škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Scala premium

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sfurkangul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son durumu söyleyeyim başka aynı problemi yaşayan arkadaş olursa bilgisi olsun; Skoda’da arandım ve durumdan haberdar olduklarını, bunu yaşayan fazla araba olduğunu, ana üreticinin üzerine çalıştığını söylediler. Muhtemelen belli seri arabalar için yazılım veya donanım güncellemesi gelecekmiş.

Çevrimdışı bsahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şikayet var sitesinin yanıtlar bölümünde biraz muhabbeti geçmiş;

https://www.sikayetvar.com/skoda/skoda-birlesen-koruma-hatasi-duzelmiyor-parca-degisimine-onay-verilmiyor

Birisi 3 hafta önce şu yorumu paylaşmış, öncesinde ana sorun mesajını da vererek kopyalıyorum;
Alıntı
2020 Eylül ayında Bursa Neskar bayisinden sıfır Skoda Scala araç aldım 15 bin bakımı için yetkili servise aracı götürdüğümde aracın multimedia ekranında hata olduğunu, multimedia ekranında bileşen koruma hatası verdiğini kendilerine ilettim. Aracı bu arıza nedeniyle 4 kez servise götürdüm. Birçok kez yazılım atıldı. Servis sorunu çözemeyince bunun yazılımsal bir hata olduğunu üreticinin hata üzerinde çalıştığı bilgisini bana verdiler. Parça değişimi talep ettiğimde Üretici firma parça değişimine onay vermedi. Sıfır aldığım aracın bu şekilde hata vermesi ve tarafıma bu konuda destek verilmemesi Skoda markasına olan güvenimin zedelenmesine neden olmuştur. Firmadan kaynaklanan bu hata nedeniyle aracımın birçok özelliğini de kullanamamaktayım. (park sensörü, CarPlay, klima gibi) Yetkililerin bir an önce tarafımla irtibata geçmesini talep ediyorum aksi halde yasal yollara başvurmak zorunda kalacağım. Servis ücreti olarak birçok markadan pahalı bir servis veren Skoda markası kendi hatasından kaynaklı sorunu çözmekte başarısız kalmıştır. Bir an önce tarafımla irtibata geçilerek sorunun giderilmesini istiyorum.
Bu da güncel mesajı;
Alıntı
Ocak ayında gelen yeni bir güncelleme yüklediler en son tam anlamıyla düzeldi diyemem ama eskisine göre iyi durumda bu sefer kısa bir süreliğine multimedya ekranım kapanıp açılıyor kendi kendine ve kullanıma açılıyor.

Çevrimdışı sfurkangul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15 gün önce bacanağım da kamiq almıştı dün onun da başına geldi. Ciddi bir sorun gibi duruyor.

Çevrimdışı mehmetsayhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 650km de ve ikinci kez aynı hata ile karşılaştım. Bir an önce çözülmeli bu durum.

Çevrimdışı Zapyus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sitem
Aracım 650km de ve ikinci kez aynı hata ile karşılaştım. Bir an önce çözülmeli bu durum.

Geçmiş olsun. Bu hatayla ben karşılaşmadım ama edindiğim bilgilere göre Çekya’da buna ilişkin çözüme uğraşıyorlarmış ve bir kaç haftaya kadar çözüme ulaşacak gibi görünüyor
Gündem, teknoloji ve otomotiv haberleri için web sitemize uğrayın. "https://zapyus.com/"

Çevrimdışı Omr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2023 model premium scala sahibiyim.
Myskoda uygulamasını indirdim.

Kendinizi araçta ana kullanıcı olarak doğrulayın

Bu aracın gerçek ana kullanıcısı olduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Lütfen aşağıdaki adımları izleyin. Araçta aktivasyonu başlattıysanız, doğrudan 2. adım ile devam edebilirsiniz.

Aracın ana kullanıcısı olmak için aşağıdaki adımlar izleyin:
Aracınızın bilgi eğlence sisteminde Menü > Ayarlar > ŠKODA Connect (çevrimiçi hizmetler) > Kayıt

Şeklinde bir menü çıkıyor.
Beniim araçta connect şeklinde bir menü bulamadım.
Serviste mi yapılıyor acaba bu işlem?
Ben mi beceremedim, anlamadım bir türlü.

Çevrimdışı Almeida

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar öncelikle hayırlı olsun, skoda servislerinden connect lite isminde usb gibi bir cihaz satıyorlar ben 2022 yılında aracı aldığımda servis fiyatı 1000 tl civarıydı açıkçası almak o zaman mantıklı gelmemişti:)

Çevrimdışı Omr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar öncelikle hayırlı olsun, skoda servislerinden connect lite isminde usb gibi bir cihaz satıyorlar ben 2022 yılında aracı aldığımda servis fiyatı 1000 tl civarıydı açıkçası almak o zaman mantıklı gelmemişti:)

Satan arkadaş bana bundan hiç bahsetmemişti  :-\
Kabloyla carplay orda bağlamıştım, kablosuz için de myskoda uygulamasından kurulum yapın olur demişti.
Bir de cihaz parası çıktı şimdi :(

Çevrimdışı Almeida

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2023 modellerde kablosuz bağlantı geldi diye biliyorum siz bayi ile görüşün yine de isterseniz, benimki 2021 model saolsun zapyus üyenin videosunu gördüm carlinkit cihaz aldım yurtdışından kablosuz bağlantıyı o şekilde yapıyorum..

Çevrimdışı Omr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2023 modellerde kablosuz bağlantı geldi diye biliyorum siz bayi ile görüşün yine de isterseniz, benimki 2021 model saolsun zapyus üyenin videosunu gördüm carlinkit cihaz aldım yurtdışından kablosuz bağlantıyı o şekilde yapıyorum..

3-4 bayiye sordum, bilgileri yokmuş maalesef
Olabilir de olmayabilir de kablosuz dediler

Çevrimdışı Almeida

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Opsiyon olarak geliyor, standart ücrete ek opsiyonlu paketlerde var.. Eskiden şu opsiyon istiyorum diyordunuz geliyordu şimdi malesef böyle bir lüks yok gelen paketlerde ne varsa onu almak zorunda kalıyor gibi oluyor insanlar