škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III müzik sistemini geliştiriyoruz.

özdil · 37 · 26000

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audisonun kendinden ses işlemcili prima 8.9 ve AP1D mono amfisinden oluşan oem için tasarlanmış plug play sistemini aracıma kurdurmak üzere aracı istanbula yolladım. Kardeşim daha önce bu sektörde (Okçu müzik) çalışmıştı. Oradan ayrılan bir arkadaşının kendi işyerinde yapılacak sistem.
 Orijinal hoparlörler kullanılacak. bagaja ise bir subwoofer konacak. sol taraftaki göze düşük sepet yükseklikli bir sub düşünülüyor şimdilik.
 bakalım nasıl olacak. kapılarda mid hoparlör yok 2 yollular ama ses işlemcisinin bazı eksikleri tamamlayıp sesi daha düzgün bir hale getireceğini düşünüyorum.
 Gelişmeleri ve sonuçları sizinle paylaşacağım.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merakla bekliyoruz, özellikle bir youtube videosu montaj sonrası fena olmaz :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk gelişme :)
 aracın ses sistemi 4 kanalmış pasif galiba. 8 kanal aktif amfiye gerek kalmadı. prima 4.9 amfiye dönülüyor. bir tane de drc controler konacak.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sn özdil hayırlısı olsun.

maliyet ne kadar?

diğer bir sorumda; bası yuksek bır sarkıda ses yukseldıgınde arka kapılardakı hoperlorler cızır cızır. yırtılacak sankı. bu yapılan modıfıye ıle bu cızırtılar engellenebılır mı?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rakamlar belli olsun yazarım.
 misal amfi değişti. drc controller eklendi. kardeşim yanında sub götürmüştü uygun olursa o kullanılacak vs vs.
 ses işlemcisi sayesinde hoparlörler tek tek ayarlanabiliyor. hangi güçte hangi frekansları çalacak. dijital ses işlemcisi var. laptop bağlanıyor amfiye ve ayarlanıyor.
 dengeli yapılacak yani.
 ben de merakla bekliyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kullanılacak DRC controller ile fader/balans ve bir çok ayar ana üniteden alınıp bu küçük kontrol ünitesine aktarılmış olacak.

Fader kontrolü ana üniteye bırakılınca ses 3/4 seviyeyi aşınca seste bozulmalar başlıyormuş. 2 türlü de denecek uygun olan şekilde montaj yapılacak.
bu arada aydınlatması 42 renk seçilebiliyormuş. skoda yeşili de yapabiliriz ya da klimadaki gibi beyaz da :) ya da ambiyansla uyumlu :)

daha detaylı bir çok ayarı da buradan yapabileceğiz tabii sadece fader balans değil.
küllüğün olduğu gözü düşünüyoruz yer olarak. hem sürgülü kapaklı olacak. hem de el altında kolay ulaşım. sigara içen de yok ailede.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2017, 10:52:01 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ustamız :)

montaja başlarken.

laptopla ayarlamalar.

amfilerimiz.

kontrolcümüz. üzerindeki film sökülmedi daha.

subwooferımızın muhtemel montaj yeri.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2017, 13:17:30 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özdil bey şimdiden hayırlı olsun. Umarım beklentilerinizi karşılar. Bu arada sökülmedik koltuk kalmamış :o Amma zor işmiş yav.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir tek ön yolcu söküldü :)
becerebilirsek bir de süprizimiz olacak. bugün haberini bekliyorum. inşallah olumlu sonuçlanır siz de bilgi sahibi olur faydalanırsınız.
beklentilere gelince, daha önce sahibi olduğum e39 m5deki opsiyon müzik sistemi sistemi kadar güzel olacak mı bilmiyorum ama beklentim o yönde. ford mondeoların da en üst paketinde gelen müzik sistemi de fabrikasyon gelen benim dinlediğim en iyi 2. müzik sistemi idi. seat soundlu leon da dinlemiştim ondan iyi olmasını bekliyorum.
tabii bizim araçlarda 8 hoparlör var. kapılar 3 yollu değil. frekans aralıkları ne kadar iyi dolacak, güzel bir ayar/paylaşım yapılırsa, her hoparlörün yapısına uygun kesim frekansları düzenlenirse güzel bir ses elde edilir. bagaja konacak sub 25cm mi olacak 30cm sığacak mı? derin basları duyabilmek için çapın büyük olması lazım.
bittiğinde göreceğiz. kardeşim de şu anda montajı yapan da okçu müzikte çalışmış kişiler. montajı yapan Ahmetin 10 yıldan fazla tecrübesi var bu konuda.
ben güzel bir sonuç bekliyorum.

şimdi fark ettim. Arka koltukları da sökmüşler :)
kabloları rahatça geçirmek için yapmışlar.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük iş gerçekten sökülmedik yer kalmamış. Konuyu görünce aklıma aşağıdaki sitede gördüğüm bir konu geldi. Madem profesyonel bir uygulama yapılıyor. VCDS ile ilgili kısıma bir bakılabilir. Sistem üzerindeki hoparlörlere göre çıkış veriyordur belki daha ham bir çıkış elde edebilirsiniz.

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=415316

opsiyonlar şu şekilde
(Soundsystemkrektur) Byte 1
00, Soundsystem not installed
01, Volkswagen Soundsystem
02, Skoda Soundsystem (CAN DSP) gabs with me synonymous not to select and did not go synonymous
05, Dynaudio Soundsystem
06, Volkswagen Soundsystem (BAP DSP)
07, Dynaudio Soundsystem (BAP DSP)

(loudspeaker channels) Byte 2
00, Soundsystem (active loudspeakers)
2,2 loudspeaker channels (2 passive loudspeakers front)
04,4 loudspeaker channels (2 passive loudspeakers for front and rear)

( loudspeaker monitoring ) Byte 4
00, not coded
01, monitoring switched off (soundsystem)
02, monitoring front
03, monitoring rear
04, monitoring front and rear

Byte 5
Bit 0-7 00 Frequency Response: Linear
          01 Frequency Response: Skoda Octavia (1Z)
          04 Frequency Response: Skoda Superb (3T)
          06 Frequency Response: Skoda Fabia/Roomster (5J)
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2017, 16:27:20 Gönderen: macrostr »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BYTE 5 04 de superb 3t demiş. bu kodlama eski kaldı ise buna göre müdehale riskli olmaz mı?

ham sesi elde etmişler bu arada. sorun yokmuş. telefon açıp sordum. teşekkürler yine de tavsiyen için.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Apo ustanın mekanı sanırım. Süpriz ile ilgili birşeyler paylaşsanız :)
Ben tahmin edemedim.