škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 267494

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, arıza yaptı derken sorun neydi? Boğaz kelebeği, motordan geri kaçan buharlaşan yağdan dolayı yapış yapış olup kelebeğin rahat hareket etmesini engelleyebilir. Bu da özellikle durmalarda ya da gelişi güzel motorun durmasına (stop) sebep olur ve kelebek 20-30 tl ye, hatta yerinde bile bu iş için özel temizleyici sprey ile 3-5 fıs fıs ile temizlenebilir. Ben kendim temizlemiştim. Ustalar genelde bir iş ya da büyük bir iş yaptıklarını göstermek için parçayı değiştirme yoluna giderler. Geçen sene şehir dışına giderken bende de çekiş düşüklüğü ve tekleme gibi normal olmayan bir sarsıntılı çalışma durumunda, yolda ulaştığımız özel servis teşhisi koyup ateşleme ve kablolarını değiştirmiş beni gereksiz onca masrafa sokmuştu. Çıkan parçaları yanıma alıp eve vardıktan bir kaç gün sonra baktığımda sadece bobinin kontaklarının birinde oksitlenme ve ilgili kablonun da giren kısmında oksitlenme vardı. Temizleyip yerine taktım, halen sorunsuz çalışıyorlar. Yüz küsür km uzak olunca kendisine gerekli sitemde bulundum, böyle bir kazancın helal olmadığını söyledim, tabi anlayana! Usta; parça sök-tak yapan değil, mevcut parçanın mümkünse arızasını, kusurunu giderip çalışmasını sağlayabilendir!

Adaptasyon ayarı yapılması gerekiyor tabi ki. Yapılmışsa ve rölanti devri aynıysa yakıt farkı olmamalı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba

2016 skoda rapid aracımda kontak kapattıktan sonra sarı uyarı ışığı yanıp hemen sönüyor.

sebebi nedir acaba?

aşağıdaki resmi başka yerde buldum. sürekli kalmıyor ama 1 saniye gözüküp kayboluyor.

Çevrimdışı admira07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,
ben aracımı bir ay önce aldım. foruma bugün üye oldum.

acaba 2016 rapid spaceback için uyumlu havuzlu paspas modeli var mıdır?
internette kesimli olanları gördüm, rapid diye satılan paspas aldım ancak aracıma uyumlu değildi, iade ettim.
özellikle ön paspaslar kısa olduğu için döşemeler çok kirleniyor, eğer ıslak ayakla basılırsa koku filan da oluşuyor. aracın arka paspasları havuz ve çok iyi ancak önden memnun değilim.
tavsiyeleriniz beklerim.

Çevrimdışı aliusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,
ben aracımı bir ay önce aldım. foruma bugün üye oldum.

acaba 2016 rapid spaceback için uyumlu havuzlu paspas modeli var mıdır?
internette kesimli olanları gördüm, rapid diye satılan paspas aldım ancak aracıma uyumlu değildi, iade ettim.
özellikle ön paspaslar kısa olduğu için döşemeler çok kirleniyor, eğer ıslak ayakla basılırsa koku filan da oluşuyor. aracın arka paspasları havuz ve çok iyi ancak önden memnun değilim.
tavsiyeleriniz beklerim.

n11'de rizline marka paspas var. Araca tam uyumlu. 2020'de almıştım halen kullanıyorum. Tavsiye ederim.