škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia A7 modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, bugün farkettiğim bir olayla ilgili soru sormak istiyorum. A7 octavia style paket aracımızı hanım benim kullanmadığım anahtar ile aracı çalıştırıp kullandı. Hava soğuk olduğu için aynaların otomatik kapanmasını iptal etmiştim. Ancak bu ikinci anahtar ile aracı kilitlediğimde bugün aynaların katlandığını gördüm ve şaşırdım. Başka bir olayda da yine bu ikinci anahtar ile ayna katlanması etkin iken aracı kilitlediğimde aynaların otomatik katlanmadığını fark ettim.

Bununla karşılaşan bir arkadaşımız var mı? Bu durum bir sorun teşkil eder mi?
Yarın öbür gün servise bunu anlatmaya kalksam anlatabileceğimi de sanmıyorum.

Başka bir durum da sileceklerle ilgili, silecekler çalıştıktan ve kapatıldıktan sonra yani silme işlemi tamamlandığında yolcu tarafındaki sileceğin bir kademe daha aşağıya inmesi, kaputa doğru saklanması gerekiyor. Ancak her seferinde bu silecek yukarıda kalıyor ve aşağıya bir kademe inmiyor.

Şimdi bu iki durum bana yazılımsal olarak araçta bir sorun olduğu hissi uyandırıyor. Kronik sorunlar dışında bunlarla karşılaşmam can sıkıcı bir durum oldu.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Ayrıca başlığın açılmış olması bence çok faydalı oldu. Teşekkürler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- Her iki anahtarın kodlaması farklı olabilir. Ben de bir süre yedek anahtarla kullandım. Kilit tuşuna uzun basınca camları kapatmıyordu. Her iki anahtar için de bolero da istediğiniz kodlamaları yapıp bir de öyle deneyin.

2- Silecek işinde dediğiniz gibi bir hata olabilir. Yalnız sileceğin aşağı inmesi çok az oluyor neredeyse mm kadar. Gözünüz yanılmış olabilir mi acaba?

Son olarak tümü hatalı olsa bile can sıkacak bir durum yok. Aracın yeniden kodlanması çok zor ve sorun çıkaracak birşey değil. Serviste max 1 saat içinde hallediyorlar

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;566758
1- Her iki anahtarın kodlaması farklı olabilir. Ben de bir süre yedek anahtarla kullandım. Kilit tuşuna uzun basınca camları kapatmıyordu. Her iki anahtar için de bolero da istediğiniz kodlamaları yapıp bir de öyle deneyin.

2- Silecek işinde dediğiniz gibi bir hata olabilir. Yalnız sileceğin aşağı inmesi çok az oluyor neredeyse mm kadar. Gözünüz yanılmış olabilir mi acaba?

Son olarak tümü hatalı olsa bile can sıkacak bir durum yok. Aracın yeniden kodlanması çok zor ve sorun çıkaracak birşey değil. Serviste max 1 saat içinde hallediyorlar

Teşekkürler cevap için, hocam.

Anahtarları ayrı ayrı deneyeceğim, hafıza durumu yani sizin dediğiniz gibi oluyormuş.

Silecek de cam üzerindeki işaret oraya denk geliyor, ama tabi ben de yanılıyor olabilirim. Göz neticesinde:)

Müsait olunca servise gitmek lazım.

Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçi bej döşeme araçların paspasları siyah mı oluyor?

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;566840

bildiğim kadarıyla evet emniyet kemerleride siyah oluyor :)

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok faydalı bir başlık olmuş,teşekkürler arkadaşlar :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;566681
Merhabalar, bugün farkettiğim bir olayla ilgili soru sormak istiyorum. A7 octavia style paket aracımızı hanım benim kullanmadığım anahtar ile aracı çalıştırıp kullandı. Hava soğuk olduğu için aynaların otomatik kapanmasını iptal etmiştim. Ancak bu ikinci anahtar ile aracı kilitlediğimde bugün aynaların katlandığını gördüm ve şaşırdım. Başka bir olayda da yine bu ikinci anahtar ile ayna katlanması etkin iken aracı kilitlediğimde aynaların otomatik katlanmadığını fark ettim.

Bununla karşılaşan bir arkadaşımız var mı? Bu durum bir sorun teşkil eder mi?
Yarın öbür gün servise bunu anlatmaya kalksam anlatabileceğimi de sanmıyorum.

İki anahtarın ayarları farklı tutuluyor. Bu bir sorun değil aksine güzel bir özellik. Herkesin ayarı kendine işte.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;566840
Ewt. Bej paspas yok orjinal skoda aksesuarı olarak.

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;566880
İki anahtarın ayarları farklı tutuluyor. Bu bir sorun değil aksine güzel bir özellik. Herkesin ayarı kendine işte.

İyimiş, bir şey demedik ki :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;566911
İyimiş, bir şey demedik ki :)
Sorun teşkil eder mi diye sorunca bir şey denmiş olmuyor mu? :)

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;566951
Sorun teşkil eder mi diye sorunca bir şey denmiş olmuyor mu? :)

Bakış açışına, niyete göre değişir, tabi. Nasıl anlamak istediğimiz nasıl anlatıldığı her şey etkiliyor böyle sözleri.

Demiş de olabilirim dememiş de olabilirim. Şimdi ben bunu niye söyledim, niçin söyledim, nasıl söyledim bunu izaha gerek yok :)

Haklısın hocam tabi, herkesin ayarı kendine... Sorduğum için de demiş oldum.
Kusura bakma.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
canton müzik sistemi opsiyonu alan var mı ? 2000 liraya değer mi ??

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;566999
canton müzik sistemi opsiyonu alan var mı ? 2000 liraya değer mi ??
bu sorunun yanıtını ben de çok merak ediyorum..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;566954
Bakış açışına, niyete göre değişir, tabi. Nasıl anlamak istediğimiz nasıl anlatıldığı her şey etkiliyor böyle sözleri.

Demiş de olabilirim dememiş de olabilirim. Şimdi ben bunu niye söyledim, niçin söyledim, nasıl söyledim bunu izaha gerek yok :)

Haklısın hocam tabi, herkesin ayarı kendine... Sorduğum için de demiş oldum.
Kusura bakma.

İyi misiniz? :)