škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tdi dsg aracımı çarşamba günü teslim aldım.

start-stop'la ilgili bir sorum olacak, bazen araç daha durmadan 3-5km hızlarda stop ediyor sistem motoru. ama her zaman da olmuyor. bunu tecrübe eden oldu mu?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bknz: kullanım klavuzu

Satrt stop optimum şartlara göre çalışır, her aman devreye girmemesi gayet doğal

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia nın lastik basınç sensörü nerde ? bugün lastik değiştirmeye gittiğimde octavia vardı jantlarının ( Orjinal Minoris ) içinde basınç sensörü yoktu ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;568700
Octavia nın lastik basınç sensörü nerde ? bugün lastik değiştirmeye gittiğimde octavia vardı jantlarının ( Orjinal Minoris ) içinde basınç sensörü yoktu ?

Aracııizdaki sistem farklı, lastikte sensör bulunmuyor. Abs sensörunden aldığı lastik dönüş bilgilerine göre uyari veriyor sistem.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;566842
bildiğim kadarıyla evet emniyet kemerleride siyah oluyor :)

Ek bilgi: Superb de bej döşeme alırsanız emniyet kemeride bej oluyor.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ELYASA;568815
Ek bilgi: Superb de bej döşeme alırsanız emniyet kemeride bej oluyor.

Evet suberb de emniyet kemeri bej oluyor yükselen oto daki showroom daki arkadaşı şok etmiştim hiç bi araçta bej emniyet kemeri yok diyordu :)

Çevrimdışı huzun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar, ben kısmetse Skoda Octavia 1.2TSI DSG Style paket araç alacağım. istanbuldayım. Bayilerin fiyatları uçurum gibi farklı tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Hem arabayla ilgili hemde bayilerle ilgili şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- her anahtar için farklı bir kodlama var diye biliyorum. Mesela kullandığım anahtarda ayak lambaları açmıyordu fakat yedek anahtarı aldığımda ayak lambaları yanıyordu.
2- silecek sorunu mu bilmem ama aynısı bende de var. Sağ taraftaki silecek oto konumundayken silme işlemini bitirince daha yukarıda duruyor fakat oto konumundan çıkarınca aşağıya iniyor bende.
Eklemek istediğim ön camın sol taraf direğinin üst kısmının malzemesi yapışmamış. Bana söyledikleri araçlarda bu sorun varmış dediler. Sizde de böyle bir durum var mı?
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 22:57:52 Gönderen: azureusecz »

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;569446
1- her anahtar için farklı bir kodlama var diye biliyorum. Mesela kullandığım anahtarda ayak lambaları açmıyordu fakat yedek anahtarı aldığımda ayak lambaları yanıyordu.
2- silecek sorunu mu bilmem ama aynısı bende de var. Sağ taraftaki silecek oto konumundayken silme işlemini bitirince daha yukarıda duruyor fakat oto konumundan çıkarınca aşağıya iniyor bende.
Eklemek istediğim ön camın sol taraf direğinin üst kısmının malzemesi yapışmamış. Bana söyledikleri araçlarda bu sorun varmış dediler. Sizde de böyle bir durum var mı?

Dediğiniz gibi durum anahtarlardan kaynaklıymış. İkinci durum için benim aracımda dediğiniz malzemede sorun göremedim. Sorun varsa umarım ki düzeltsinler.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ekranda yağ sıcaklığı 95 dereceyi gösterdi dün gece,aracı bir arkadaşa denetiyorduk epey zorladı şehir içinde..Sizce ekranda çıkan bu  değer anormal mi ?

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2016, 19:05:02 Gönderen: hilter »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12723]hilter[/MENTION] Kendiniz de söylemişsiniz arkadaşınızın aracı performanslı kullandığını, 95 derece gayet normaldir. Kendi aracımı çok sıkıştırdığımda 110-115 dereceleri dahi görüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda uzun süre sakin sürsen bile 90-95 derece oluyor.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569902
[MENTION=12723]hilter[/MENTION] Kendiniz de söylemişsiniz arkadaşınızın aracı performanslı kullandığını, 95 derece gayet normaldir. Kendi aracımı çok sıkıştırdığımda 110-115 dereceleri dahi görüyorum.

Alıntı yapılan: ailotana;569906
Uzun yolda uzun süre sakin sürsen bile 90-95 derece oluyor.

Çok teşekkürler,aracı yeni aldığım için  acemiyim korkttum biraz..Şimdi normal olduğunu anlayınca rahatladım :)

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araç içi aydınlatma Nasıl kapanır ?

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia furkan;570177
Arkadaşlar araç içi aydınlatma Nasıl kapanır ?

Neyi kapatmak istiyorsunuz?