škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmtcan;598606
Herkese selamlar...bugün 2016 1.2 TSİ OCTOVİA AMBİTİON aldım  ve araniza katildim...

Araç içerisindeki AUX, USB VE SD KART GİRİŞLERİ MEVCUT.

ANCAK aux girişi çalişmasina rağmen usb ve sd kart menüleri aktif değil...ne kadar çabalasamda beceremedim çaliştirmayi...lütfen yardim edin çok canim sikildi teşekkürler şimdiden

USB ya da SD kart bağlamazsanız o menüler pasif olur zaten.

Çevrimdışı ahmtcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;598614
USB ya da SD kart bağlamazsanız o menüler pasif olur zaten.

Hocam Farklı farklı usb ler bağladım fakat hiçbir tepki vermedi...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yeni motor 1.0  çok başarılı,pazartesi test imkanım oldu.Çok atak vede sessiz..İbre hemen 140  a geliyor..

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;598041
Bu konuya göz atabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36894&highlight=bonjovi0433

Malesef o konuda da Türkiye de olup olmadığı ile ilgili bir bilgi yok.

Çevrimdışı gunes8706

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Dokunmatik ekranda ne gibi faydalı özellikler var.Bilenler varsa yazabilir mi? Aracı yeni aldım da :D

Çevrimdışı acaglar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Aracımı alırken servise danıştım. DSG şanzımanı yoğun trafikte rahat ettirmek adına ne yapmalıyım sorusunun cevabı şanzımanı ışıkta ve yoğun trafikte "n" modunda kullanmaydı. Start-stop'u kullansam olmuyor mu? sonuçta otomatik araba kullanıyoruz. Bana servis start-stop sadece aracın yakıt kaybı ve aküyü rahatlatır. şanzımanı rahatlatmaz. kesinlikle "n" moduna almanız gerektiğini iletti. Siz ne tavsiye edersiniz? Vitesi "n" konumuna alıp start-stop özelliğini de kullansam daha mı iyi olur? Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acaglar;600148
Merhabalar. Aracımı alırken servise danıştım. DSG şanzımanı yoğun trafikte rahat ettirmek adına ne yapmalıyım sorusunun cevabı şanzımanı ışıkta ve yoğun trafikte "n" modunda kullanmaydı. Start-stop'u kullansam olmuyor mu? sonuçta otomatik araba kullanıyoruz. Bana servis start-stop sadece aracın yakıt kaybı ve aküyü rahatlatır. şanzımanı rahatlatmaz. kesinlikle "n" moduna almanız gerektiğini iletti. Siz ne tavsiye edersiniz? Vitesi "n" konumuna alıp start-stop özelliğini de kullansam daha mı iyi olur? Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

frene köküne kadar bastığında zaten araç otomatikman şanzıman ile bağlantıyı kesiyor bana göre bunuda nasıl test ettim derseniz frene hafif basarsanız belli bir süre devir yüksek hareket edecek gibi durup belli bir süre sonra deviri düşürüyor. bence sadece dikkat edilmesi gereken tek nokta arabayı park ettiğinde boşa alıp el freni çekeceksin ayağını frenden çekip sonra pye takacaksın böyellikle şanzımana yük binmemiş olur

ibrahim61

• Ziyaretçi
Park lambalarını söktüğümde arıza ışığı yanmıyor. Araçta plaka ışıklarını led yaptığım için arıza söndürme yazılımı yapıldı sebebi bu olabilirmi

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahim61;600687
Park lambalarını söktüğümde arıza ışığı yanmıyor. Araçta plaka ışıklarını led yaptığım için arıza söndürme yazılımı yapıldı sebebi bu olabilirmi

Bence tahmininiz doğru, yazılımla arıza söndürmek yerine canbus no error yazan led ampullerden kullanmak daha mantıklı. Onlar arıza ışığı yakmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ibrahim61

• Ziyaretçi
aynı kod kuzenimin arabasınada yapıldı onda arıza yanıyor parkları sökünce tam anlamıs değilim arıza kodu sadece ledin mi arızasını siliyor yoksa bütün ışıkların mı

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aliservi;600539
frene köküne kadar bastığında zaten araç otomatikman şanzıman ile bağlantıyı kesiyor bana göre bunuda nasıl test ettim derseniz frene hafif basarsanız belli bir süre devir yüksek hareket edecek gibi durup belli bir süre sonra deviri düşürüyor. bence sadece dikkat edilmesi gereken tek nokta arabayı park ettiğinde boşa alıp el freni çekeceksin ayağını frenden çekip sonra pye takacaksın böyellikle şanzımana yük binmemiş olur

Frene basmadan P ye alınıyor mu aracınız?

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tabi ki hocam frene basmadan vites değişmez
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2016, 08:23:19 Gönderen: Aliservi »

Çevrimdışı proteusum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aliservi;600539

merhaba ben de dün 1.6 tdi dsg style alarak aranıza katıldım ve tam da merak ettigim mevzu buydu,en güzel acıklamayı da daha bugun katıldıgım forumda okumak beni cok mutlu etti.Başlangıc icin önerisi olan kıdemli octavia kullanıcılarından her zaman bilgi almak isterim.Teşekkürler şimdiden:)

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;600855
Frene basmadan P ye alınıyor mu aracınız?

ayrıca freni anlattığım şekilde hafif bastığınızda stop-start devreye girmiyor tam bastığınızda giriyor. yani hafif bastığınızda 2-3 sn sonra devri düşürüp rolantide bekliyor ama tam basarsanız stop-start devreye giriyor

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tuny;600698
Bence tahmininiz doğru, yazılımla arıza söndürmek yerine canbus no error yazan led ampullerden kullanmak daha mantıklı. Onlar arıza ışığı yakmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[MENTION=9944]Tuny[/MENTION] test edip onaylanmış bir bilgi mi acaba bu? LED markası tavsiyeniz var mı?