škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mmt35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar ismim Mehmet 2015 manuel 1.2 tsı ile yıllardır hayalini kurduğum aracımla aranızdayım arabamdan (yaver) çok memnunum harika bir duygu yeti sahibi olmak ancak bir sorunla karşılaştım bu gün aracımdan içrriden duyulacak şekilde bir hırlama sesi geliyor bu tür şikayeti olan oldumu acaba

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şoför camı otomatik çalışmaz oldu bunun çözümü var mı arama yaptım ama bulamadım.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569116
Arkadaşlar şoför camı otomatik çalışmaz oldu bunun çözümü var mı arama yaptım ama bulamadım.

Otomatik derken uzaktan kumandayla kapatıp açmayı mı kastettin? Kimden duyduğumu hatırlamıyom şöyle bir şey vardı: "Oto camlarının açılıp kapanmaması, kendiliğinden açılıp kapanması gibi durumlarla karşılaştığınızda, akünün eksi(-) kutbunu söküp 10 dak. bekledikten sonra tekrar takmayı deneyin"

Bu tür bir hadise başıma gelmediği içün hiç denemedim; garanti veremem.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;569120
Otomatik derken uzaktan kumandayla kapatıp açmayı mı kastettin? Kimden duyduğumu hatırlamıyom şöyle bir şey vardı: "Oto camlarının açılıp kapanmaması, kendiliğinden açılıp kapanması gibi durumlarla karşılaştığınızda, akünün eksi(-) kutbunu söküp 10 dak. bekledikten sonra tekrar takmayı deneyin"

Bu tür bir hadise başıma gelmediği içün hiç denemedim; garanti veremem.

içeriden olsun yada kumandadan sürücü camı otomatik kapanıp açılmıyor,içeriden basılı tutmam gerekiyor. Kutup başını söküp taktım bir şey değişmedi ama DSG daha  yumuşak ve net çalışmaya başladı. Bende kablo koptuğu için çalışmama yaparmış diye okudum ama bakacağız artık.
Sanki kontak anahtarı ile ilgili bir şeyler yapılıyordu ama tam hatırlamıyorum, bir yerde konusu geçti galiba.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569123
içeriden olsun yada kumandadan sürücü camı otomatik kapanıp açılmıyor,içeriden basılı tutmam gerekiyor. Kutup başını söküp taktım bir şey değişmedi ama DSG daha  yumuşak ve net çalışmaya başladı. Bende kablo koptuğu için çalışmama yaparmış diye okudum ama bakacağız artık.
Sanki kontak anahtarı ile ilgili bir şeyler yapılıyordu ama tam hatırlamıyorum, bir yerde konusu geçti galiba.

Şöför kapısında bulunan cam düğmelerinin tümünü araç çalışırken önce aynı anda 10 saniye aşağıya doğru basılı tutun,sonra 10 saniye yukarıya tutun,sorun çözülecektir..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;569124
Şöför kapısında bulunan cam düğmelerinin tümünü araç çalışırken önce aynı anda 10 saniye aşağıya doğru basılı tutun,sonra 10 saniye yukarıya tutun,sorun çözülecektir..
Tabii ki camlar tamamen kapanınca 10 saniye kapatma konumunda ve tamamen açıldığında da 10 saniye açma konumunda tutmak lazım.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mmt35;567756
Herkese selamlar ismim Mehmet 2015 manuel 1.2 tsı ile yıllardır hayalini kurduğum aracımla aranızdayım arabamdan (yaver) çok memnunum harika bir duygu yeti sahibi olmak ancak bir sorunla karşılaştım bu gün aracımdan içrriden duyulacak şekilde bir hırlama sesi geliyor bu tür şikayeti olan oldumu acaba

Hırlama dediğiniz, motordan mı geliyor ? vuruntu sesi olmasın, benim daha önce 1,6 FSI Jetta aracım vardı , motor turbosuz olduğundan torku ilk kalkışlarda yetersiz kalıyordu vuruntu sesi geliyordu, 2015 olduğuna göre garanti den göstermenizi tavsiye ederim, kolay gelsin.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;569124

Bugün denedim ama olmadı yada ben beceremedim . Arkadaş tur  atmak için arabayı aldı ah geldi cam düzelmiş nasıl oldu anlamadık, şimdi sorunsuz çalışıyor

Çevrimdışı mmt35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sensoy;569204
Hırlama dediğiniz, motordan mı geliyor ? vuruntu sesi olmasın, benim daha önce 1,6 FSI Jetta aracım vardı , motor turbosuz olduğundan torku ilk kalkışlarda yetersiz kalıyordu vuruntu sesi geliyordu, 2015 olduğuna göre garanti den göstermenizi tavsiye ederim, kolay gelsin.

Teşekkürler vuruntu olduğunu sanmıyorum rolantide duyuluyor ritimli bir şekilde bende servise götüreyim dedim ama vanda servis kapanmış en yakını Erzurum oda 400 km e memur adamız malum kaamıza gore ayrılamıyoruz burdan yüce otoyu aradım verdim veriştirdim 13000 skodanın olduğu bir il de üstelik 3000 civarı hala garantili nasıl servis kapanır diye ama sadece tekrar açılacak başvurular var diyorlar okadar.bakalım izinlerimiz kapanmazsa bu senede tatile gidince izmirde baktıracağım artık

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün DSG ye yapılan güncellemeden sonra dikkatimi çeken ilk kalkışta 1 den 2 ye geçme süresi biraz uzamış hemen geçmiyor aracın biraz daha hareket etmesini bekliyor ve o vuruntu olayı giderilmiş. Aynı durum arkadaşın golf 7 sinde dikkatimi çekmişti şimdi benimki de aynı olmuş.

Çevrimdışı asccuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay içinde Sıfır km Yeti alacağım. Bazı sorularım olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- Renk olarak Tropik Yeşil seçtim. Sizce hata edermiyim.
2- Yeti modelinde "PPD" parça kodlu Dizayn Paketi neleri içeriyor.
3- Bluetooth ve Navigasyon için dışardan cihaz alıp taktırsam aracın garantisi bozulur mu?
4- Sıfır olarak satılan en yüksek donanım seviyesi Ambition. Bu donanımda arka park sensörü standart mı?
5- Bolero multimedya ve Buetooth sistemi taktırayım mı? (1.050 TL'ye değer mi)
6- Arka ve yan arka camlar standart karartılmış mı? (Koyu Renk Arka Camlar diye ek paketi var)
7- İç döşemede ve göğüslükte sunulan iki renk seçeneği arasında hangisi kullanışlı? (Siyah/siyah ve Gobi Sand bej/siyah)

Şimdiden teşekkürler..

Alacağım araç: 1.4 TSİ Ambition DSG
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 20:04:05 Gönderen: asccuneyt »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 2014 1.6 TDI DSG Ambition eski ve yeni Ambition ile sanırım bir çok donanım farkı mevcut. Sorularınıza gelince renk olarak iyi bir tercih ben mecburen metalik beyaz seçmiştim bence Bolero taktırmanız gereksiz sanırım yeni Yeti'deki Swing sistemi de dokunmatik ekrana sahip ve sesi gayet yeterli o para Bolero için değmez diye düşünüyorum benim aracımda orijinal koyu arka camlar ve arka park sensörü mevcut yeni Ambition Yeti'de pakete eklenmiş gibi görünüyor iç renk siyah/siyah iyi duruyor açık renk döşeme çabuk kirlenebilir ve kir gösterebilir.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;571638
Geçen gün DSG ye yapılan güncellemeden sonra dikkatimi çeken ilk kalkışta 1 den 2 ye geçme süresi biraz uzamış hemen geçmiyor aracın biraz daha hareket etmesini bekliyor ve o vuruntu olayı giderilmiş. Aynı durum arkadaşın golf 7 sinde dikkatimi çekmişti şimdi benimki de aynı olmuş.

Aracımız için güncelleme olup olmadığını servisi arayıp mı öğrenebiliriz ?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;571909
Aracımız için güncelleme olup olmadığını servisi arayıp mı öğrenebiliriz ?

Aramakla olacağını sanmıyorum cihaza bağlanıp hangi versiyon yüklü olduğuna bakmak gerekiyor, benim versiyon 6 ya yükseltildi şanzımanın karakteri değişti kalkış ve geçişler  daha yumuşak oldu.