škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi 90 bg  dsg
Sağolun öncelikle bunu okumuştum ama adam bayağı emin bir şekilde yedek dediği için birşey demedim bende bir daha dikkat ederim
1800 km de aldım aracı 69 a mal oldu arka cam paketi var
Araçta otomatik far sensörü Yok mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;601778
1.4 tdi 90 bg  dsg
Sağolun öncelikle bunu okumuştum ama adam bayağı emin bir şekilde yedek dediği için birşey demedim bende bir daha dikkat ederim
1800 km de aldım aracı 69 a mal oldu arka cam paketi var
Araçta otomatik far sensörü Yok mu?

Benim araçta far sensörü bulunmuyor. sizinkini bilemiyorum. Extra paketli ürün sanırım olabilir. Hangi özelliklerin olduğunu sorgulayabileceğimiz bir sayfa olsa süper olurdu. Örn : şasi numarasını gir aracın özelliklerini gör :)

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara'da genel anlamda şehir içi yakıt tüketimi en azından kış ayları için 100km'de 7,5lt'nin altına indiremiyorum. Sabah dur kalk ile iş yerine 8,5-9,0lt dönerken ise 5,5lt ortalama ile dönüyorum.
1.2 DSG

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: limraaa;602450
Ankara'da genel anlamda şehir içi yakıt tüketimi en azından kış ayları için 100km'de 7,5lt'nin altına indiremiyorum. Sabah dur kalk ile iş yerine 8,5-9,0lt dönerken ise 5,5lt ortalama ile dönüyorum.
1.2 DSG

Hocam yol bilgisayarında genel ortalama ile yakıt aldıktan sonraki değerlerinizi ekran görüntüsü ile birlikte paylaşabilir misiniz.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;601768
Hayırlı olsun .

İlk olarak araçlarda yedek depo yoktur. Sadece sıcak havalarda yakıtın genleşmesi için belli bir alan bırakılır.Güvenliğiniz için Birdaha pompa sesini duyduğunuzda 1 litre bile ekletmemenizi tavsiye ederim..

İkinci olarak yakıt ortalamanızı gördüğümde aracınızın 1.4 dizel olduğunu tahmin ediyorum.

Aracınız tam olarak nedir ve fiyat verir misiniz. teşekkürler.

Evet, herkes petrolden alırken pompacıların bu davranışına maruz kalıyor. yedek diyorlar ya çıldırıyorum. Siz arabanızın radyatör genleşme kabını ağzına kadar doldurur musunuz? tabiiki hayır.

Hem böyle yakıt alınca rakamlar dürüst olmuyor. az yaktı diye düşünüyorlar, halbuki azalan benzin şamadıraya varana kadar gösterge kıpırdamıyor. bu da aldatıcı oluyor ve sürücü de az yaktığını düşünüyor.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;602581
Evet, herkes petrolden alırken pompacıların bu davranışına maruz kalıyor. yedek diyorlar ya çıldırıyorum. Siz arabanızın radyatör genleşme kabını ağzına kadar doldurur musunuz? tabiiki hayır.

Hem böyle yakıt alınca rakamlar dürüst olmuyor. az yaktı diye düşünüyorlar, halbuki azalan benzin şamadıraya varana kadar gösterge kıpırdamıyor. bu da aldatıcı oluyor ve sürücü de az yaktığını düşünüyor.

Hocam yol bilgisayarı baslangıçtan itibaren ve uzun süreli değerlerin resmini paylaşır mısınız

Çevrimdışı mtlich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım: 2016 Spaceback 1.2 TSI DSG
Şehir İçi: 8,5-9,0 Litre (Kısa mesafe)
Şehir Dışı: 5,3-5,9 Litre (5,3 değerini 1 defa gördüm genelde 5,8 Litre)

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 SpaceBack 1.2 TSI DSG

İstanbul-Sakarya
Sakarya-istanbul

Genel anlamda yollar kar-yağmur karışımı yağışlıydı. Fazla hız yapmadım. En fazla 100-120 onun dışında yola göre sakin kullandım.

Ama malum kış şartlarından sanırım biraz fazla tüketiyor..

Çevrimdışı drhskose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

not: araç hergün düzce-gölyaka arası gdip geliyor arada bolu-ereğli vs de yaptım
1.4tdi dsg 90hp rapid spaceback
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2017, 14:35:11 Gönderen: drhskose »

Çevrimdışı seko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba herkeze iyi günler bir sorum olucak ilk arabam olduğu için pek bilgili değilim birçok konuda  1 ay önce 0(sıfır) rapid spaceback 1.2 dsg benzinli araç aldım yakıt değerlerine bakıyorum ekrandan 11.50/100 km olarak gözüküyor 11.50 lt çok gibi  bi sorun felanmı var acaba yoksa normalmidir ilk başlarda sonradan düşermi bu değerler. istanbulda şehir içinde kullanıldı hep daha araç 500 km olmadı bile. şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seko;604984
merhaba herkeze iyi günler bir sorum olucak ilk arabam olduğu için pek bilgili değilim birçok konuda  1 ay önce 0(sıfır) rapid spaceback 1.2 dsg benzinli araç aldım yakıt değerlerine bakıyorum ekrandan 11.50/100 km olarak gözüküyor 11.50 lt çok gibi  bi sorun felanmı var acaba yoksa normalmidir ilk başlarda sonradan düşermi bu değerler. istanbulda şehir içinde kullanıldı hep daha araç 500 km olmadı bile. şimdiden teşekkürler

İlk olarak arabanız hayırlı olsun.

Benim paylaştığım gibi resimli paylaşırsanız ortalama hız ve sıcaklık değerleri üzerinden yorum yapabilirim.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seko;604984

Arabanın katalog değerleri düşük gösterilmiş.Bütün skodalarda böyle sanırım en azından benim fabia da aynı şekilde..Biraz daha km yaptıkça ortalama düşecek.Yalnız aracın yakıtı düşmeyecek siz daha fazla yol yaptiğiniz icin ortalama düşecek zira büyük ihtimalle daha fazla cevre yolu uzun yol kullanacaksınız.Daha fazla dikkat edeceksiniz.Bizler katalog değerlerinden dolayı skodayı mahkemeye vermedikçe bu düşük katalog değerlerinin hesabını sormadikca her modelin forumunda benzer iletiler görmeye devam edeceğiz maalesef.

Çevrimdışı Melihkabar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid Spaceback 2015 1.4 tdi dsg. 100km mesafe ortalam hız 95km/saat  toplam 5tl/100km yakıt tüketimi :)

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Melihkabar;605653
Rapid Spaceback 2015 1.4 tdi dsg. 100km mesafe ortalam hız 95km/saat  toplam 5tl/100km yakıt tüketimi :)

benzinli olsa iyi derdim ama dizel için yüksek değer, hemde 95km ortalama hız ile, eğer bu ortalama hız 130 ile 60 km arası bir hızın ortalaması ise tamam ama 90-100 arası ortalama ise 4.1lt olmalı maximum, bende öyle açıkcası, eğer 150-160 basıp ara sıra da 80 90 lara inerek kullandıysam anca olur 5lt.
bu arada aracım 1.6 tdi 2015

Çevrimdışı metin amca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçen haftasonu benzin tam kırmızı çizgiye geldi uyarı ışığı yandı, deneme amaçlı 50tl lik benzin aldım ne kadar gidecek diye. (ara ara böyle deniyorum)

cumartesi ve pazar günü 2 kere dikmen yokuşunu çıkıp indim (ikisinde de sabah erken saatte ve zaman problemim olduğu için gayet hızlı bir şekilde gittim geldim yokuş yukarı tek gidiş yaklaşık 10km ) bir de eskişehir yolunda işim vardı gittim geldim benzin uyarı ışığı yine yandı. gittim geldim derken hepsi toplam 70 km!