škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 model Rapid Spaceback 1.4 Dizel Otomatik Style. Bu arada başka bir yerde daha paylaşmıştım bu değerleri, ortalama hızın 56 km olması nedeniyle bir arkadaş 56 km şehirdışı sayılır şehir içini paylaş dedi ama bu değerler benim hergün evden işe giderken yaptığım yol yani Ankara'yı bilenler için söylüyorum Çubuk'tan Ankara'nın en yoğun yeri olan Kızılay'a giderken sabah en yoğun saatte 07-09 ile akşam 17:30-19:00 arası yaptığım yol. En alt kısma Bugüne ait o saatteki o güzergahın yoğunluğunu gösteren haritayı atıyorum. Yol uzunluğu 44 kilometre. 7:10 da çıkınca 9 sa ulaşılabiliyor. Üstelik buna sebep olan kısım sadece 8-9 kilometrelik kısım. Orya kadarki kısım haritada görüldüğü üzere bomboş yarım saatte geliyorum, fakat ordan sonrası kilit. Sürekli Dur kalk dur kalk. Hız nasıl 56 km oluyor derseniz bu kilit noktaları dışındaki kısımlarda evden buraya kadar olan kısımda veya akşam eve giderken bu kısımdan kurtulduktan sonra Allah ne verdiyse basarak :wax:

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2017, 22:04:43 Gönderen: Arai »

Çevrimdışı blueshadow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

Şu anki aracımla hafta içi hergün istanbul trafiğinde (sabah gidiş - akşam dönüş) 5 gün boyunca yaklaşık 380 km. yol yapmaktayım. haftalık tam olarak 200 TL benzin harcıyorum bu yol için. Bu akşam rapid spaceback 1.2 tsi dsg modeline tekrar bakmaya gideceğim. benim için ilk tercih yakıtı az yakması şehir içi trafiğinde. Ben bu aracı alsam şimdiki yakıt harcamama nazaran ne kadar tasaruf yaparım ? araç fiyatı olarak son 65.000 TL istiyorlar (2016 sıfır model) bu parayı vermeme değecekmidir yakıt konusunda eski aracımla kıyaslandığın da ? Yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi forumlar

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blueshadow;609366
Herkese Merhaba,

Şu anki aracımla hafta içi hergün istanbul trafiğinde (sabah gidiş - akşam dönüş) 5 gün boyunca yaklaşık 380 km. yol yapmaktayım. haftalık tam olarak 200 TL benzin harcıyorum bu yol için. Bu akşam rapid spaceback 1.2 tsi dsg modeline tekrar bakmaya gideceğim. benim için ilk tercih yakıtı az yakması şehir içi trafiğinde. Ben bu aracı alsam şimdiki yakıt harcamama nazaran ne kadar tasaruf yaparım ? araç fiyatı olarak son 65.000 TL istiyorlar (2016 sıfır model) bu parayı vermeme değecekmidir yakıt konusunda eski aracımla kıyaslandığın da ? Yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi forumlar

bende aynı araçtan alıyorum bu hafta.
aynı aracın sedan versiyonuna  67 bin dediler bana. erel bayisi istanbulda.
telefonda aldım bu fiyatı bayide farklı olabilir. bilgi olsun diye söyledim.
ben daha çok manuel için fiyat aldım yoksa başka bayilerden de fiyat aldım.

yakıt konusunda benim araştırdığıma göre 8-9 litre arası yakıyor bu araç istanbul trafiğinde.

yeni sattığım atmosferik 1.6 motorlu aracımda bu genelde 8.5-9 arasıydı.

tabiki ilk 500 km rodajdan dolayı biraz fazla yakar. ama zamanla oturacaktır.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid sedan 1.4 tdi dsg 2016 Ekimde aldım 4000 km oldu Ankara şehir içi gün içi trafikte 6.8 lt yoğun trafikte 8 lt yakıyor. Şehir dışı yolda 650 km de 110-120 hız ile 4.7 lt yaktı. Bu rakamlara kış lastiğinden dolayı 1 lt fazla yakmasını dahil edersek yakıtın hesaplı olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2017, 10:35:03 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parkur: İstanbul>Sakarya>İstanbul  274 Km Uzunyol
Ortalama Hız: 87 km/h Hız sabitleyici devre dışı
Seyahat Süresi: 3saat 08 dakika
Tüketim: 5.2 lt/100km
Yük: Yüksüz(2 yetişkin)
DriveGreen Puan:78
Klima: Kapalı
Araç: Rapid Sedan 1.2 TSI DSG Style

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;609971
Parkur: İstanbul>Sakarya>İstanbul  274 Km Uzunyol
Ortalama Hız: 87 km/h Hız sabitleyici devre dışı
Seyahat Süresi: 3saat 08 dakika
Tüketim: 5.2 lt/100km
Yük: Yüksüz(2 yetişkin)
DriveGreen Puan:78
Araç: Rapid Sedan 1.2 TSI DSG Style

DriveGreen puanınıza bakarsak bu tüketim miktarını dahada düşürmek mümkün gibi görünüyor. Bende bu araçtan satın aldım. 1.2 TSİ DSG Spaceback 90hp. Daha bir hafta olmadı alalı. İlk denemelerimde şehir içi genelde 40 km ortalama hızla 4,7 - 7 lt arasında yakıt tüketimi var. Bu değerler çok memnun edici. Performans olarakta sonuna kadar güven veriyor. Yeni alan/alacak olan arkadaşlara hayırlı olsun.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar
1.4 TDİ DSG kullanan km si özellikle 15000 km den fazla olanlardan şehir içi yakıt rakamlarını paylaşmalarını rica ediyorum.
Rodaj dönemi sona ermiş olanların yakıt değerlerinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Saygılar.

Çevrimdışı dennis191984

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2015 rapid sb elegance 1.6 tdi dsg aracimla 100tl lik dizel yakıtla 350 km yaptım tamami istanbul şehir içi ve akşam e5 iş trafiğinde yorumlarinizi bekliyorum.saygilar

Çevrimdışı Ladres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;611514
Arkadaşlar
1.4 TDİ DSG kullanan km si özellikle 15000 km den fazla olanlardan şehir içi yakıt rakamlarını paylaşmalarını rica ediyorum.
Rodaj dönemi sona ermiş olanların yakıt değerlerinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Saygılar.
Şehir içi 750km.
Şehirlerarası 850km.

VIE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;611514
Arkadaşlar

Benim 7200 km de ilk bakımı yaptırdım şehir içi ortalama 5.8 civarı ama genelde yakın mesafe. Şehir dışı çok memnunum ama şehir içi daha sıkıntılı

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
5200 km oldu araba, günlük sabah 5 akşam 5 toplam 10 km yolu ortalama 19 km hız ile kullanımın var, bu rakamlar ile depoyu 55 lt dizel fullediğimde (shell euro) 810 menzil gösteriyor.
İlk dizel aracım yakıtı nasıl acaba?

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir-istanbul ,istanbul izmir dün yaptım 1 depoyla 1240 km aracım 144700 km de.iddaa ediyorum 1400 yapabilirim hatta 1500 km.istanbul icinde 2 kez beylikdüzü taksim izmire geldim turgutlu ya gittim dönüşte izmirden yakıt aldım 1240 km.

Çevrimdışı metin amca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ankara şehir içi yer yer sakin yer yer tapa gaz kullanım ile 250tl lik benzin ile 550 km gittim. genelde 3 km bi mesafe için kullanıyorum. motor ısındığında varmış oluyorum. o sebeple galiba biraz fazla yakıyor. mesafe 10 km olsa daha uzun yol yapabilirim diye düşünüyorum.

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Parkur: istanbul avcılar > fatih 25 km
Ortalama Hız: 28 km/h
Tüketim: 7.3 lt/100km
Yük: Yüksüz(3 yetişkin)
Araç: Sedan Rapid 1.2 TSI 90bg Manuel
Araç Km: 3200

azmı çok mu bilmiyorum
eski aracım atmosferik 1.6 motordu. aynı yolda 9.5 yakıyordum.
hemde çok daha fazla yoruluyordum çünkü daha devirli kullanmam gerekiyordu.
yani eski aracıma göre yaklaşık 2.5 tl kazanç sağladım bu yolda.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi dsg
3000 kmde aracım
5.9 lt genel ortalama
kullanım şeklim karışık
şehir içi/dışı karışık

açıkcası daha az yakmasını bekliyordum.