škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fahiş bakım fiyatları, nereye kadar?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 Fabia 1.0 TSİ DSG aracımın 12.000 km’de birinci yili dolmasi nedeniyle bakima girmesi gerekiyor. İstanbul’da birkac servisi aradim hemen hemen hepsi 910 TL fiyat veriyor %10 servis kampanyasiyla 820 TL civarina geliyor. Fiyat cok yuksek geldi bana, alt tarafi Fabia’ya biniyoruz... Dusunceleriniz nedir?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 ay daha binin 15bin olunca servise girersiniz. Bir sonraki yıla zaten garanti biter dışarda yaptırırsınız.
İsterseniz motor yağını kendiniz götürün. Castrol edge 5-30 LL. Kaç lt alacağınızı servise sorun. Tahminen 100tl karınız olur bu şekilde.
Onun dışında fahiş fiyatlar her yerde var, 7-8 ay önceye göre  herşey %25-35 daha pahalı.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;640292
2017 Fabia 1.0 TSİ DSG aracımın 12.000 km’de birinci yili dolmasi nedeniyle bakima girmesi gerekiyor. İstanbul’da birkac servisi aradim hemen hemen hepsi 910 TL fiyat veriyor %10 servis kampanyasiyla 820 TL civarina geliyor. Fiyat cok yuksek geldi bana, alt tarafi Fabia’ya biniyoruz... Dusunceleriniz nedir?

ben 750 filan vermiştim indirimle ilk 15k bakımını.
sanırım nisan ayındaydı.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste kullanilan yağ buymus. Gecen bakimda yetkili serviste gosterdiler

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
DSG’den dolayi garantiyi 2 yıl daha uzatmayı düsünüyordum ama bu bakim fiyatlari beni dusundurdu. Sizce uzatmali miyim?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;640346
DSG’den dolayi garantiyi 2 yıl daha uzatmayı düsünüyordum ama bu bakim fiyatlari beni dusundurdu. Sizce uzatmali miyim?

hocam dsg tamamen şans işi. eskiye göre çok daha az sorun çıkıyor artık ama bir şey olmaz ya uzatmayın garantinizi diyemem. ben uzatmadım gerçi, ama bakımları serviste yaptırıyorum bir şey olursa iyi niyet garantisinden yararlanabilmek için.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence araçların garantilerinde şanzıman yürüyen aksam ve benzin deposu gibi konuların garantisinin yasa ile 5-10 seneye cıkması lazım. geri kalan elektrik vs aksamının 2 sene olması yeterli.

Araba gibi bir üründe garanti şartlarının cep telefonu gibi olması bana göre saçma.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Simply Clever;640346

DSG iyi niyet garantisi kapsamında, araç bakımlarını yetkili serviste yaptırın. Ben 5. VAG grubu aracımdayım, son 3 aracımda DSG vardı, garanti uzatma yaptırmadım.

Ama son karar sizin. Garanti uzatma konusunda neyin garantiye girip, neyin girmediğini iyi inceleyin :ok:

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
30.000 bakımı için servis 1200 TL fiyat çıkardı. Tanıdık indirimiyle 900'e düşürdüm. Yapılacak olan tüm işlemleri not edip dışarıda 400 liraya yaptırdım. (Bujileri değiştirmedim)

Bayiler satıştan değil, servisten para kazanır. O yüzden fiyatların yüksek olması gayet normal.

İnsanları "bakımı serviste yaptırmazsan garantiden çıkar" diyerek korkutuyorlar; ama yağ, buji, filtre değişimi gibi apartman önünde herkesin kendi kendine yapabileceği basit işler serviste yapılmadı diye araç garanti dışı kalmaz. Bu konuda sayısız dava açıldı. Dava açan herkes de kazandı.

Yine de "iyi niyet garantisi" denen olaydan tamamen mahrum kalmamak için DSG'nin sürekli arızalanma eğiliminde olduğunu hesaba katmakta fayda var.

Tercih sizin.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2018, 10:12:47 Gönderen: Erdem T. »

Çevrimdışı latifdindoruk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maltepe Skoda Aykan'da bugün iskontolu fiyatın son günü olduğunu öğrendim. 1129,32TL ye yapıyorlar 30000 bakımını 2016 model Fabia için. Sırf şu iyi niyet için yaptırdım ama 45000 de de böyle bir fiyat çıkarsa serviste değil dışarıda yaptıracağım. Fatura detaylarını aşağıda paylaşıyorum. Kullandıkları parçalarla ilgili bu kadar bilgi vermişler.

http://www.imgim.com/3559incil9361470.png
http://www.imgim.com/223incik1487338.png

Sizlere ayrıca bir sorum olacak.
Bakım konusunda aracım 15000 e yaklaşık 8-9 ayda geldiği için 15000 bakımını o şekilde yaptırdım. Fakat bir sonraki yıl 30000 e aynı dönemde gelemedim. 28000 de aracım. Fakat yol bilgisayarı uyardı ve ben yaptırdım. Bu tarz konularda yaklaşımımız nasıl olmalı? Bu iyi niyet garantisinden mahrum kalmamak için yılı döndüğünde mi bakım yaptırmalıyım yoksa 30000 i beklemeli miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ekstra bir ay kadarlık bir toleransları var, kıstas tam 365 gün değil.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: latifdindoruk;640980
Maltepe Skoda Aykan'da bugün iskontolu fiyatın son günü olduğunu öğrendim. 1129,32TL ye yapıyorlar 30000 bakımını 2016 model Fabia için. Sırf şu iyi niyet için yaptırdım ama 45000 de de böyle bir fiyat çıkarsa serviste değil dışarıda yaptıracağım. Fatura detaylarını aşağıda paylaşıyorum. Kullandıkları parçalarla ilgili bu kadar bilgi vermişler.

Bakım konusunda aracım 15000 e yaklaşık 8-9 ayda geldiği için 15000 bakımını o şekilde yaptırdım. Fakat bir sonraki yıl 30000 e aynı dönemde gelemedim. 28000 de aracım. Fakat yol bilgisayarı uyardı ve ben yaptırdım. Bu tarz konularda yaklaşımımız nasıl olmalı? Bu iyi niyet garantisinden mahrum kalmamak için yılı döndüğünde mi bakım yaptırmalıyım yoksa 30000 i beklemeli miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Bujiler neden değişti?  Açıklama yaptılar mı?  Kronik bir hata mı var yoksa? Eski bujiler sizde kaldıysa kararmış mı diye kontrol eder misniz?  Normalde Bujilerin 45-60 bin km ömrü olması lazım.

Çevrimdışı latifdindoruk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;640986
Merhaba. Bujiler neden değişti?  Açıklama yaptılar mı?  Kronik bir hata mı var yoksa? Eski bujiler sizde kaldıysa kararmış mı diye kontrol eder misniz?  Normalde Bujilerin 45-60 bin km ömrü olması lazım.

Hiç bilmiyorum hocam. 30k bakımında değişiyormuş sanırım. Ama bir sorun olsa söylerler miydi bilmiyorum.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: latifdindoruk;640980

Şimdiden teşekkürler.

Bujileri değiştirmeseymişsiniz keşke. Bujiler 60,000 km'de bir değişiyor bazı servislerde. Bazı servisler de 30,000 km'de değiştirmek istiyorlar.

Bu arada sorunuzun yanıtı yıl dönümü ya da km hangisi önce gelirse o zaman bakıma gitmeniz. Siz de benim gibi km'yi dolduramayıp yıl dönümünde gidenlerdensiniz :)