škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;594693
Sıfır park etme nedir hocam ayrıca bunu biz nasıl öğretelim sürücü kursu muyuz biz[emoji23]

virgül konmamış orda bende ilk oyle anladım. arkadaş aracı sıfır aldık demek istemiş :) ardından parketme esnasında dikkat etmem gereken bir husus var mı diye sormuş :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camlara film çektiren arkadaşlar kaç numara çektiriyorsunuz, yada şöyle sorayım kaç numara rahatsız etmez. aşağı yukarı fiyatı nedir?

Tulgar

• Ziyaretçi
ben 1 numara kullanırım hep,daha koyusu emniyet ve muayene de sıkıntı çıkarabilir.
iyi bir cam filmi 400,500 tl civarına mal olur.
yalnız güvenilir bir yerde yaptırmak lazım ki hem fazla para verip hemde orjinal olmayan ürün riski ortadan kaldırılmalı.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;594713
Camlara film çektiren arkadaşlar kaç numara çektiriyorsunuz, yada şöyle sorayım kaç numara rahatsız etmez. aşağı yukarı fiyatı nedir?

Merhaba;
Ben ön camlara 1 arka camlara 2 numara çektirdim..250tl gibi bir maliyeti oldu..2yıl garantili çizilmez.. en azından öyle dediler inandık.. :):gut:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;594775
Merhaba;
Ben ön camlara 1 arka camlara 2 numara çektirdim..250tl gibi bir maliyeti oldu..2yıl garantili çizilmez.. en azından öyle dediler inandık.. :):gut:

Sizde Samsun da yaşıyorsunuz sanırım nerde yaptırdınız .?

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;594817
Sizde Samsun da yaşıyorsunuz sanırım nerde yaptırdınız .?

Evet ..Eski sanayi sitesinde Ender Oto nun cam filmi çektiği yeri var..orada yaptırdım..şimdilik bi problem olmadı ben memnun kaldım..daha önceki arabalarımıda oraya götürüyordum..

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;594713

Kardeşim resmi gazetede yayınlandı artık cam filmi önlere de arkalara da yasal, numarası farketmez. Ama ben önlere de arkalara da 2 numara taktırmıştım fakat aracım koyu Style paket döşeme oldugu için ön camlardaki 2 numaralar aksamları sıkıntı çıkardı sokak aralarında yanları göremedim o nedenle para vermeden değiştirdim 1 numaraya çevirdim cok memnunum. Style paketin varsa ve aracın koyu döşeme ise önler 1, arkalar 2 olsun, arka cam ise 1 numara yeterlidir zaten karartmalı dikiz aynan var gece dikiz aynan da karartınca farları görmek kolay olmuyor ayrıca 1 numara da fena kesmiyor güneş ışınlarını. Ama sana çok daha iyi bir tavsiyem var, bir arkadaşın Rapid aracında görmüştüm. Hafif griden yeşile çalan bir cam filmi, koyu renk yapmıyor cam görünüşünü ama güneş ışınlarının enerjisini soğuruyor fakat ışık lümenini kesmiyor yani içerisi aydınlık ama sıcaklık yaratmıyor. Bu biraz pahalı olabilir ama mükemmeldi ya. Onu araştırabilirsin.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;595517
Kardeşim resmi gazetede yayınlandı artık cam filmi önlere de arkalara da yasal, numarası farketmez. Ama ben önlere de arkalara da 2 numara taktırmıştım fakat aracım koyu Style paket döşeme oldugu için ön camlardaki 2 numaralar aksamları sıkıntı çıkardı sokak aralarında yanları göremedim o nedenle para vermeden değiştirdim 1 numaraya çevirdim cok memnunum. Style paketin varsa ve aracın koyu döşeme ise önler 1, arkalar 2 olsun, arka cam ise 1 numara yeterlidir zaten karartmalı dikiz aynan var gece dikiz aynan da karartınca farları görmek kolay olmuyor ayrıca 1 numara da fena kesmiyor güneş ışınlarını. Ama sana çok daha iyi bir tavsiyem var, bir arkadaşın Rapid aracında görmüştüm. Hafif griden yeşile çalan bir cam filmi, koyu renk yapmıyor cam görünüşünü ama güneş ışınlarının enerjisini soğuruyor fakat ışık lümenini kesmiyor yani içerisi aydınlık ama sıcaklık yaratmıyor. Bu biraz pahalı olabilir ama mükemmeldi ya. Onu araştırabilirsin.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Bende çok koyu olmasın istiyorum o yüzden ön cam hariç her yeri 1 numara yaptıracam. :)

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 motor manuel vites 90 beygir benzinli fabia, tam dolu bir depo ile normal bir kullanımla kaç kilometre yol gider? Bu ölçümü yapmış olanlar cevaplayabilir mi lütfen.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar öncelikle, bugün kafamı kurcalayan bişi oldu. Aracı parkettiğim yerden çıkarırken direksiyonu önceki sürüşlerime göre sert hissettim. Herhangi bi arıza ışığı yanmıyor ama sanki bi önceki gün gibi hafif değildi. 40-45 dakika yol gittim ama hala aynıydı. Böyle birşeyle karşılaşan oldu mu ya da sebebini bilen var mı?

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;597977
1.2 motor manuel vites 90 beygir benzinli fabia, tam dolu bir depo ile normal bir kullanımla kaç kilometre yol gider? Bu ölçümü yapmış olanlar cevaplayabilir mi lütfen.

Sehir içi İstanbul trafiginde gidilecek gunluk rutin uzakligin kisa mesafe (5km den az) olmasi ve sikisik trafikte gidilmesi ile 550km, 10-15km uzakliginda ve yogun akici ya da hafif yogun trafikte 650km, sehir disi 100km ortalama hizla 130-140lara cikmadan sabit aralikta gidilmesi durumunda 820-890km

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598283
Sehir içi İstanbul trafiginde gidilecek gunluk rutin uzakligin kisa mesafe (5km den az) olmasi ve sikisik trafikte gidilmesi ile 550km, 10-15km uzakliginda ve yogun akici ya da hafif yogun trafikte 650km, sehir disi 100km ortalama hizla 130-140lara cikmadan sabit aralikta gidilmesi durumunda 820-890km

820-890 km. epey güzel sayılar. Umarım benim aracımda da bu oranları yakalarım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 1.2tsi style dsg ile aranıza yeni katıldım aracımı alalı daha 3 hafta oldu.Sizlere bir sorum olacak öncelikle aracın motor kaputunda koruma keçesi yok sizdede mi aynı durum var.ikincisi ise motor kaputunu açtığım zaman ön tekerin tam üstünde ön süspansiyonun tam yukarısındaki kısım sanki boyanmış gibi yani pürüzsüs gibi değil(iki tarafıda öyle) ,acaba fabrika çıkışımı oyledir.yoksa başka bir şey olmuş olabilirmi.sizlere bir danışmak istiyorum.ne bilim sıfır araç alımlarında boyalı çıkma ihtimali olduğu söyleniyor.acaba kendime kuruntumu yapıyorum...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canasss;598600
Arkadaşlar bende 1.2tsi style dsg ile aranıza yeni katıldım aracımı alalı daha 3 hafta oldu.Sizlere bir sorum olacak öncelikle aracın motor kaputunda koruma keçesi yok sizdede mi aynı durum var.ikincisi ise motor kaputunu açtığım zaman ön tekerin tam üstünde ön süspansiyonun tam yukarısındaki kısım sanki boyanmış gibi yani pürüzsüs gibi değil(iki tarafıda öyle) ,acaba fabrika çıkışımı oyledir.yoksa başka bir şey olmuş olabilirmi.sizlere bir danışmak istiyorum.ne bilim sıfır araç alımlarında boyalı çıkma ihtimali olduğu söyleniyor.acaba kendime kuruntumu yapıyorum...
Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
Kaygılanmanıza gerek yok, yaşadıklarınız çok anormal değil.
Benzinli motorlar sessiz olduğu için genelde dizel motorlu araçlarda kaput keçesi oluyor.
Kaput altındaki macunsu boyali yerler ise, bir çok marka model araçta böyle.