škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia III modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg aracımı 2016 Ocak ayında aldım 2500km yol yaptım.Şu anda araçtan performans,yakıt yol tutuş  her anlamda gayet memnunum. Yalnız Dsgnin yağ tüketimi ile ilgili çevreden çok fazla söylenti oluyor. Kullanım kalvuzundaki bilgi şu şekilde:
"Yağ seviyesini düzenli aralıklarda kontrol edin (örn. yakıt alırken). Yağ tüketimi,
büyük ölçüde motorun yüklenmesine ve devir sayısına bağımlıdır. Yağ tüketimi,
sürüş tarzına bağlı olarak 0,5 l/1 000 km kadar olabilir.
Yeni bir motorun başlangıçta biraz daha fazla yağ harcaması ve yağ tüketiminin
en düşük değerine ancak belli bir çalışma süresinin sonunda ulaşması oldukça
normaldir. Bu yüzden yeni bir aracın yağ tüketimi hakkında ancak yaklaşık
5 000 km'lik bir kullanımdan sonra fikir sahibi olunabilir"

İlk bakıma kadar sürekli kontrol etmek gerekir mi? Aracında ciddi bir yağ eksilmesi fark eden arkadaş oldu mu acaba?

Çevrimdışı JawS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ya ben goremedim fabia style donanımda park sensorlerı ve cc cross control hız sabıtleyeci yok mu ? ve sitasinden ne donanım ekleyebılırız ne ekleyemeyız aksesuarlar felan bulamadım yada aracını kendın olursur gıbı bır secenek. Almaya nıyetlendık ama sitesi felan bir değişik :D

Not arka park sensoru varmıs.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2016, 20:58:55 Gönderen: JawS »

Çevrimdışı maydays

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka park sensörü var..Önde yok. Hız sabitleyici yok hız limitleyici var ...

Çevrimdışı JawS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maydays;570759
Arka park sensörü var..Önde yok. Hız sabitleyici yok hız limitleyici var ...

Bu kotu oldu ıste bır cok aracı bu yuzden eledım en sevdıgım ozellık :D cc neyse arabayı gormeye gıdınce konusucam artık kaca eklenıyor ne ne kadar sıtelerınde hıc bısı yok sacma.

Çevrimdışı Taner_898

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Skoda Adana şubesinden 28.04.2016 tarihinde Fabia 1.2 TSİ 110 hp DSG marka aracı teslim aldım.

Aracın tanıtımı ve satış aşamasından memnun kaldım. Aracıda 300 km yi aşkındır kullanıyorum. Çok da memnunum.

Ancak aracı aldıktan iki gün sonra tesadüfen aracın üzerindeki lastiklerin dördünün de 2013 yılı olduğunu gördüm. Durumu hemen Skoda Adana şubesi ilgililerine bildirdim. Onlarda İstanbul merkezlerine e-posta ile bildirdiler. Hatta lastiklerin fotosunu çekip gönderdim.

Bir kaç gün sonrada Skoda Müşteri Hizmetlerinin 444 7 780 nolu numarasını arayarak kendimde kayıt oluşturdum.

Başvuruda bulunmamın üzerinden 10-11 gün geçmesine ve ara ara telefon açıp sormama rağmen durum İstanbul tarafından çözümlenemedi.

Sonuç olarak bugün tekrar aradığımda; İstanbul dan gelen cevabın "LASTİKLERİN KULLANIM ÖMRÜNÜN 10 YIL OLDUĞU, BU NEDENLE BİRŞEY YAPAMAYACAKLARINI" ilettiler.

Aracı teslim alırken lastikleri kontrol etsem teslim almazdı. Ancak hangimiz alırken lastiklerin üretim tarihine bakıyoruz. Bu nedenle bu paylaşım sayfasında ve elimden gelen her sosyal medyada böyle bir durumla başka kimse karşılaşmasın diye paylaşacağım.

Ayrıca lastikleri değiştirmeyeceklerine dair yazılı belgeyi alır almaz da yasal yollara başvuracağım.

Arkadaşlar sıfır aracınızı teslim almadan A dan Z ye lastiklerde dahil her tarafını kontrol ederek alın. Bakın firmalar üç kuruş daha fazla kazanacağım diye nelere başvuruyorlar.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı alırken kaybedilen yedek anahtarım bugün geldi. Ancak yedek anahtar sustalı gelince şaşırdım. Çünkü benim aracımdan daha pahalı olan rapid spaceback'in yedeği düz anahtar şeklinde. Sizlerde de durum aynı değil mi arkadaşlar.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kısa farın ampülünü değiştirmek için tanpon sökmekmi lazım yoksa başka yolu varmı ?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;574392
Arkadaşlar aracı alırken kaybedilen yedek anahtarım bugün geldi. Ancak yedek anahtar sustalı gelince şaşırdım. Çünkü benim aracımdan daha pahalı olan rapid spaceback'in yedeği düz anahtar şeklinde. Sizlerde de durum aynı değil mi arkadaşlar.

Aynı değerli kardeşim ikisi de sustalı:ok:

Çevrimdışı Mrtyldrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. fabia 3 araçlarımızda esp kapatma tuşu var mı?

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mrtyldrgn;580172
Merhaba. fabia 3 araçlarımızda esp kapatma tuşu var mı?

Araçlarda ESP diye bir donanım olduğunu bilmiyorum ancak eğlence sisteminde CAR bölümünde ayarlara girerek (kontak açık olmalı) ASR ve ESC'yi kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Esp var kapanmıyor, ekran üzerinden asr yi kapatabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar karaktersizin biri biraz önce önden dokundurmuş. Ne yapmam lazım rötüş boya yaptırsam geçer mi sizce?
:confused:

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: batuhanbugra;580679
Arkadaşlar karaktersizin biri biraz önce önden dokundurmuş. Ne yapmam lazım rötüş boya yaptırsam geçer mi sizce?
:confused:

İstersen nikelajlı kısıma dipart ile siyah lastiksi kaplama yapıp Monte Carlo modeli gibi komple siyah panjur elde edebilirsin. Hatta dipartın kalanıyla ayna kapaklarını da siyaha boyarsın. Sıkılınca söküp nikelaj görünüme de dönebilirsin.