škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero 6.5" ve MirrorLink sorunsalı

ordic · 164 · 82705

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;642420
Merhaba, Benim de aracım 2016 model. Ama Doğuş otoda bana kesin bir dille olmuyor dediler. Sağ üstteki düğme TP tuşlu ise Boleronun içindeki donanım desteklemiyormuş.

Yani desteklese bile çok para. Ben yaptırmam şahsen.

Ona vereceğim parayla GPS/Navigasyon özellikli Android interface + geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum.

Yaptığım araştırmalara göre 2 farklı çıkış tarihi var 2016 model araçların. Benim aracım 07.09.2016 çıkışlı. Benim teyptede tp tuşu var ayrıca kısa bir süre kullandığım 2017 model fabia araçta da tp tuşu vardı ancak mirrorlink aktifti. Şase sorgulaması yapılıyor ona göre bilgi veriliyor. Parça sorumlusu arkadaş teyp sistem ayarlarına girdi birşeyler yaptı ve desteklediğini söyledi. Fiyat yüksek ancak orjinallikten yanayım. Android teypler stabil değil. 1000 lira bandında mirrorlink destekli teypler var ama ona para vereceğime orjinali kullanmak daha mantıklı geliyor açıkçası.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642421
Yaptığım araştırmalara göre 2 farklı çıkış tarihi var 2016 model araçların. Benim aracım 07.09.2016 çıkışlı. Benim teyptede tp tuşu var ayrıca kısa bir süre kullandığım 2017 model fabia araçta da tp tuşu vardı ancak mirrorlink aktifti. Şase sorgulaması yapılıyor ona göre bilgi veriliyor. Parça sorumlusu arkadaş teyp sistem ayarlarına girdi birşeyler yaptı ve desteklediğini söyledi. Fiyat yüksek ancak orjinallikten yanayım. Android teypler stabil değil. 1000 lira bandında mirrorlink destekli teypler var ama ona para vereceğime orjinali kullanmak daha mantıklı geliyor açıkçası.

Bende orjinallikten yanayım. Ancak yalnız bu özellik için o paraya değmez bence.  Üstelik çok kullanışlı bir özellik değil yani. Hareket halinde video oynatma, kesintisiz navigasyon, geri görüş kamerası v.ds gibi özellikler yok.
Android interface daha kullanışlı diyorum ben . Stabil değil demişsiniz ancak onların da kalitelisi var . Fiyatına göre...

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;642422
Bende orjinallikten yanayım. Ancak yalnız bu özellik için o paraya değmez bence.  Üstelik çok kullanışlı bir özellik değil yani. Hareket halinde video oynatma, kesintisiz navigasyon, geri görüş kamerası v.ds gibi özellikler yok.

Android interface daha kullanışlı diyorum ben . Stabil değil demişsiniz ancak onların da kalitelisi var . Fiyatına göre...

İphonelarda jailbreak işlemi yapılarak yüklenilen bir eklentiyle YouTube dahil bütün uygulamalar yansıtılabiliyor ekrana. 1500-2000 lira verip bir android cihaz alırsanız kaliteli olabilir tabiki ancak ucuz aletler çok sıkıntılı. Kullandım biliyorum. Tabi bu tercih meselesidir. Bence bu fiyatın maksimum 500 lira olması gerekiyor ancak parça bölümü sorumlusu arkadaş gösterdi ki bu fiyat teyp sağlayıcısına gidiyor maalesef. Kur yüzünden buralara geldi fiyatlar. Bende fiyat yüzünden bekleme kararı aldım. Yoksa uygun olsa herkes düşünmeden yaptırırdı eminim..

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642430
İphonelarda jailbreak işlemi yapılarak yüklenilen bir eklentiyle YouTube dahil bütün uygulamalar yansıtılabiliyor ekrana. 1500-2000 lira verip bir android cihaz alırsanız kaliteli olabilir tabiki ancak ucuz aletler çok sıkıntılı. Kullandım biliyorum. Tabi bu tercih meselesidir. Bence bu fiyatın maksimum 500 lira olması gerekiyor ancak parça bölümü sorumlusu arkadaş gösterdi ki bu fiyat teyp sağlayıcısına gidiyor maalesef. Kur yüzünden buralara geldi fiyatlar. Bende fiyat yüzünden bekleme kararı aldım. Yoksa uygun olsa herkes düşünmeden yaptırırdı eminim..

Evet haklısınız. Uygun fiyatı olsa 300-400 TL gibi ben dahil herkes açtırırdı MirrorLinki.  Hatta yeni araçlardaki gibi açık olması, ücretsiz olması gerekiyordu.
Arabayı bayiden alırken hiç bahsetmediler bundan. Kullanım kılavuzunda bilgi var ama. Neyse olan olmuş artık. Bir dahakine bakıcaz artık. İnsanoğlu böyle tecrübe kazanıyor. :):gaz:

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce konusu geçti rapid İngiltere de bile mirrorlink para ile açılıyor. Bir de daha önce 400 küsür lirayken ben yazmıştım kampanya var yaptırın diye. Gözünüzden kaçmış demek ki..

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: weneorn;642466
Daha önce konusu geçti rapid İngiltere de bile mirrorlink para ile açılıyor. Bir de daha önce 400 küsür lirayken ben yazmıştım kampanya var yaptırın diye. Gözünüzden kaçmış demek ki..

Ben aracı 2 ay önce aldım maalesef o zamandan beri bir kampanya görmedim 400 küsür olsa hemen açtırırım 1000 lira olunca insan tereddüt ediyor.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642421

Cihazın ayarlarından seri numarasına bakarak yazabilir misiniz?
Varsa böyle bir durum üzerine düşmek istiyorum. Rafa kaldırmıştım olmuyor diye.

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;642498
Cihazın ayarlarından seri numarasına bakarak yazabilir misiniz?

Varsa böyle bir durum üzerine düşmek istiyorum. Rafa kaldırmıştım olmuyor diye.

Seri numarasına bakarım ancak donanım h30 olması lazım sizin araçtakinde donanımda kaç yazıyor?

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642541
Seri numarasına bakarım ancak donanım h30 olması lazım sizin araçtakinde donanımda kaç yazıyor?

Evet benimde h30 yazıyor. Yani olma ihtimali var mı? Size olur diyen servise detay sorarmısınız. Ne gibi işlem gerekli

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;642575
Evet benimde h30 yazıyor. Yani olma ihtimali var mı? Size olur diyen servise detay sorarmısınız. Ne gibi işlem gerekli

Bana sadece kod gerekli dediler 960 lira versem hemen yapılacağını söylediler.

Çevrimdışı strtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642578

Ben de geçen hafta 2. el 2016 ekim üretimi sedan style paketini aldım. Android li bir multimedya oynatıcı almayı düşünüyordum. Benim teypte Donanım H30, Yazılım 0359, cihaz parça no ...819B yazıyor. Mirrorlink açılabiliyorsa açtırmak için yine bir servis indirim kampanyasını bekleyeyim

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642578

Hangi bayi bu il ve bayi /servis ismi nedir?
Ben sorguladım tekrar adamlar menüde yoksa olmaz deyip çıkıyor

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gumuskurt22;642496
Ben aracı 2 ay önce aldım maalesef o zamandan beri bir kampanya görmedim 400 küsür olsa hemen açtırırım 1000 lira olunca insan tereddüt ediyor.

Merhaba, aracım temmuz 2016 üretimi imis. Cihaz üzerinde de TP butonu var. Bu butona basinca TP yazıyor ekranda o kadar. Bu durumda bu smartlink (video izleme, navigasyonu telefondan bağlama vb.) Yüklenebilir mi benim cihazıma? Sakarya otokur bugün aradım 700 TL dediler. Ama aracınıza olur mu bunu araç üzerinden kontrol etmemiz lazım dediler. Bilginiz var mı bu konuda? Başka türlü nasıl kontrol edebilirim olur mj diye?

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gittiğinde aldığın yanıtı bizimle paylaşırmısın

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;646486
Servise gittiğinde aldığın yanıtı bizimle paylaşırmısın

Servise ön kontrol için çağarıldım. Kendileri menü ekranında smartlink butonu yok ise olmaz dedi. Ben de yazılımı sizin yüklemeniz gerekmiyor mu diye sordum. Sonrasında tekrar skodaya mail attım. Konu sürüncemede yani.