škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel

jacckal · 180 · 46175

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çukur ve tümseklerden geçişte oluşan gıcırtılar bende de vardı. Bakımda ustaya söyledim silikon sprey sıktı, epeycedir sorun olmadı. Yağ olmaz demişti, toz yapışınca daha kötü olur diye.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çukur ve tümseklerden geçişte oluşan gıcırtılar bende de vardı. Bakımda ustaya söyledim silikon sprey sıktı, epeycedir sorun olmadı. Yağ olmaz demişti, toz yapışınca daha kötü olur diye.
Benim aracımdada aynı durum var nereye sıkıyoruz silikon spreyi bende yapayım olmadı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ değişiminde araç kanala alındığı esnada ustaya rica ettim, o da rot, rotil başlarına, ilgili mafsallara silikon sprey sıktı. Hangisi diye bakmadım, emin değilim.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bi bakalım ona bide şöyle bi durum var aracımda, üzerinde 17 lik jant var 18 de degil ama özellikle ön takım inanılmaz konforsuz hissettiriyor çok çok hafif çukurlarda, veya şöyle anlatayım köprü girişlerindeki asfalt geçiş yerlerini bilirsiniz çok hafif te olsa hissedilir hangi araç olursa olsun ama tümsek veya kasis diyebilecegimiz ölçekte yerler değiller, oradan örnek veriyorum 50 üstü hızlarda geçtiğim zaman resmen süspansiyon un bittiğini hissediyorum ve inanılmaz sert bi his oluşuyor tak diye bu durumu yaşayan var mıdır aranızda

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bi bakalım ona bide şöyle bi durum var aracımda, üzerinde 17 lik jant var 18 de degil ama özellikle ön takım inanılmaz konforsuz hissettiriyor çok çok hafif çukurlarda, veya şöyle anlatayım köprü girişlerindeki asfalt geçiş yerlerini bilirsiniz çok hafif te olsa hissedilir hangi araç olursa olsun ama tümsek veya kasis diyebilecegimiz ölçekte yerler değiller, oradan örnek veriyorum 50 üstü hızlarda geçtiğim zaman resmen süspansiyon un bittiğini hissediyorum ve inanılmaz sert bi his oluşuyor tak diye bu durumu yaşayan var mıdır aranızda

Lastik havalarına baktınız mı? Bazı istasyonlarda makine ayarsız oluyor. Manometre ile ölçmek en güzeli, ekranda 32 bastığım yerde manometre ile ölçüm yaptığımda 38 çıkmıştı

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik havalarına baktınız mı? Bazı istasyonlarda makine ayarsız oluyor. Manometre ile ölçmek en güzeli, ekranda 32 bastığım yerde manometre ile ölçüm yaptığımda 38 çıkmıştı

manometrem yok ama farklı istasyonlarda ölçtüm aynı sonucu aldım lastik basınçlarıdan yana sıkıntı yok gibi duruyor

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
manometrem yok ama farklı istasyonlarda ölçtüm aynı sonucu aldım lastik basınçlarıdan yana sıkıntı yok gibi duruyor

Arkadaşlar sorunu çözdüm, aracı aldığım yer Dogus Esenyurt takozları çıkarmamış, Kayseri inciroğlunda çıkarttırdım.. Arabaya lanet ediyordum çok şükür çözüme ulaştı, gençleştim resmen..

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar herkese. Daha önce de bahsetmiştim. Bagajdan gelen seslerden ötürü iki kere servisi ziyaret ettim. İlkinde takozları yağlamışlardı. İkinci ziyaretimde takozları değiştirdiler. Ama bayram esnasında tozlu yollarda yolculuk yaptım. Şimdi yeni takılan takozlar da gacur gucur ses yapıyor. Acaba silikon sprey alıp sıksam düzelir mi. Artık bu sorundan dolayı servise gitmekten sıkıldım.

Çevrimdışı brkyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar sorunu çözdüm, aracı aldığım yer Dogus Esenyurt takozları çıkarmamış, Kayseri inciroğlunda çıkarttırdım.. Arabaya lanet ediyordum çok şükür çözüme ulaştı, gençleştim resmen..

Abi yapılan işlemler nedir, takozlar dediğin takozlar hangileri? Detaylı bilgi verebilir misin?

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi yapılan işlemler nedir, takozlar dediğin takozlar hangileri? Detaylı bilgi verebilir misin?
Valla tam net olarak emin olmamakla birlikte bagaj kapağının sağ ve sol tarafında bulunan hareketli parçalara bagaj takozları deniliyor diye biliyorum. Seslerde oradan geliyor gacur gucur.

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Aracın süspansiyon una gemiye indirip bindirirken yada çekiciye zarar gelmesin diye plastik takozlar varmış onları çıkarttılar. İnanılmaz rahatladı araba yol tutuşu direksiyonun dönüşü, süspansiyonlar hersey gayet konforlu

Çevrimdışı brkyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, aracı ilk aldığım günden beri yaşadığım sıkıntılar dün akşam pik yaptı. Akşam İstanbul'da ERYA isimli yetkili servise aracımı götürdüm. Rezillik ötesi cevaplarla ve çözümsüzlüklerle karşılaştım. Aracın geçen ay bagaj takozları değişti, yeni kasanın ilk araçları dedik kabul ettik. 

(Not: 2018 Highline Golf satarak Sıfır Octavia aldım. Octavia, Golfun çeyreği etmez.
1. Şikayet
       Alt takımdan çok fazla ses geliyordu, bütün tümsekleri tekerin düştüğü her küçük çukur bile araç içinde ses olarak almaktaydım. Hani dedim bir tek ben mi alıyorum bu sesleri diye, aracın içindeki herkes rahatsız olmaya başladı. Geçenlerde bir arkadaşımız plastik takozların araçta unutulabileceğini söyledi, kontrol ettirdim unutulmamış. Şikayet/Çözüm odaklı düşünüldüğü zaman aldığım cevap aracın süspansiyonları sert, bu araclar Avrupa koşullarına göre üretilmiştir denildi. Bu cevaba istinaden yeni kasa Renault Clio aracımda bile daha konforlu sürüş sağladığımı söylediğim zaman ise; Clio'ların Türkiye'de üretildiği ve Türkiye şartlarına uygun olduğunu söylediler..... (burada kendimi tutamadım kahkaha attım :)))))))) ben hala aracın bu kadar konforsuz ve keyif olabileceğini aklıma yerleştiremiyorum. Çünkü A7 kasa Octavia'yı 2016'dan beri kullanıyoruz ve hiç bir şekilde böyle şikayetlerim olmamıştı. Ama bu A8 kasalar tamamen rezilliklerle dolu...

2. Şikayet
    Aracın içinde adeta müzik dinler gibi trim sesi dinliyoruz. Bütün kapılardan, kapı kol dayamalarından, plastik bütün aksamlardan trim sesi gelmekte. Müzik açmadan araç içinde seyahat edilememekte. 350.000/400.000 TL'ye satılan araçların kalitesi ortada. Şikayet/Çözüm odaklı baktığımızda, servis danışmanı trim sesiyle ilgilenen arkadaşın rahatsız olduğunu ve 2 hafta boyunca olmayacağını söyledi ve bu sebepten dolayı bu şikayetimizle ilgilenemeyeceklerini söylediler. Daha önce böyle bir şeyle asla karşılaşmamıştım. Resmen böyle bir soruna çözümleri yok ve bu üretici hatası olduğu için resmen insanları aptal yerine koyuyorlar. Yol testine çıktığımız ustamız iste trim seslerinin kapı fitillerinin tozlanmasının sonucu oluştuğu ve silikon spreyle temizlenerek yağlanırsa sesin kesileceği fakat kapı içlerinde tutma yerleri, kol dayamaları, pencere açma kapa tuşunun olduğu yerlerinin seslerinin kesilmeyeceği ve bunun böyle olduğunu söylediler. Servis danışmanın trim sesiyle ilgilenecek kimsenin yok, ustanında sadece silikon sprey sıkılacak demesinin üzerine o zaman sprey sıkın talebime yapamayacaklarını ilettiler :))))))))

3. Şikayet ve kapanış
  Bütün bunları yaşadıktan sonra servisin önünde aracıma bindiğimde 48v Akü hatası verdi :)) (Bu arada araç tam 4500 km'de bi kaç arkadaşta 4500 km yaşamış bu sorunu. Her günde kullanıyorum aracı istisnasız) Yaşadığım bütün tartışma ve gerginliklerin üzerine uyarıyı gören ustanın yaşadığı şoku size anlatamam. Alın dedim bu arabayı naparsanız yapın. Bıraktım çıktım, şarj edeceklerini vs söylediler. İşin özünde ben sorun yaşamamak adına sıfır araç alıyorum. 2 gün sonra şehir dışına çıkacaktım. Şu rezillikleri yolda yaşamış olsaydım ne olacaktı? Sıfır aracı 4 kere servise götürdüm.

*Kendime Şikayet/Çözüm; İlk işim aracı satmak. !!!!

Çevrimdışı nofearman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

1.0 TSI E-TEC 110PS DSG ELITE modelini pazartesi teslim alıyorum. Bu araçta kapalı özellikleri açmanın bir yolu var mıdır? Eskiden kablo bağlayarak kadran selamlama gibi özellikler açılabiliyordu.

Satın almam gereken bir kablo var mıdır?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracımin lastik basınçları 40 olarak kullaniyorum hiç ses veya gıcırtı yok.Yeni octavya kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak çözüm bulmaları gerekiyor.Yeni kasa superb 3 te ilk çıktığında farklı sorunlar vardı sonra duzeltildi .Genel kani araclar ilk ciktiginda hemen tercih edilmemeli en az 1 yıl sonra si alınmalı.Kullanicilarin araç yorumlarını önemsiyor üretim platformu ona göre güncelleme yaparak sikayetleri giderme yolunu tercih ediyorlar