škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Donanım Listesi yayınlandı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: yako;430450
arkadaşlar bügün yeni kasa 1.6 tdi düz vites octaviayamı aldım. aracın yol tutusunda ban göre sıkıntı mevcut virajlar süratli giremedim. araç savurdu. birde araç çok hafif 1330 kg bagaj kısmı büyük olduğundan dolayı bence savuruyor. eski kasa mondeolardaki gibi bir sorun olabilir. Araba 1.6 çok atak bir araç. fakat gaza bastığımda ve dirksiyondayken sanki cilio sürer gibi hissettim. Octavia alıpta kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

diğer mesajınızda da yazdım ama burdan da belirteyim, lastik havalarınızı kontrol edin, fazla basılmış olabilir. bir önceki aracımız Astra'da da yol tutuştan memnun değildim, nesi var bu arabanın diyordum, bayiden çıkınca hiç kontrol etmek aklımıza gelmemişti hele bir bakayım lastik havalarına dedim, 49 çıkmıştı!!! 32'ye düşürünce araç kendini buldu. sizde bir kontrol ettirin

Çevrimdışı yako

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alırken bayi kendi ayarladı. sakın 32 den aşağı düşürme dedi. lastik hava basıncından olduğunu düşünmüyorum ama lastiğin yumşak olmasından kaynaklana bilr mi? bu arada benimde eski aracım 2012 astraydı onu yol tutuşu mükemmledi.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: yako;430455
alırken bayi kendi ayarladı. sakın 32 den aşağı düşürme dedi. lastik hava basıncından olduğunu düşünmüyorum ama lastiğin yumşak olmasından kaynaklana bilr mi? bu arada benimde eski aracım 2012 astraydı onu yol tutuşu mükemmledi.

Astra'dan sonra C segmentinde çoğu aracın yol tutuşu sizi memnun etmeye yetmeyecektir :)

Çevrimdışı yako

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;430456
Astra'dan sonra C segmentinde çoğu aracın yol tutuşu sizi memnun etmeye yetmeyecektir :)

işte bu kötü haber benim için:(

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda üst limitlerde araç kullanıyorsanız esp şart.Esp olduğu halde sorun varsa o zaman octavia sizin arabanız değil.

*Sonradan farkettim düzeltiyorum Yeni Octavialar da esp standartmış zaten.Aracın 100 kg kadar hafifletilmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba?
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2013, 08:27:25 Gönderen: octaviaman »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
arkadaşlar bügün yeni kasa 1.6 tdi düz vites octaviayamı aldım. aracın yol tutusunda ban göre sıkıntı mevcut virajlar süratli giremedim. araç savurdu. birde araç çok hafif 1330 kg bagaj kısmı büyük olduğundan dolayı bence savuruyor. eski kasa mondeolardaki gibi bir sorun olabilir. Araba 1.6 çok atak bir araç. fakat gaza bastığımda ve dirksiyondayken sanki cilio sürer gibi hissettim. Octavia alıpta kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Benim aracım 2011 1.6 MPI A5.Ağırlık 1235 kg.Yol tutuşu vede vırajlara girişte ki oturaklı duruşu bana son derece güven veriyor.Aracı ilk aldığımda otobanda test ederken,hız 200 km ye çıktığında bile direksiyonu bırak kendi gitsin misali ok gibi gidiyordu..

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;430473
Benim aracım 2011 1.6 MPI A5.Ağırlık 1235 kg.Yol tutuşu vede vırajlara girişte ki oturaklı duruşu bana son derece güven veriyor.Aracı ilk aldığımda otobanda test ederken,hız 200 km ye çıktığında bile direksiyonu bırak kendi gitsin misali ok gibi gidiyordu..

Ben esp siz arabayla bile henüz savrulmadım çok şükür.Nasıl bir sürüştür anlamadım.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar opsiyon listesinde otomatik park sistemi ve ön ve arka park yardımı gibi iki ayrı opsiyon var. Otomatiği anladım da bu ön ve arka park yardımı optik park sistemi (ops) denilen şey mi? Eğer öyleyse şimdi almasam da ileride columbus taktırırsam ops yi ekletebilir miyim columbusa sonradan?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;431371
Arkadaşlar opsiyon listesinde otomatik park sistemi ve ön ve arka park yardımı gibi iki ayrı opsiyon var. Otomatiği anladım da bu ön ve arka park yardımı optik park sistemi (ops) denilen şey mi? Eğer öyleyse şimdi almasam da ileride columbus taktırırsam ops yi ekletebilir miyim columbusa sonradan?

kendi kendine park etme ve parktan çıkma özelliği

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Lastik havalarını kontrol ettirin. benim bayi cikisi 40 di havalar. yolda durmakda zorlanıyordum . 32 yaptım sorun kalmadı

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İzmit Özdağ Skoda,opsiyon eklenmiş araç siparişi alamıyor henüz,ne yazık ki Haziran ortalarında gelin diyorlar!

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
01.06.2013'den itibaren araç fiyatları 1500 tl kadar artmış.