škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Donanım Listesi yayınlandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;429786
Test sürüşü izlenimleri:

Yeni Octavia’yı Arabam.com adına Ortaköy’den Kilyos’a kadar kullandım. 1.6 TDI DSG seçeneği ile kullandığım Yeni Octavia yumuşak sürüş karakteri, hisli direksiyonu, akıcı kullanımı, sınıfının nerede ise standardı olan DSG’si, geniş bagajı, iphone bağlantısı, standart start-stop özelliği ve ferahlık hissi veren iç mekan detayları ile beğenimi kazandı. Dışarıda ise sade düz tasarım, temiz hatlar ile Yeni Octavia iddialı olmasa da güzel bir profile sahip olmuş. Olumsuz noktalara bakacak olursak DSG için direksiyonda olmayan (özel olarak sipariş edilmesi gerekiyormuş) vites kulakçıkları, otomatik cam düğmelerinin iç mekan kalitesi yanında basit kalmasından söz edebilirim.

Aracı görenlerin çoğunluğu koltuk kumaşlarının kaitesizliğinden ve hatta koltukların oturaklı olmamasından yakınmış. Sizin fikriniz nedir o konuda?

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
koltukları bende pek beğenmedim ve büyük ihtimal aracım gelir gelmez deri alcantra döşeme yaptırıcam :)

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Laden;429852
koltukları bende pek beğenmedim ve büyük ihtimal aracım gelir gelmez deri alcantra döşeme yaptırıcam :)

Alcantra deri opsiyonel olarak yok muydu? Nerede yaptırmayı düşünüyorsunuz? Belki ben de yaptırırım :)

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;429860
Art Car

Art car ı ben de duymuştum. Çok kaliteli işler yapıyor. Arkadaşlar gerçi daha opsiyon fiyatları belli olmadı ama önceki kasada alcantra deri 5000 TL gibi korkunç bir rakamdı yanlış hatırlamıyorsam. Sizce bu kadar para vermek mantıklı mı? Yoksa art car da çok daha uygun fiyatlara mı yaptırmak mantıklı? Sıfır araca yazık olur mu, onu bilemedim.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bayii yeni octiden 11 adet satmış,müthiş talep var diyor.Siparişlere 15 gün termin veriyorlarmış.Test aracı beyaz.İsteyen arkadaşlarım,çobançeşme yükselen skoda bayisine test sürüşü için gelebilirler..

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fazla inanamadim ama bir satis temsilcisi ile konustum 120 den sonra ruzgar sesi aldigini soyledi... denemedim bilmiyorum ve pekte ihtimal vermiyorum...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 octinin aynası,görüş açısı bakımından A6 Octiden daha güzel.Yeni aynanın cam alanı küçültülmüş..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürtünme katsayısını azaltmak için yapılmış bir çalışmadır o.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;430123

katılıyorum, aynı zamanda rüzgar sesine olumlu katkısı olmuştu diye düşünüyorum..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dış görünüş gercekten guzel ama koltuk dosemesi gercekten kotu insan elegansa bari farkli bisey koyardi o beni soguttu biraz birde gogusteki kaplamalarda biraz basit geldi amA dsg gayet basarili olmuss guzel bir arac hizlanmasida cok rahat olmuss hayirli olsun..

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;430114
A5 octinin aynası,görüş açısı bakımından A6 Octiden daha güzel.Yeni aynanın cam alanı küçültülmüş..

Alıntı yapılan: ailotana;430123

Alıntı yapılan: Akif Hoca;430141
katılıyorum, aynı zamanda rüzgar sesine olumlu katkısı olmuştu diye düşünüyorum..

VW nin yeni imajına uyum sağlamak için olmasın o küçük istiridye aynalar.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;430209
VW nin yeni imajına uyum sağlamak için olmasın o küçük istiridye aynalar.

Bence tasarımla alakalı olsa gerek,A5 te kör nokta çok az,yeni octi öyle değil.
Ayrıca yeni octide radyo anteni gizlenmiş,A5 te her otomatik yıkamada anteni çıkarmak gerekiyor..

Çevrimdışı yako

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bügün yeni kasa 1.6 tdi düz vites octaviayamı aldım. aracın yol tutusunda ban göre sıkıntı mevcut virajlar süratli giremedim. araç savurdu. birde araç çok hafif 1330 kg bagaj kısmı büyük olduğundan dolayı bence savuruyor. eski kasa mondeolardaki gibi bir sorun olabilir. Araba 1.6 çok atak bir araç. fakat gaza bastığımda ve dirksiyondayken sanki cilio sürer gibi hissettim. Octavia alıpta kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.