škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracın altında sarkan bu kablo ne olabilir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Hafta içi servise gidip göstereceğim. Normal bir durumsa bile görüntü olarak hoş değil ve bir yere takılma ihtimali var dediğiniz gibi ayrıca kediler böyle sarkık şeylerle oynamayı ona sarılıp ters yatmayı çok seviyor bu şekilde de sorun oluşturma ihtimali var :) Servisten dönüşün servis sorumlusunun açıklamasını konuya ekleyeceğim.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı durum benim rapid de ve diğer rapidlerde mevcut. Rapid için normal yani.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;610566
Benim fabiamda da vardı aynı sarkıklık.Ama bu kadar sarkık mıydı hatırlayamadım :)

Aşağı inip bir daha bakayım dedim aynı kablodan diğer taraftada var oda aynı hizada acaba standartımı böyle bu kabloların. :)

Alıntı yapılan: ordic;610608
aynı durum benim rapid de ve diğer rapidlerde mevcut. Rapid için normal yani.

Peki fren kabloları mı bunlar bilginiz var mı? Yukarıda arkadaşlar el freni kablosu dediler. Rapidlere özgü bir olay mı onu anlamaya çalışıyorum :)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2017, 18:02:59 Gönderen: Fabia II »

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kabloların içinde çelik sargılı tel halat geçer onun üzeri kalın spiral sarımlı koruyucu tüp dür oda çelikdir onunda üzeri plastik kaplama olup su toz girmesini engelleyerek sıkışma ve paslanmayı önler arada bu tüp içine tinerle yemizlik yapmak ve sonrada yaglamak gerekir mekanik bakım adına. Kim yapıyo ben dahil kimse yapmaz sertleşirse servis de bi temizlik yapılır geçilir.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 00:41:23 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu kablo fabrika çıkışlı böyle. Zaten kabloyu tutan teli de görüyorsunuzdur. Sürtme ihtimali var, ancak gördüğüm kadarıyla kablonun oynayacak yeri de pek yok. Yine de servisten gelecek yanıtı merak ediyorum.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuyu bende merak ediyorum. aracı aldığımda bu ne diye benimde dikkatimi çekti. Az önce birisi arabanın altından kablo sarkıyor dedi :)

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar servise gittim. Sordum. Dediğiniz gibi el freni kablosuymuş. El frenini çekince gerginleşip düzleşiyor daha sonra tekrardan bu hale geliyormuş. Skoda rapidlerın hepsinde bu sekildeymiş. O kablonun yer değiştirilmesi el freni için risk teşkil ediyormuş. O yüzden kesinlikle yukarı kaldırmamamızı önerdiler. (eğer kaldırılırsa el freninin tutmayacağını söylediler) :) hepinize teşekkürler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14355]Fabia II[/MENTION]

Boşuna mı yazdık yukarıya sen bize güvenmiyor musun :D, kafanızda soru işareti kalmadığına sevindim.
El freni tutmaz gibi bir durum olmaz fakat ekstra kıvrım olacağı için  dış korumanın içindeki tel tek noktadan temas etmek durumunda kalır ve sürtünmeden dolayı zamanla tel kopa bilir.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
niye böyle bir tasarım yapılmış ilginç, gerçekten sürtme ihtimali çok yüksek, hatta takılıp kopma. ve arabanın altından kablo sarkıyor diyenlere alışmak lazım :D

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracı bayiden alırken fark etmistim. Servis aynı şeyleri söyledi bana.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı celebi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyu uzun yıllar sonra diriltmiş oldum. Öncelikle herkese merhaba. Yakın zamanda ikinci el 2016 model Rapid SB araç aldım. Bir süredir herkes bu kablo için uyarıyordu beni. Ben de servise götürdüm ve servis normal olduğunu iletmişti. Bugün bir kez daha uyarılınca bu başlığı buldum. Bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim. Anlaşılan bu araçlar için normali bu.

Sağlıklı günler dilerim.