škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Multimedi ekranda Youtube ve Video izlemek

smtcglr · 193 · 93897

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce buna benzer konular vardı sanırım ama ben bi genel hatırlatma yapayım diye konuyu açtım. Style paket için konuşuyorum; araçlarımızda video izlemek youtube dan video izlemek mümkündü bunun için bi kaç yol vardı. Ben şu an gayet sağlıklı çalışan yolu anlatacağım. Hatalarım yanlışlarım varsa düzeltelim :D

Öncelikle Android telefonumuza Android Auto nun 2.9 versiyonunu indiriyoruz.
link; https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-9-5749-release/

Daha sonra carStream isimli programı indiriyoruz. V.1,8,3 şu an en günceli.
link; http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

Daha sonra Android auto dan sırasıyla,

Normalde 4. fotodaki geliştirici ayarlar gözükmüyor. Bu modun açılabilmesi için 3. fotoda Android Auto Hakkında yazan yere 8-9 kere tıklıyoruz daha sonra Geliştirici Ayarlar aktif oluyor ve 5. fotodaki en altta bulunan Bilinmeyen kaynakları Aktif hale getiriyoruz.

Daha sonra Aracımıza binip telefonu usb ile bağlıyoruz ve android auto otomatik kendi açılıyor zaten. sonrasında parmağımla gösterdiğim yere tıklayıp çıkan listeden CarStream i açıyoruz ve youtube geliyor karşınıza :)

Gayet düzgün çalışıyor, hareket halinde de durmuyor. :gut:

Önemli not; Android auto otomatik güncellemeyi kapatın. 3.0 versiyonda çalışmıyor.

Çevrimdışı Panço_Villa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İos için İphone’a Jailbreak Yüklemelisin..NGXPlay  Programıyla Yapabilirsin
https://youtu.be/k0IrVUmEzvI
« Son Düzenleme: 10 Mart 2018, 17:08:03 Gönderen: Panço_Villa »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;634408
Hiç ios telefonum olmadı bilmiyorum :(

Merhaba,

Az önce yönlendirmelerine göre Android Auto ve Car Stream uygulamalarını çalıştırdım. Arabada deneme imkanım olmadı ama birşey gördüm Car stream uygulamasında 3 noktalı kısımda kısayollar var. Ordan dahili ve harici depolama alanları çıkıyor. Bu kısımdan telefondaki ya da SD karttaki videoları izleyebilir miyiz acaba? Yarın ilk iş bunu deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

Bu arada Android auto'nun güncelleme yapmasını nasıl kapatıyoruz?

Teşekkürler.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;634418
Merhaba,

Az önce yönlendirmelerine göre Android Auto ve Car Stream uygulamalarını çalıştırdım. Arabada deneme imkanım olmadı ama birşey gördüm Car stream uygulamasında 3 noktalı kısımda kısayollar var. Ordan dahili ve harici depolama alanları çıkıyor. Bu kısımdan telefondaki ya da SD karttaki videoları izleyebilir miyiz acaba? Yarın ilk iş bunu deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

Bu arada Android auto'nun güncelleme yapmasını nasıl kapatıyoruz?

Teşekkürler.

Evet izleyebiliyorsunuz, denendi test edildi :gut:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güncellemelerden kapattım ben ama nasıldı unuttum yarin bakar yazarım

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;634421
güncellemelerden kapattım ben ama nasıldı unuttum yarin bakar yazarım

Tamam buldum. Google Play store dan tüm uygulamaların güncellemelerini kapatma secenegi var. ordan yaptım. Teşekkürler.

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;634393
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce buna benzer konular vardı sanırım ama ben bi genel hatırlatma yapayım diye konuyu açtım. Style paket için konuşuyorum; araçlarımızda video izlemek youtube dan video izlemek mümkündü bunun için bi kaç yol vardı. Ben şu an gayet sağlıklı çalışan yolu anlatacağım. Hatalarım yanlışlarım varsa düzeltelim :D

link; https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-9-5749-release/

link; http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

Normalde 4. fotodaki geliştirici ayarlar gözükmüyor. Bu modun açılabilmesi için 3. fotoda Android Auto Hakkında yazan yere 8-9 kere tıklıyoruz daha sonra Geliştirici Ayarlar aktif oluyor ve 5. fotodaki en altta bulunan Bilinmeyen kaynakları Aktif hale getiriyoruz.

Daha sonra Aracımıza binip telefonu usb ile bağlıyoruz ve android auto otomatik kendi açılıyor zaten. sonrasında parmağımla gösterdiğim yere tıklayıp çıkan listeden CarStream i açıyoruz ve youtube geliyor karşınıza :)

Önemli not; Android auto otomatik güncellemeyi kapatın. 3.0 versiyonda çalışmıyor.

Bu çok güzel oldu teşekkürler bilgilendirmen için...

Çevrimdışı Winterzhi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Samet Hocam eline emeğine sağlık, super çalışıyor teşekkürler..

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle Güle kullanın arkadaşlar.

Not: Aman dikkat edelim araç kullanırken multimediya ekranla uğraşıp kaza yapmayalım..

Çevrimdışı Ac1dBuRN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;634393
Arkadaşlar merhaba,

Samet Bey merhabalar,

Öncelikle yaklaşık 1 ay kadar önce bu yöntem ile herşeyi ayarladım aracımda video izleyebiliyordum, sonra otomatik olarak google play hizmetleri güncellendi telefonumda ve android auto başlatılamaz oldu. Uzun uğraşlar sonucu problemin kaynağının (bu süreçte farklı versiyon android autolar ve car stream uygulamalarını farklı kombinasyonlar ile telefonuma kurarak denedim) google play hizmetleri olduğunu bulabildim. Sonra telefonumdan google play hizmetleri güncelleştirmelerini sildim. Ancak son durumda her şeyi senin anlattığın ve benim daha önce uyguladığım şekli ile yapmama rağmen youtube ekranını araç ekranında göremiyorum. Bunun yerine sadece "Click last icon in bottom bar & start playing from..." şeklinde uyarı çıkıyor ve hangi ikona bastıysam bu yazıyı geçemedim.

Sizin fotoğraflarınızdan görebildiğim üzere ilk paylaştığınız resimde siz de aynı uyarıyı almışsınız. Siz o uyarıyı nasıl geçtiniz acaba, yardımcı olabilir misiniz?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16489]Ac1dBuRN[/MENTION]  Özhan bey merhaba, Öncelikle Android auto çalışıyor mu?

Çalışıyorsa program açıkken en sağda ki (yüklediğim fotoların sonuncusu) tuşa bastığınızda CarStream uygulamasını görebiliyor musunuz ?

Bildiğim kadarıyla google play hizmetleri belli bir süre sonra güncellemeden dolayı sanırım CarStream uygulamasını kısıtlıyor, bunu da app cloner isimli programla CarStream uygulamasının adını değiştirerek çözmüşler. Bende mesala öyle yükledim. benim telefonumda programın ismi CarStream değilde Carvideoo..
Size tavsiyem yüklü programların hepsini silin android auto ve carstream. DAha sonra verdiğim linklerden andorid autoyu yükleyin, daha sonra appcloner ile carstream in adını değiştirip öyle yükleyin.

Birde "Click last icon in bottom bar & start playing from..." diye bi uyaru almadım ben hiç. sadece carstream çalışırken bütün sorumluluklar size aittir diyor o kadar.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;634643
[MENTION=16489]Ac1dBuRN[/MENTION]  Özhan bey merhaba, Öncelikle Android auto çalışıyor mu?

Çalışıyorsa program açıkken en sağda ki (yüklediğim fotoların sonuncusu) tuşa bastığınızda CarStream uygulamasını görebiliyor musunuz ?

Bildiğim kadarıyla google play hizmetleri belli bir süre sonra güncellemeden dolayı sanırım CarStream uygulamasını kısıtlıyor, bunu da app cloner isimli programla CarStream uygulamasının adını değiştirerek çözmüşler. Bende mesala öyle yükledim. benim telefonumda programın ismi CarStream değilde Carvideoo..
Size tavsiyem yüklü programların hepsini silin android auto ve carstream. DAha sonra verdiğim linklerden andorid autoyu yükleyin, daha sonra appcloner ile carstream in adını değiştirip öyle yükleyin.

Birde "Click last icon in bottom bar & start playing from..." diye bi uyaru almadım ben hiç. sadece carstream çalışırken bütün sorumluluklar size aittir diyor o kadar.

Samet bey bir sorum olacak. Şimdi ben Car Stream uygulamasını sorunsuz kullanıyorum. Ancak Car Stream uygulamasının adını değiştirmeden yükledim. Yani belli bir süre sonra Google Play hizmetleri Car Stream uygulamasını kullanmamızı engelleyecek mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13585]firat1337[/MENTION]  Fırat abi duyduğum okuduğum kadarıyla belli bir süre sonra güncelleme yüzünden engelliyor. Ben böyle bişeyle karşılaşmamak adına programın adını değiştirip kurdum. Yani kesin engeller diyemiyorum çünkü başıma gelmedi öyle bi durum.