škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;581191
Aldım sedan 1.4 tdi dsg sini cuma teslim alacağım umarım hayal ettiğim gibi olurda 5 yıl kullanırım aracı. Kullandıkça sorularım olabilir umarım sıkılmazsınız. Bu arada ilk aracım olacak :gaz:
Hayırlı olsun şimdiden.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Kazasız belasız binersin inşallah

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar başına gelen var mı? Merak ediyorum. Belki de sıcaktadır. Aracı stop ederken yokuş destek asistanı hatası veriyor. Kontak kapanınca hata kalmıyor. Servisten randevu aldım. Başına gelen var ise bilgi paylaşırsa sevinirim. Ayrıca geri manevrada ön sol tekerden tıkırtı geliyor bu gibi durum yaşayan var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;581269
Arkadaşlar başına gelen var mı? Merak ediyorum. Belki de sıcaktadır. Aracı stop ederken yokuş destek asistanı hatası veriyor. Kontak kapanınca hata kalmıyor. Servisten randevu aldım. Başına gelen var ise bilgi paylaşırsa sevinirim. Ayrıca geri manevrada ön sol tekerden tıkırtı geliyor bu gibi durum yaşayan var mı?

Bu hatayı ilk günden beri alıyorum.Sıcaklarla alakası yok. Olay sanırım motor start stop ile kapandığında. Biz de emniyet kemerini çıkartıp, el frenini çekip (el freni ile alakası olmaya da bilir) daha sonra aracı stop ettiğimizde iptal olan start stop sistemiyle alakalı bu tarz bir uyarı veriyor. Yada el freni ile alakalı başka bir şeyde olabilir fakat kesinlikle korkulacak bir uyarı değil daha doğrusu bir arıza durumu söz konusu değil.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;581193
Hayırlı olsun şimdiden.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;581194
Hayırlı olsun. Kazasız belasız binersin inşallah

Çok teşekkürler sağolun. Bakalım çok heyecanlıyız

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;581280
Bu hatayı ilk günden beri alıyorum.Sıcaklarla alakası yok. Olay sanırım motor start stop ile kapandığında. Biz de emniyet kemerini çıkartıp, el frenini çekip (el freni ile alakası olmaya da bilir) daha sonra aracı stop ettiğimizde iptal olan start stop sistemiyle alakalı bu tarz bir uyarı veriyor. Yada el freni ile alakalı başka bir şeyde olabilir fakat kesinlikle korkulacak bir uyarı değil daha doğrusu bir arıza durumu söz konusu değil.

Teşekkür ederim. Fakat ben bu uyarıyı ilk defa bi kaç gün önce aldım. Bugün tekrar yaptı. 12500 km de ilk olunca servisten randevu aldım. Ön sol tekerden gelen ses kafama takıldı. Amortisör diye tahmin ediyorum. İnşallah bi problem yoktur.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cuma rapid 1.4 tdi dsg teslim alıcam kısmetse üzerinde 16" dion jantlar var bu kalsınmı yoksa en uygunu 17" mi .
Ve ben değişim istesem ücretmi vermeliyim ekstradan ?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;581313
Arkadaşlar cuma rapid 1.4 tdi dsg teslim alıcam kısmetse üzerinde 16" dion jantlar var bu kalsınmı yoksa en uygunu 17" mi .

Bence 16 kalması daha iyi. Jant büyüdükçe lastik bulmak zorlaşıyor. Yakıt artıyor. Orijinal her zaman iyidir bence.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;581313
Dione jantlar iyidir hayırlı olsun tekrardan

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracı cuma günü akşam teslim aldım öyle çok deneme fırsatım olmadı ramazan bir yere gidilmiyor çalışıyoruz vs. Ama ilk izlenimlerim çok iyi güven veriyor yol tutuşu iyi görünüyor. Daha 110km de :) Yarın bayram tatili sebebiyle uzun yola gideceğim biraz basmayı düşünüyorum. Yakıtı nereden almalıyım bir arkadaş en uzun PO' nun gidiyor dedi. Dikkat etmem gereken bir şeyler varmıdır ilk aracım ve ilk DSG deneyimim. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;582358
Merhaba arkadaşlar aracı cuma günü akşam teslim aldım öyle çok deneme fırsatım olmadı ramazan bir yere gidilmiyor çalışıyoruz vs. Ama ilk izlenimlerim çok iyi güven veriyor yol tutuşu iyi görünüyor. Daha 110km de :) Yarın bayram tatili sebebiyle uzun yola gideceğim biraz basmayı düşünüyorum. Yakıtı nereden almalıyım bir arkadaş en uzun PO' nun gidiyor dedi. Dikkat etmem gereken bir şeyler varmıdır ilk aracım ve ilk DSG deneyimim. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar.

Dün Antep'ten Afyon'a geldim.  Sürekli shell nitro alırım. Doldurdum pompa atana kadar. Full klima açık. 130-140 sürekli 800 km'de bi çeyrek depo kaldı. Araba ağzına kadar dolu. Tayinciyim.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;582368
Dün Antep'ten Afyon'a geldim. Sürekli shell nitro alırım. Doldurdum pompa atana kadar. Full klima açık. 130-140 sürekli 800 km'de bi çeyrek depo kaldı. Araba ağzına kadar dolu. Tayinciyim.

Bende Shell severim aslında neden bilmem :p yarın deneyeceğiz bakalım ne olacak. Çok yükümüz yok bizim tekstil sadece. iki kişiyiz zaten.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;582618
Merhabalar ilk uzun yol deneyimimi paylaşmak istiyorum aracım sıfır 1.4 tdi dsg.
Aracın yol tutul harika güven verici yormuyor aralıksız 4.5 saat kullandım.
Yakıt konusuna gelirsek bi 30 km kadar savaştepe yolu spor modunda kullandım ve yolun uzun kısmı hep süratliydim. Bu arada son hız 195 gördüm daha gitmedi

Çevrimdışı tamerakta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce Rapid sedan 1.2 TSI manuel aldım. Arabanın arka koltuk ve bagaj kısmından, özellikle bozuk yollarda ve çukurlarda, inanılmaz bi uğultu geliyor. Bas gibi. Arabaya binen herkesi etkilemiyor ben ve benim gibi olanlarda inanılmaz bir huzursuzluk veriyor kulaklarda. Böyle bir problemle karşılaşan oldu mu?