škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ank5222

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkfc66;566741
İşlem sabah 9'da başladı, 11'de bitti. Üzerinden Luk çıktı, yeniden Luk takıldı, 300 parça, 150 işçilik, kaşıntım geçti:sck: Ama debriyaj kaymak gibi oldu, yola devam :gaz:
Normalde buradaki yorumlara bakarak sachs taktırmayı düşünüyordum ama orada biriyle muhabbete dalınca bir de baktım işlem bitmiş:clap: Gerçi sachs hem 20 tl daha fazlaydı hem de usta bu da seni üzmez merak etme deyince çok problem etmedim.

Selamun aleykum. Öncelikle forumda yeniyim ve ilk kez yazıyorum. Sorum sn mkfc66 yada bu konuda beni aydınlatabilecek herkese. Bende de Fabia 2006 TDI var ve bende de debriyaj sorunu baş gösterdi. Geçen gün 200 işcilik 450 baskı balata seti için fiyat aldım. Ankara da  olduğunuzu düşünerek bana verdikleri fiyat fahiş midir ? Ayrıca ilk kez değiştiriyorum acemiyim anlayacağınız.Bir kaç sorum olacak.Değişimde şanzıman yağının değişmesi gerekiyor mu motor kodu AMF ve şanzıman söküldüğünde şunu da yaptırın diyeceğiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ank5222;573334
Selamun aleykum. Öncelikle forumda yeniyim ve ilk kez yazıyorum. Sorum sn mkfc66 yada bu konuda beni aydınlatabilecek herkese. Bende de Fabia 2006 TDI var ve bende de debriyaj sorunu baş gösterdi. Geçen gün 200 işcilik 450 baskı balata seti için fiyat aldım. Ankara da  olduğunuzu düşünerek bana verdikleri fiyat fahiş midir ? Ayrıca ilk kez değiştiriyorum acemiyim anlayacağınız.Bir kaç sorum olacak.Değişimde şanzıman yağının değişmesi gerekiyor mu motor kodu AMF ve şanzıman söküldüğünde şunu da yaptırın diyeceğiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...

TDI motorun baskı balatası biraz daha pahalı.  tork yüksek olduğu için . parçacıları arayın motor koduna göre fiyat alın.

şanzuman yağı değiştirmek neden bilmiyorum, ustalara zor geliyor. hangisine dediysem, şanzuman yağı değişmez, bırak böyle kalsın dedi.  sanırım maddi getirisi yüksek olmayan bir işlem ki yanaşmıyorlar

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat gayet normal. Iscilik cok iyi. Baski balatayi da max 50₺ daha ucuza bulursunuz. Marka olarak kesinlikle sacsh alin derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573360
Fiyat gayet normal. Iscilik cok iyi. Baski balatayi da max 50₺ daha ucuza bulursunuz. Marka olarak kesinlikle sacsh alin derim

şanzuman yağı değişimine ne diyon reyiz?

değişir mi şanzuman yağı?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;573366
şanzuman yağı değişimine ne diyon reyiz?

değişir mi şanzuman yağı?

Degisim cogu zaman guzeldir. Ancak degistirmeye gerek yok. Bir kismi yere dokulur. O da ustten eklenir.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabianın aldım alalı alt takımlardan sadece z rotları değiştirtmiştim. Ankara'mın kaymak asfalt (!) ara yollarında 60 bin km'ye yakın yol yapınca 2 hafta kadar önce başlayan takır-tukur, gacır-gucur sesler iyice artmaya başladı. Daha önce böyle bir şey başıma gelmediğinden kapsamlı bir bakıma girsem bana kaç TL'ye patlayacağını kestiremediğimden ve de ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir sonraki bakıma kadar tamir işini ertelemeyi düşünüyorum (bir sonraki bakıma 3000 km var). Ama bir taraftan da bu süre zarfında sorun daha da büyüyüp masraflarım artar mı veya uzun yola çıktığımda falan bu durum risk oluşturur mu, başıma bi iş açar mı diye de endişe ediyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkfc66;577108
Benim fabianın...

takır-tukur sesleri Z -rotlar yapıyor. 25 liraya alıyorum, 3-4 ay gidiyor.

gacır-gucur  sesleri de tabla burcu yapıyor. bende de yapıyor, değişcek. İşciliği uzun elim varmıyor. travers sökülüyor, tornaya gidiyor..vs . kafadan 3-4 saat.  ben de sevmiyorum bu tür uzun işleri :D

Çevrimdışı yozgat5166

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaslar bende 2001 model fabia 1.4 16v araç var arabamdan simdiye kadar memnundum fakat yaklasık 2 aydır motor sogukken stop ediyor ancak 3'uncu çalıştırmada motorun ısınmasıyla beraber normale dönüyor gaza basıp zorlarsam asr yanıyor arada epc'de yanıyor, aracımı sanayiye götürdüm carbon clean yapıldı bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı hiçbir düzelme olmadı baska bir yere gittim hararet müşürü değiştirildi yine bi düzelme yok yardımcı olabilecekler varmıdır

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2001 fabia 1.4 16v benzinli araç aldım. Yakıt tasarrufu için gaz kelebeği akış metre vs. gibi temizliklerden başka neler yapmalıyım. Bu araçların akış metresi nerede bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese iyi forumlar..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın muayeneye gidiyorum.

arka soldan fren hidroliği akıtıyor, sıkıntı olur mu ki?

Parçayı aldım, taktıramadım. Bir aydır duruyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi fren merkezi kaciriyordur. Muayneden once ugra bi ustaya 50₺ iscilik verirsin. Hem merkezin kacirmasi gundelik hayatta da sikintiya sokabilir seni

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;578721
Abi fren merkezi kaciriyordur.

Aynen fren merkezi kaçırıyormuş.  parçayı aldım da taktıramadım.

Neyse geçtik muayeneden şükür.

ilkyardım çantasının içine bile bakmadı,  "ilkyardım çantası içindekiler eksik" diye hafif kusur yazmış :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi normalde gecmemesi lazim da cok ustun koru bakmis

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;578723
"ilkyardım çantası içindekiler eksik" diye hafif kusur yazmış :D

2 defa fiestayla muayeneye girdim bi türlü tamamlayamadım o ilkyardım çantasını. Her seferinde bişey buldu eleman. Artık o kocaman yangın tüplerinden alıp atıcaktım arabaya al sana diye:D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;578724
Abi normalde gecmemesi lazim da cok ustun koru bakmis

Is bittikten sonra raporu almak icin yanina gittim. Adam bariz aksamdan kalmaydi.:D
Burnum iyi koku alir. Efil efil anason kokuyordu. Bu da bana yaradi herhalde.

Alıntı yapılan: mcb951;578727
2 defa fiestayla muayeneye girdim bi türlü tamamlayamadım o ilkyardım çantasını. Her seferinde bişey buldu eleman. Artık o kocaman yangın tüplerinden alıp atıcaktım arabaya al sana diye:D

Her muayenede haldir haldir yeni tarihli tüp aliyordum. Son iki muayenedir almiyorum artik nasil olsa tarihi hafif kusur.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2016, 20:24:11 Gönderen: mustklc »