škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;581106
İstersen nikelajlı kısıma dipart ile siyah lastiksi kaplama yapıp Monte Carlo modeli gibi komple siyah panjur elde edebilirsin. Hatta dipartın kalanıyla ayna kapaklarını da siyaha boyarsın. Sıkılınca söküp nikelaj görünüme de dönebilirsin.
Tavsiyeniz için teşekkürler fakat sadece plakanın üstündeki o çizgide boya kalktı. Sanırım ışıktan dolayı diğer yerlerde de var gibi gözüktü.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mrtyldrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. nasıl bir çözüm yolu izliyorsunuz paylaşır mısınız?

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bugün kaputu uzun bi aradan sonra açtığımda koruyucu kısmın bu şekilde zedelendigini gordum, ya bi motor parçası surtuyor ya da fare yedi :) şaka bi yana fare değil motorda bi çıkıntı var ona sürtüyor heralde servise götürüp garanti kapsamında yaptirabilir miyim ?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2016, 19:56:03 Gönderen: Ladiklims »

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Sanayide boya dükkanlarında araç boya koduna özel ufak şişelerde boya hazırlıyorlarmış rötüş için. O tarz bir şey denemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı ozkanyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia III aynalar manuel olarak elle kapanıyor mu?

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanyanik;583860
Fabia III aynalar manuel olarak elle kapanıyor mu?

Kapanıyor da kazandığınız 5cm en fazla. Yani kapatmaya değecek kadar kapanmıyor diyebiliriz :)

Çevrimdışı ozkanyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nasik kapaniyor yahu, bir turlu yapamadim. Cok sert, kirilacak diye korkuyorum

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanyanik;583873
Nasik kapaniyor yahu, bir turlu yapamadim. Cok sert, kirilacak diye korkuyorum

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok haklısınız ben de kapanıyor deyince showroom'daki araç üzerinde denedim o kadar zorlayarak kapanıyor ki insan kırılacak diye korkuyor yani en azından bir kaç kapatma sonrasında kesin elde kalır diyorsunuz. O yüzden kendi aracımın aynalarını sadece bir kez kapattım. Zaten dediğim gibi küçük bir fark yaratıyor o yüzden gerek duymuyorum ben de...

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, klima tuşu kapalıyken havalandırmayı ön cama yönlendirdiğimde sanki klima açıkmış gibi soğuk hava geliyor bu durum dışarısı sıcakken de böyle klimayı açtığımda ise soğuk hava dahada soğuk gelmeye başlıyor.Klimayı kapatıp havalandırmayı yüzüme doğru yönlendirdiğimde ise olması gerektiği gibi dışarıdaki hava sıcaklığında üflüyor. Acaba klima kapalı olsa bile çalışmaya devam mı ediyor?

Çevrimdışı JawS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;584176
Arkadaşlar, klima tuşu kapalıyken havalandırmayı ön cama yönlendirdiğimde sanki klima açıkmış gibi soğuk hava geliyor bu durum dışarısı sıcakken de böyle klimayı açtığımda ise soğuk hava dahada soğuk gelmeye başlıyor.Klimayı kapatıp havalandırmayı yüzüme doğru yönlendirdiğimde ise olması gerektiği gibi dışarıdaki hava sıcaklığında üflüyor. Acaba klima kapalı olsa bile çalışmaya devam mı ediyor?

Merhaba genelde her arabada arac ıcı ve arac dısı hava sırkılasyonu tusu oluyor o tusu arabanın ıcınde hava dolasımı olsun moduna alırsanız dısardan gelen havayı keser.

http://i.imgur.com/MAdLd.png

Mesela burda otomatık sırkulasyon dıye adlandırılmıs.

frknkpt

• Ziyaretçi
Hemencecik soruyum :) Fabia 2016 1.0 MPI aracımda sağ yan aynanın geri vitese takıldığında aşağı bakmasının ayarı varmış Golf ü olan bir arkadaşım dedi.
Biraz araştırdım şunu buldum ->
1- kontağı açın
2- aynayı R ye alın
3- vitesi geriye takın
4- aynanızı aşağı bakıcak şekilde ayarlayın
5- aynayı ortaya alıp kontak kapatın

bunlar olurmu acaba ambition modellerde ? deniyimmi ?

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: cengizozal;584175
Çok haklısınız ben de kapanıyor deyince showroom'daki araç üzerinde denedim o kadar zorlayarak kapanıyor ki insan kırılacak diye korkuyor yani en azından bir kaç kapatma sonrasında kesin elde kalır diyorsunuz. O yüzden kendi aracımın aynalarını sadece bir kez kapattım. Zaten dediğim gibi küçük bir fark yaratıyor o yüzden gerek duymuyorum ben de...

Yan aynalar dimi ? Ben denedim kırılcak diye kapamadım falan ya vallahi çok sert.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SAHLVCV;574392
Arkadaşlar aracı alırken kaybedilen yedek anahtarım bugün geldi. Ancak yedek anahtar sustalı gelince şaşırdım. Çünkü benim aracımdan daha pahalı olan rapid spaceback'in yedeği düz anahtar şeklinde. Sizlerde de durum aynı değil mi arkadaşlar.

Tabiki 2 side kaliteli sustalı :ok: Bazı marka araçlarda 2. anahtar sustalı oluyor ama daha ufak olup tek tuşlu olabiliyor. Fabia larda 2 anahtarda aynı kalitede.

Mesela nissan qashqai 2013 de ana anahtar porsche anahtarı gibi büyük 3 tuşlu yedek anahtar sustalısız çıkıntı gibi birşey :dede:

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yokuşlarda dur kalkta sık sık patinaja kapma oluyor mu dsg araçlar için? bir de patinaj old tekerler patinaj önleyiciden dolayı tırt tırt benzeri sesler yaşıyor musunuz?

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
.Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
 Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) olumlu etkisini gören var mı?