škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabiacı06;588814
.Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
 Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) olumlu etkisini gören var mı?

tabi görüyoruz yokuş kalkışta hiç patinaj yapmamasının sebebi zaten 1. teknoloji.

Çevrimdışı Alihaydarvardar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar.   1.2 tsi dsg aracımı 1 haftadır kullanıyorum. Forumda bir yerde okumuştum bi arkadaş araç 4. vitese geçerken tak diye ufak bi ses yapıyor diye yazmıştı. Aynı ses bende de oluyor. Tabi her zaman değil. Araç yeni olduğu için insanı huzursuz ediyor. Bu sesi duyan başka dsg kullanıcıları var mı ? Ses nedir neyin nesidir ?

Çevrimdışı Fabia44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slm arkadaşlar 1 hafta önce sıfır skoda fabia 1.2 dsg  style donanım araç aldım aracın motor kaputunda keçesi yok. Acaba genel olarak fabiada  yer almıyor mu yoksa benim araca mı takılmamış ? :confused:

Çevrimdışı Fabia44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızı sıfır mı aldınız aldığınızda bu kaput Keçesi varmıyı yoksa sizmi taktirdiniz

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

1 haftalık fabia combi aracimi parkhalinde iken sol ön farın üstünde el büyüklüğünde sürtmeden kaynaklı çizik olduğunu gördüm. bunu boya yapmadan nasıl düzeltebilirim?
bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2016, 09:48:22 Gönderen: BugraAtagul »

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. :( Fotoğraftan anlamak ciddi olarak zor ancak sizin anlamanız çok kolay. Eğer tırnağınızı ilgili bölgeye sürttüğünüzde derin çizikler tırnağınıza takılmıyorsa uygun bir pasta sonrası çiziklerden eser kalmayacaktır.

Vaktiniz varsa Kızıltoprak Meguiars 'a bir uğrayın onlar görüp detaylı olarak bilgi verecektir.

Ancak ezilme, büzülme yaşamış yüzeyler için tek başına pasta kurtarıcı olamayacaktır.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: batuhanbugra;581107
Tavsiyeniz için teşekkürler fakat sadece plakanın üstündeki o çizgide boya kalktı. Sanırım ışıktan dolayı diğer yerlerde de var gibi gözüktü.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum kaskonun minihasar şirketine git rötuş attır pasta cila yaptır geç. Sakın boyatma bir çizgi için yazık edersin sıfır araca. Minihasardan yaptırırsan hem o bölge bu kadar çirkin görünmez nispeten kapanır ve paslanmasını falan önlersın hem de kaskonun hasarsızlıgı bozulmaz.

Alıntı yapılan: Ladiklims;581295
Arkadaşlar merhaba bugün kaputu uzun bi aradan sonra açtığımda koruyucu kısmın bu şekilde zedelendigini gordum, ya bi motor parçası surtuyor ya da fare yedi :) şaka bi yana fare değil motorda bi çıkıntı var ona sürtüyor heralde servise götürüp garanti kapsamında yaptirabilir miyim ?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oraya süretecek bir motor parçası olmaz diye düşünüyorum ama Turbo motor vs oraya yakın sıcak bir motor parçası o deformasyona neden olmuş olabilir. Bu gerçekten bu sebeple ise garantiden yaptırırsın

Alıntı yapılan: ixir;584176
Arkadaşlar, klima tuşu kapalıyken havalandırmayı ön cama yönlendirdiğimde sanki klima açıkmış gibi soğuk hava geliyor bu durum dışarısı sıcakken de böyle klimayı açtığımda ise soğuk hava dahada soğuk gelmeye başlıyor.Klimayı kapatıp havalandırmayı yüzüme doğru yönlendirdiğimde ise olması gerektiği gibi dışarıdaki hava sıcaklığında üflüyor. Acaba klima kapalı olsa bile çalışmaya devam mı ediyor?

Dostum kliman hatta havalandırman komple kapalıyken bile aracında hava sirkulasyonu içeri alacagın tuşa basarsan dışardan gelecek olan havayı kesersin. Ayrıca havalandırmayı ön cama verdiğinde araç ön camda bugulanma oldugunu düşünüp öne soguk hava verir yani aracın ''bu adam sebepsiz yere ön cama niye normal hava versin ki ya'' seklınde düşünüp hareket eder. Diğer kısımlarda böyle bir kural gecerli değil. Renaultlarda da bu vardır ön cama havalandırma versen bile otomatikman klimayı acar.

Alıntı yapılan: frknkpt;587003
Hemencecik soruyum :) Fabia 2016 1.0 MPI aracımda sağ yan aynanın geri vitese takıldığında aşağı bakmasının ayarı varmış Golf ü olan bir arkadaşım dedi.
Biraz araştırdım şunu buldum ->
1- kontağı açın
2- aynayı R ye alın
3- vitesi geriye takın
4- aynanızı aşağı bakıcak şekilde ayarlayın
5- aynayı ortaya alıp kontak kapatın

bunlar olurmu acaba ambition modellerde ? deniyimmi ?

o fonksiyon öyle maalesef çalışmaz Vag Com ile aracına baktır eğer yan aynanın fonksiyonu buna uygunsa anca Vag com yazılımı ile yapabilrsin bunu.

Alıntı yapılan: BugraAtagul;592677
Arkadaslar merhaba,

1 haftalık fabia combi aracimi parkhalinde iken sol ön farın üstünde el büyüklüğünde sürtmeden kaynaklı çizik olduğunu gördüm. bunu boya yapmadan nasıl düzeltebilirim?

Gördugum kadarıyla çok derın degıl, aracın da beyaz. Kolay bir sekilde pasta cila attırarak çıkarabılecegını dusunuyorum.

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: -CND-;592708
Öncelikle geçmiş olsun. :( Fotoğraftan anlamak ciddi olarak zor ancak sizin anlamanız çok kolay. Eğer tırnağınızı ilgili bölgeye sürttüğünüzde derin çizikler tırnağınıza takılmıyorsa uygun bir pasta sonrası çiziklerden eser kalmayacaktır.

Vaktiniz varsa Kızıltoprak Meguiars 'a bir uğrayın onlar görüp detaylı olarak bilgi verecektir.

Ancak ezilme, büzülme yaşamış yüzeyler için tek başına pasta kurtarıcı olamayacaktır.

merhaba, cok tesekkur ederim. Gordugumde aglicak gibi oldum ama yapıcak birseyde yok bir yerde. cok kucuk bir yerde elim takiliyor. okadar da iz kalsın artık, dediginiz gibi en iyisi pasta yaptırmak gibi geliyor banada.

Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;592768
Gördugum kadarıyla çok derın degıl, aracın da beyaz. Kolay bir sekilde pasta cila attırarak çıkarabılecegını dusunuyorum.

tesekkurler bende pasta ile kurtarabilecegimi dusundum. ama sizlerede danismak istedim. sonucu iletecegim.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar. Epey uzunca süredir takip ettiğim bu güzide siteye üye olmak bugüne kısmetmiş. Ben de önümüzdeki hafta inşallah şeker beyazı 1.2 TSI DSG ile aranıza katılacağım. Araç şuan da gümrükte ve bugün yarın bayiye geliyor. Aracı alırken dikkat etmem gereken önemli nokatalar var mdır?. Örneğin boya kontrolü  vs. Bir de motor kaputunda keçesiz mi geliyor tam olarak anlamadım. Arkadaşımın arabasında mevcut değil. Bu parçanın serviste takılan bir parça olmadığını düşünüyorum. Yanılıyorsam düzeltin. Teşekkürler...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;592677
Arkadaslar merhaba,

Geçmiş olsun, pasta ile geçer gibi duruyor. Avek Oto'daki Şeker Beyazı Combi'yi mi aldınız?

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592849
Geçmiş olsun, pasta ile geçer gibi duruyor. Avek Oto'daki Şeker Beyazı Combi'yi mi aldınız?

tesekkurler, istanbul gibi bir şehirde boyle seyler olabiliyor.

Aracı skoda özaydin dan aldim. Metalik beyaz.

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 15" lastiğe sahip fabia 3 aracıma kaç ps hava basmalıyım. Yıllardır 17" jant lastik kullanıyorum yeni arabam konusunda biraz acemiyim.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;592851
tesekkurler, istanbul gibi bir şehirde boyle seyler olabiliyor.

Aracı skoda özaydin dan aldim. Metalik beyaz.

Ay beyazı ve panoramik cam tavanlı. Güzelmiş, güle güle kullanın. Canınızı sıkmayın, pastadan sonra bir şey kalmaz.
Ben de lazer beyazı ve panoramik cam tavanlı sipariş verdim. Ne kadara aldınız aracı?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WeReWoLF;592853
Arkadaşlar 15" lastiğe sahip fabia 3 aracıma kaç ps hava basmalıyım. Yıllardır 17" jant lastik kullanıyorum yeni arabam konusunda biraz acemiyim.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzin kapağının içinde hangi yükte kaç hava basılacağı tablosu olması gerekiyor.

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592854
Ay beyazı ve panoramik cam tavanlı. Güzelmiş, güle güle kullanın. Canınızı sıkmayın, pastadan sonra bir şey kalmaz.
Ben de lazer beyazı ve panoramik cam tavanlı sipariş verdim. Ne kadara aldınız aracı?

Tesekkurler, 65000 tl ye geldi bu hali ile. Sizde Combimi siparis ettiniz?
ne zaman verdiniz siparisi? ne zaman geliyor? hangi bayiden? bende siparis vericektim ama bunu bulunca siparis vermekten vazgectim.