škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WeReWoLF;592853
Arkadaşlar 15" lastiğe sahip fabia 3 aracıma kaç ps hava basmalıyım. Yıllardır 17" jant lastik kullanıyorum yeni arabam konusunda biraz acemiyim.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu konu  cok tartısılıyor yakıt kapagında da 2 kısı 30 PSI 4 kısı 35 PSI degerlerı (2.1 ve 2.4 bar) yazmakta. Bence cok incik cinciklemeden önümüz kış 33 PSI bas ben öyle kullanıyorum. Nexen lastık varsa uzerınde 30 PSI  bayagı yere yapısık gezıyor ve cok fazla ses ve tıkırıt yapıyor. 33 Ideal. 32 diyecek olanlar olacaktır ama ben kışı ve Nexen lastıklerının et kalınlıklarını dusunerekten 33 ile kullanıyorum cok memnunum

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;592834
Selam arkadaşlar. Epey uzunca süredir takip ettiğim bu güzide siteye üye olmak bugüne kısmetmiş. Ben de önümüzdeki hafta inşallah şeker beyazı 1.2 TSI DSG ile aranıza katılacağım. Araç şuan da gümrükte ve bugün yarın bayiye geliyor. Aracı alırken dikkat etmem gereken önemli nokatalar var mdır?. Örneğin boya kontrolü  vs. Bir de motor kaputunda keçesiz mi geliyor tam olarak anlamadım. Arkadaşımın arabasında mevcut değil. Bu parçanın serviste takılan bir parça olmadığını düşünüyorum. Yanılıyorsam düzeltin. Teşekkürler...

1. Aracın küllük ve çakmagının konuldugundan emin ol, bazı kendını bılmezler yenı arabalarda gelmedıgını iddia etse de onları talep et ve koydur. Ben teslım alırken boyle bır cümle kurdular tepki verince hadi koyalım madem dediler.
2. Aracın her noktasına bak boya için. Hoşuna gitmeyen bir renk cümbüşü ya da çizik vs varsa teslim alma.
3. Asla ve asla servisten gelen birinin sözüyle boya koruma motor koruma yok efendım cam filmi seramik kaplama yaptırma, boyl bır anlasma yapma. Parana yazık olur. onları daha uyguna daha kaliteli dısarıda yaptırırsın.
4. Aracını teslım alırken yapılacak olan kaskoyu cok iyi oku. Tam görünümlü dandik kasko yaptıracak olurlarsa kendi kaskonu kendin yaptır bayinin sigortacısına güvenme.
5. Teslim aldıgında aracını ordayken çalıştır sesini dinle, radoyosunu farlarını ıyıce kontrol et. Aman aceleyle alayım adamları oyalamayım dıye dusunme bildigin araba alıyon:)
6. Bagajında yol setin, bagaj halısının altında stepnen ve gereklı ekıpmanın oldugundan emin ol.
7.Aracın gumrukte falan 2 aydna fazla beklemısse (beklemese bile) bazen süspansıyonlar takoz unutuyorlar (bununla ılgılı bır video var youtube da)sırf arac beklerken suspansıyon ınmesın dıye. Bu takozu unuturlarsa her kasısten gecerken tokur tokur ses alırsın ve taşın ustunde gıdıyorsun gıbı olur. Bunu sor kesinlikle hatta telefonun ısıgıyle lastıgın ordan bak suspansıyonun altındakı plastık akardiyon gorunumlu korumayı asagı dogru kaydırarak bak.
8.Araç şasi numaranla ile ruhsatında yazan birebir aynı olmalı ona bak.

Bunlar benim alırken baktıklarım. Bakmak sana birsey kaybettirmez sonucta tanımadıgın bırınden arac alıyorsun bayi de olsa sonuçta bunlar çok fazla arac satan yoğun insanlar ve kurumlar bu nedenle bazı seylerı gozden kacırıyorlar. Sen dikkatli ol.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;592871
1. Aracın küllük ve çakmagının konuldugundan emin ol, bazı kendını bılmezler yenı arabalarda gelmedıgını iddia etse de onları talep et ve koydur. Ben teslım alırken boyle bır cümle kurdular tepki verince hadi koyalım madem dediler.
2. Aracın her noktasına bak boya için. Hoşuna gitmeyen bir renk cümbüşü ya da çizik vs varsa teslim alma.
3. Asla ve asla servisten gelen birinin sözüyle boya koruma motor koruma yok efendım cam filmi seramik kaplama yaptırma, boyl bır anlasma yapma. Parana yazık olur. onları daha uyguna daha kaliteli dısarıda yaptırırsın.
4. Aracını teslım alırken yapılacak olan kaskoyu cok iyi oku. Tam görünümlü dandik kasko yaptıracak olurlarsa kendi kaskonu kendin yaptır bayinin sigortacısına güvenme.
5. Teslim aldıgında aracını ordayken çalıştır sesini dinle, radoyosunu farlarını ıyıce kontrol et. Aman aceleyle alayım adamları oyalamayım dıye dusunme bildigin araba alıyon:)
6. Bagajında yol setin, bagaj halısının altında stepnen ve gereklı ekıpmanın oldugundan emin ol.
7.Aracın gumrukte falan 2 aydna fazla beklemısse (beklemese bile) bazen süspansıyonlar takoz unutuyorlar (bununla ılgılı bır video var youtube da)sırf arac beklerken suspansıyon ınmesın dıye. Bu takozu unuturlarsa her kasısten gecerken tokur tokur ses alırsın ve taşın ustunde gıdıyorsun gıbı olur. Bunu sor kesinlikle hatta telefonun ısıgıyle lastıgın ordan bak suspansıyonun altındakı plastık akardiyon gorunumlu korumayı asagı dogru kaydırarak bak.
8.Araç şasi numaranla ile ruhsatında yazan birebir aynı olmalı ona bak.

Bunlar benim alırken baktıklarım. Bakmak sana birsey kaybettirmez sonucta tanımadıgın bırınden arac alıyorsun bayi de olsa sonuçta bunlar çok fazla arac satan yoğun insanlar ve kurumlar bu nedenle bazı seylerı gozden kacırıyorlar. Sen dikkatli ol.

Verdiğiniz bigiler için çok teşekkürler. Alırken dediklerinize dikkat edeceğim. Özellikle takoz konusu kafama çok takılmıştı. İnsan çok şaşırıyor böyle durumlara. Diğer konularda bir o kadar önemli.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;592860
Tesekkurler, 65000 tl ye geldi bu hali ile. Sizde Combimi siparis ettiniz?
ne zaman verdiniz siparisi? ne zaman geliyor? hangi bayiden? bende siparis vericektim ama bunu bulunca siparis vermekten vazgectim.

Evet ben Combi siparişi verdim :) Siparişi Eylül ayında verdim. Aralık'ta gelecek. Doğuş Oto Esenyurt'tan verdim. Ben Lazer beyazı, ve panoramik cam tavanlı sipariş verdim. Güle güle binin. Bu arada arka koltuklar çıkıp katlanıyor, ondan bahsettiler mi? Çoğu bayi bu versiyonu hiç bilmiyorlar :)

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592887
Evet ben Combi siparişi verdim :) Siparişi Eylül ayında verdim. Aralık'ta gelecek. Doğuş Oto Esenyurt'tan verdim. Ben Lazer beyazı, ve panoramik cam tavanlı sipariş verdim. Güle güle binin. Bu arada arka koltuklar çıkıp katlanıyor, ondan bahsettiler mi? Çoğu bayi bu versiyonu hiç bilmiyorlar :)

sizin de araciniz hayırlı olsun, bakalım size gelis fiyati ne kadar olacak? Aldiginizda da yazarsaniz cok mutlu olurum. ne kadar kapora istediler. ben siparis verecekken avek opsiyonlarin (cam tavan ve jant) combiye ekletip ekletemeyecegi konusunda fikri yoktu. 2 haftada cevap verebildi. en sonundada 15000 tl kapora istedi. ayni anda bu aracida bulunca siparis vermekten vazgectim.

ayrica koltuk olayini hic bilmiyorum. sadece yattıgını biliyorum. bayide bundan söz etmedi bana
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2016, 11:12:07 Gönderen: BugraAtagul »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;592944
sizin de araciniz hayırlı olsun, bakalım size gelis fiyati ne kadar olacak? Aldiginizda da yazarsaniz cok mutlu olurum. ne kadar kapora istediler. ben siparis verecekken avek opsiyonlarin (cam tavan ve jant) combiye ekletip ekletemeyecegi konusunda fikri yoktu. 2 haftada cevap verebildi. en sonundada 15000 tl kapora istedi. ayni anda bu aracida bulunca siparis vermekten vazgectim.

ayrica koltuk olayini hic bilmiyorum. sadece yattıgını biliyorum. bayide bundan söz etmedi bana

Şimdi 63,000 gibi bir rakam verdiler. Ancak Ekim 1'de zam geldiğinden bu fiyat Combi için de 1,000 TL fazla olacaktır. Aralık ayında kampanya filan olursa daha da düşer diye umuyorum. Aracı aldığımda fiyatı belirtirim. 1,000 TL kapora istediler benden. Doğuş Oto max. bu kadar istiyor zaten. Ankara bayileri 40,000 TL istemişlerdi, ben de Doğuş Oto Esenyurt'u bildiğimden oradan verdim siparişi. Yalnız ben Eylül ayında sipariş vermeden önce Yüce Auto ile görüştüğümde Yüncüler ve Avek'te var demişlerdi bu aracı. Üretim haftası ne zaman acaba? Bir bilginiz var mı bu konuda?

Bu arada koltukların katlanmış haline ait fotoğrafı sizin için paylaşıyorum. Kullanma kılavuzunda nasıl yapılacağı anlatılıyor :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592998
Bu da katalog görüntüsü :)

Tesekkurler, aksam gittigimde deneyecegim. hatta bu hafta sonu bu pozisyona ihtiyacim bile vardı :gut:

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;592764
Dostum kaskonun minihasar şirketine git rötuş attır pasta cila yaptır geç. Sakın boyatma bir çizgi için yazık edersin sıfır araca. Minihasardan yaptırırsan hem o bölge bu kadar çirkin görünmez nispeten kapanır ve paslanmasını falan önlersın hem de kaskonun hasarsızlıgı bozulmaz.

Oraya süretecek bir motor parçası olmaz diye düşünüyorum ama Turbo motor vs oraya yakın sıcak bir motor parçası o deformasyona neden olmuş olabilir. Bu gerçekten bu sebeple ise garantiden yaptırırsın

Dostum kliman hatta havalandırman komple kapalıyken bile aracında hava sirkulasyonu içeri alacagın tuşa basarsan dışardan gelecek olan havayı kesersin. Ayrıca havalandırmayı ön cama verdiğinde araç ön camda bugulanma oldugunu düşünüp öne soguk hava verir yani aracın ''bu adam sebepsiz yere ön cama niye normal hava versin ki ya'' seklınde düşünüp hareket eder. Diğer kısımlarda böyle bir kural gecerli değil. Renaultlarda da bu vardır ön cama havalandırma versen bile otomatikman klimayı acar.

o fonksiyon öyle maalesef çalışmaz Vag Com ile aracına baktır eğer yan aynanın fonksiyonu buna uygunsa anca Vag com yazılımı ile yapabilrsin bunu.

Gördugum kadarıyla çok derın degıl, aracın da beyaz. Kolay bir sekilde pasta cila attırarak çıkarabılecegını dusunuyorum.

Sizce bunu kaskodanmı yaptırmalıyım? Mini onarıma girermi?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;593014
Sizce bunu kaskodanmı yaptırmalıyım? Mini onarıma girermi?

Kaskonu aç, minionarim için hangi şirketle anlasmasi varmis bak istersen. Cogunlukla autoking oluyor. Yilda 3 kez kaskonu bozmadan hasar raporu islenmeden minionarimdan yaptirabiliyorsun. 500tl yi gecmeyen boyali boyasiz onarimlar minionarimdir. Hasariniz da minionarima girer. Ben yerinde olsam asla boyatmazdim minionarimda para odemezsin ama bosyere aracinin degeri duser. Pasta cila attir temizlet geç, boya yaptirma yazik olur.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar piano black kaplamalı ön konsola sahip olan araçlarınız için uygun olabileceğini düşündüğüm çizmeden temizlik sağlayabilecek şöyle bir ürün buldum denemek isteyebilirsiniz

https://www.bitenekadar.com/super-clean-mucize-temizleyici-jel-19003-firsat-urun#

Çevrimdışı ensarvatandas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bende dün fabia III 1,2 style ile aranıza katıldım. Araçta anahtarsız girii yapamadım. Kapı kilitliyken kapı kolunu tutuyorum dokunuyorum bir türlü  olmadı, araçtan çıkarken de nasıl yapılacağını çözemedim, bilen varsa anlatabilir mi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ensarvatandas;593247
Merhaba arkadaşlar bende dün fabia III 1,2 style ile aranıza katıldım. Araçta anahtarsız girii yapamadım. Kapı kilitliyken kapı kolunu tutuyorum dokunuyorum bir türlü  olmadı, araçtan çıkarken de nasıl yapılacağını çözemedim, bilen varsa anlatabilir mi

Aracınızda kessy var değil mi? Style pakette sadece anahtarsız çalıştırma geliyor anahtarsız giriş özelliği için aracınızla beraber kessy sisteminin gelmiş olması gerekli

Çevrimdışı ensarvatandas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani araç sıfır alındı donanım listesinde style pakette anahtarsız giriş çalıştırma çıkış yaziyor. kontakta yok zaten düğme var.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ensarvatandas;593263
yani araç sıfır alındı donanım listesinde style pakette anahtarsız giriş çalıştırma çıkış yaziyor. kontakta yok zaten düğme var.

Düğme style paketlerin hepsinde var. Kessy sistemi ek paket olarak alınıyor style da standart değil. Şu haliyle o düğme sadece sizi anahtarı deliğe takıp çevirmekten kurtarıyor(evet çok gereksiz). Kessy sistemini ekleterek sipariş geçmişseniz o şekilde gelir. Doğuş oto sadece sipariş üzerine getiriyor. Sizdeki "easy start" olmalı yani sadece motor çalıştırıp kapatma