škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel

jacckal · 161 · 14571

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çukur ve tümseklerden geçişte oluşan gıcırtılar bende de vardı. Bakımda ustaya söyledim silikon sprey sıktı, epeycedir sorun olmadı. Yağ olmaz demişti, toz yapışınca daha kötü olur diye.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çukur ve tümseklerden geçişte oluşan gıcırtılar bende de vardı. Bakımda ustaya söyledim silikon sprey sıktı, epeycedir sorun olmadı. Yağ olmaz demişti, toz yapışınca daha kötü olur diye.
Benim aracımdada aynı durum var nereye sıkıyoruz silikon spreyi bende yapayım olmadı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ değişiminde araç kanala alındığı esnada ustaya rica ettim, o da rot, rotil başlarına, ilgili mafsallara silikon sprey sıktı. Hangisi diye bakmadım, emin değilim.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bi bakalım ona bide şöyle bi durum var aracımda, üzerinde 17 lik jant var 18 de degil ama özellikle ön takım inanılmaz konforsuz hissettiriyor çok çok hafif çukurlarda, veya şöyle anlatayım köprü girişlerindeki asfalt geçiş yerlerini bilirsiniz çok hafif te olsa hissedilir hangi araç olursa olsun ama tümsek veya kasis diyebilecegimiz ölçekte yerler değiller, oradan örnek veriyorum 50 üstü hızlarda geçtiğim zaman resmen süspansiyon un bittiğini hissediyorum ve inanılmaz sert bi his oluşuyor tak diye bu durumu yaşayan var mıdır aranızda

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bi bakalım ona bide şöyle bi durum var aracımda, üzerinde 17 lik jant var 18 de degil ama özellikle ön takım inanılmaz konforsuz hissettiriyor çok çok hafif çukurlarda, veya şöyle anlatayım köprü girişlerindeki asfalt geçiş yerlerini bilirsiniz çok hafif te olsa hissedilir hangi araç olursa olsun ama tümsek veya kasis diyebilecegimiz ölçekte yerler değiller, oradan örnek veriyorum 50 üstü hızlarda geçtiğim zaman resmen süspansiyon un bittiğini hissediyorum ve inanılmaz sert bi his oluşuyor tak diye bu durumu yaşayan var mıdır aranızda

Lastik havalarına baktınız mı? Bazı istasyonlarda makine ayarsız oluyor. Manometre ile ölçmek en güzeli, ekranda 32 bastığım yerde manometre ile ölçüm yaptığımda 38 çıkmıştı

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik havalarına baktınız mı? Bazı istasyonlarda makine ayarsız oluyor. Manometre ile ölçmek en güzeli, ekranda 32 bastığım yerde manometre ile ölçüm yaptığımda 38 çıkmıştı

manometrem yok ama farklı istasyonlarda ölçtüm aynı sonucu aldım lastik basınçlarıdan yana sıkıntı yok gibi duruyor

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
manometrem yok ama farklı istasyonlarda ölçtüm aynı sonucu aldım lastik basınçlarıdan yana sıkıntı yok gibi duruyor

Arkadaşlar sorunu çözdüm, aracı aldığım yer Dogus Esenyurt takozları çıkarmamış, Kayseri inciroğlunda çıkarttırdım.. Arabaya lanet ediyordum çok şükür çözüme ulaştı, gençleştim resmen..

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar herkese. Daha önce de bahsetmiştim. Bagajdan gelen seslerden ötürü iki kere servisi ziyaret ettim. İlkinde takozları yağlamışlardı. İkinci ziyaretimde takozları değiştirdiler. Ama bayram esnasında tozlu yollarda yolculuk yaptım. Şimdi yeni takılan takozlar da gacur gucur ses yapıyor. Acaba silikon sprey alıp sıksam düzelir mi. Artık bu sorundan dolayı servise gitmekten sıkıldım.

Çevrimdışı brkyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar sorunu çözdüm, aracı aldığım yer Dogus Esenyurt takozları çıkarmamış, Kayseri inciroğlunda çıkarttırdım.. Arabaya lanet ediyordum çok şükür çözüme ulaştı, gençleştim resmen..

Abi yapılan işlemler nedir, takozlar dediğin takozlar hangileri? Detaylı bilgi verebilir misin?

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi yapılan işlemler nedir, takozlar dediğin takozlar hangileri? Detaylı bilgi verebilir misin?
Valla tam net olarak emin olmamakla birlikte bagaj kapağının sağ ve sol tarafında bulunan hareketli parçalara bagaj takozları deniliyor diye biliyorum. Seslerde oradan geliyor gacur gucur.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Aracın süspansiyon una gemiye indirip bindirirken yada çekiciye zarar gelmesin diye plastik takozlar varmış onları çıkarttılar. İnanılmaz rahatladı araba yol tutuşu direksiyonun dönüşü, süspansiyonlar hersey gayet konforlu