesin kaynağı dişliler imiş ve normal bir durum muş genelde hepsinde oluyormuş.

Çevrimdışı Barut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de de yeti dizel var 2014 ilk km lerde ses vardı defalarca servise gittim çözüm olmadı yüce otoyu aradım benim için wosvagen Den usta yönlendirdiler aracı bilgisayara bağlayıp sorunu çözdü ben taxi çitim 100.000 km yaptım hala problem yok yani usta usta olursa çözüm var banada petrol ü değiştir demişlerdi ama o çözüm deyil bütün petrol leri denedim

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;584190
Avansın kaynağı belli oldu sayılır, ses aslında şanzımandan geliyormuş bende o şekilde en son olarak kanaat getirmiştim. WV servisinde bu sesi biliyorlarmış ve sesin kaynağı dişliler imiş ve normal bir durum muş genelde hepsinde oluyormuş.

Alıntı yapılan: Uğur Akar;560644
Sizin avans sesi olarak tarif ettiğiniz ses bu olmasın?
https://youtu.be/BcNe9SYs5eY
[YOUTUBE]BcNe9SYs5eY[/YOUTUBE]
Şanzımandan geliyor dedikleri ses daha önce bahsettiğim ses miymiş yani?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13637]Barut[/MENTION] kardeşim daha önce bende servise gittim çözüm bulamadılar yeni yazılım yüklendi sonuç değişmedi Skoda servisleri bu konularda biraz zayıf, işten anlayan  usta bulmak evet çok zor. Şimdilik bu şekilde kullanmaya devam edeceğim, WV deki ustanın dediğine göre yeni üretilecek şanzımanlarda bu problemi halledilecek yani yeniden tasarlanacakmış

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;584268
Şanzımandan geliyor dedikleri ses daha önce bahsettiğim ses miymiş yani?

Yok o değil şanzımanın içinden dişlilerden geliyormuş

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;584273
Yok o değil şanzımanın içinden dişlilerden geliyormuş

Bana kalırsa şanzımanın içinden dişlilerden böylesi bir ses geliyorsa, o arabanın yerinden kıpırdayamaması lazım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;584346
Bana kalırsa şanzımanın içinden dişlilerden böylesi bir ses geliyorsa, o arabanın yerinden kıpırdayamaması lazım.

Tam net olarak olayın nasıl olduğunu bende bilmiyorum ama anladığım kadarı ile diğer vites hazırda beklerken sekromençler ses yapıyormuş, bunu önlemek için şanzıman modifiye edilecek ve yeni yazılım gelecekmiş.